Tasiemkowate stolce

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NaiLer
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Tasiemkowate stolce

Post autor: NaiLer » 02 cze 2016, 14:47

Witam. Choruje na CU ponad 15 lat,ostatnie badanie kolonoskopowe miałem w grudniu 2015

W badani wyszły mi żylaki odbytu jednak nic lekarz z tym nie kazał robić. Miałem juz kilka razy (jeszcze przed badaniem) uczucie przeszywającego kłucia z odbytu "w głąb" i ostatnio pojawiły mi sie stolce ołówkowate (tasiemkowate) Mam pytanie bo jestem człowiekiem bardzo nerwowym, czy to może być coś groźnego? Wiem że przy raku też są takie stolce, ale badanie miałem robione pół roku temu czy mogę być spokojny? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Re: Tasiemkowate stolce

Post autor: cordo » 02 cze 2016, 17:34

Ołówkowate czyli o zwężonej średnicy jeżeli dobrze myślę również miewałem, często po wyjściu ze szpitala, możne to mieć przyczynę z węższym światłem jelita, ale niekoniecznie, bo np kał będzie rzadszy i również mogą być węższe. Mi z czasem to przechodziło i miewałem normalne stolce, a czasem wracało, więc jak to widzisz...
O raka jelita na pewno się nie martw skoro badanie miałeś teraz w grudniu. To tylko moje zdanie, ale na ten temat powinien wypowiedzieć się lekarz :)

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: alex0101 » 02 cze 2016, 17:43

Jak dla mnie ołówkowate stolce = przewężenie, a przynajmniej ja tak mam.

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 02 cze 2016, 17:49

Tak :) Pisałeś również o żylakach odbytu, czytałem przed chwilą że one również mogą powodować tasiemkowate stolce, no jak sam widzisz przyczyn może być parę.

NaiLer
Debiutant ✽

Post autor: NaiLer » 02 cze 2016, 18:16

Te żylaki w wynikach oceniono jako "mierne" ale ostatnio zaczęły mnie kłuć. Mam też częstsze gazy ale to może być też z nerwów tak sądzę

NaiLer
Debiutant ✽

Post autor: NaiLer » 03 cze 2016, 11:28

Jak myślicie możliwe żeby coś sie tam niedobrego działo skoro badania mialem w grudniu? Ponadto czuje takie uczucie "pełnego" podbrzusza ale sam juz nie wiem czy to nie z nerwów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”