Jak często chodzicie do gastroenterologa?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Jak często chodzicie do gastroenterologa?

Post autor: panbubka » 18 kwie 2016, 10:49

Jak często chodzicie do gastro, jeśli nie macie zaostrzeń, ba śladu po chorobie? Skąd wiedzieć czy choroba postępuje?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 20:21 przez panbubka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Jak często chodzicie do gastroenterologa?

Post autor: obyty.z.cu » 18 kwie 2016, 10:56

raz na pół roku.
Badania kontrolne wg potrzeb ale i wskazań lekarskich.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 18 kwie 2016, 11:03

Bywam kontrolnie i według wskazań lekarza wiodącego ( ostatnio gdy się nic nie dzieło poszedłem na wagary ale ... lekarz nie określił dokładnego terminu czyli nie wpisał następnej wizyty a chyba powinien ) ale to ja weteran chorowania... i różnych innych chorób

:wink: :spoko:

podobnie jak Obyty.Z.CU

Ostatnio byłem w zeszłym roku w sierpniu na kolonce a we wrześniu ( chyba) u gastro kolejnego którego straciłem jako lekarza wiodącego...
W tym roku będę w czerwcu u nowego wiodącego lekarza gastroenterologa ( nowego :wink: który mi 12 lat temu jako pierwszy zdiagnozował CU ) i 29.09.2016 na kolejnej kolonce w znieczuleniu ogólnym w Szpitalu MSW w Gdańsku.

"Na co dzień" leczy mnie Rodzinny on jest po wielu latach mego chorowania bardzo kompetentny
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 11:26 przez Jacekx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: patkaas » 18 kwie 2016, 11:16

Przy remisji do specjalisty raz na pół roku jest chyba najrozsądniej. Ważne, żeby go sobie jednak całkiem nie odpuścić na ten okres. Poza tym to moim zdaniem przy ilości leków, które bierzemy, warto kontrolnie robić sobie podstawowe badania krwi, typu morfologia, próby wątrobowe, markery zapalne, żelazo - co 3 miesiące u rodzinnego, a jeśli coś będzie się tam dziwnie zmieniać to wtedy skonsultować to ze specjalistą.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 18 kwie 2016, 11:25

patkaas pisze:Przy remisji do specjalisty raz na pół roku jest chyba najrozsądniej. Ważne, żeby go sobie jednak całkiem nie odpuścić na ten okres. Poza tym to moim zdaniem przy ilości leków, które bierzemy, warto kontrolnie robić sobie podstawowe badania krwi, typu morfologia, próby wątrobowe, markery zapalne, żelazo - co 3 miesiące u rodzinnego, a jeśli coś będzie się tam dziwnie zmieniać to wtedy skonsultować to ze specjalistą.
Ja też podobnie robię patkaas ale u mego Rodzinnego jestem raz w miesiącu ale ja mam 11 specjalistów aktywnych :wink:

chyba tylko tu Obyty.Z.CU mnie
przebija ilością wraczy (lekarzy ros. fonet) tu na Forum

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”