Co gorsze??

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Re: Co gorsze??

Post autor: Gość » 22 kwie 2004, 14:25

Tam wy?ej to by3em ja Jari.

Nowa

Post autor: Nowa » 22 kwie 2004, 14:40

Mamuska jak roumieme mowisz o sobie hehehe:) zestresowana jestes bardzo kobieto i czyzbys byla jeszcze do tego zakompleksiona? No nic..nie chce mi sie wiecej z toba pisac mamuska bo to zrobilo sie po prostu bezsensowne.

turecki
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: turecki » 22 kwie 2004, 14:52

Pomijajac klotnie jaka rozpetala sie wtym temacie, odpowiem na pytanie co jest gorsze? Z powodu braku diagnozy i podejrzenia o obie choroby zapytalem kiedys lekarza, notabene jak dla mnie znajacego sie na rzeczy, co gorsze?
Odpowiedzial mi, ze gdyby on mial wybierac to wolalby miec crohna z kilku powodow

- w przypadku cu czesto usuwa sie cala okreznice, pzry crohnie jelito sie oszczedza i najczesciej robi jego plastyke- lepiej zyc z lekko wycietym i przerobinym jelitem niz bez niego.
- ryzyko wystapienia raka jest duzo mniejsze przy crohnie niz przy cu
- a po trzecie....nigdy nie slyszal zeby ktos na crohna umarl... natomiast na cu mlody chlopak umieral mu na rekach z powodu powiklan i niestety medycyna nie mogla mu juz pomoc....

przepraszam, za takie drastyczne zakonczenie, ale ja po prostu przedstawilem przebieg mej rozmowy z lekarzem, ktory jest adekwatny do pytania postawionego w tytule tego tematu

pozdrawiam

ANIAa

Post autor: ANIAa » 22 kwie 2004, 16:57

hm..a mi sie wydawalo i wydaje nadal ze cROHN JEST O WIELE GROZNIEJSZY I GORSZY OD CU.Jes przy nim wiecej powiklan..ale moze sie myle.Mma cu i po przeczytaniu tego naprawde po malu zaczynam sie zalamywac..pocieszalam sie ze cu jest lzejsze od crohna ..ale teraz to juz sama nie wiem..nie wiedzialam ze umiera sie na cu...rany ale amam depreche :(

script004

Co gorsze?

Post autor: script004 » 22 kwie 2004, 17:15

Rzeczywi?cie pytanie co gorsze jest troche bez sensu. Gorsze jest to co dla kogo? jest gorsze? Ale wielu osobom to pytanie pojawia sie w g3owie. I mnie równie?. Sam mam (nie wiem czy tak mo?na powiedziea) CU. Przez 10 lat zapomnia3em o istnieniu choroby. A? przysz3a ponownie i uderzy3a wyj?tkowo mocno. Teraz jestem po usunieciu jelita grubego. Gdy by3em w szpitalu pacjenci CU miedzy sob? mówili, ?e Cron jest gorszy. Sam tak my?la3em widz?a tych pacjentów, mimo, ?e mój stan sie pogarsza3. W koncu dosz3o do sytuacji zagro?enia ?ycia (masywny krwotok). Wtedy CU by3o gorsze ni? CD. A po operacji widzia3em jak umiera sie na CD, albo jak sie cierpi chodz?c z cewnikiem do kregos3upa i bierze ci?gle ?rodki przeciwbólowe. Na skórze brzucha widzia3em u 2 pacjentek przetoki zewnetrzne przez które s?czy3 sie ka3. Ogólnie my?le, ?e gorzej jest nie miea nóg.

tomato
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: tomato » 22 kwie 2004, 17:29

Ludzie, ale deprecha. :( :(

Moim skromnym zdaniem, to forum nie jest do tego, ?eby sie licytowaa, kto ma gorzej a kto l?ej. To naprawde do niczego nie prowadzi. A temat tego postu "Co jest gorsze" to kto? napisa3 poto ?eby w3a?nie rozpetaa tak? przygnebiaj?c? dyskusje.

Troche wiecej optymizmu, przecie? wyjdziemy z tego wszyscy :D ??
A mo?e sie myle :( ??
Głowa do góry, niedajmy sie.

Jari
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Jari » 22 kwie 2004, 23:46

Ponawiam apel skasujmy ten temat, ta bezsensowna deprecha i utarczki z jakim? niezarejestrowanym "nikim" nie maj? sensu.
Papuasie daj znaa ...
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”