Wizyta u gastrologa - czego się spodziewać?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Wizyta u gastrologa - czego się spodziewać?

Post autor: Tubisia » 08 paź 2017, 10:32

BlackRose pisze:No i chyba mam diagnozę -choroba Leśniowskiego-Crohna :( Jeszcze czekam na wyniki mikroskopowe histo-patolog. Boję się przyszłości z tą chorobą, wiem że jest nieuleczalna.
I co z tego, że jest nieuleczalna? To taka sama choroba jak inne, da się z nią żyć. Te ponad 17 lat ją mam i patrz ciągle jestem :razz: Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało - nawet jeśli miało to by być tylko "wygadanie się" - zawsze pomogę :wink:

BlackRose pisze:Przyjmuję granulki Pentasa (niestety nadal nie mam refundacji), probiotyk Lactoral IBD, Debutir, Controloc, Kaldyum (potas - mam duże niedobory) i metronidazol. Na razie jeszcze nie włączamy sterydów. I brałam antybiotyk Xifaxan przez 7 dni. I mam maść robioną w aptece na szczelinę odbytu i hemoroidy wewnętrzne, ale słabo działa i nadal strasznie mi to wszystko dokucza. Co do ropnia to mam mieć dodatkowe badania jeszcze -rezonans magnetyczny oraz usg transrektalne. A na afty w ustach kupiłam żel bez recepty Dezaftan med.
Probiotyk zmień na SanProbi lub Vivomix (vivomix jest drogi,ale bardzo dobry, ostatnio w aptece hygeia kupowałam go po 37 PLN za tabletki, 76 za saszetki)). Na szczelinę odbytu mogę Ci podać recepturę od mojego chirurgo-proktologo-gastrologa (gość ma te 3 specjalizacje na raz!), lekko znieczulająca i łagodząca. Tylko brudzi bieliznę niesamowicie :oops:
BlackRose pisze:decydowanie gorzej było po badaniu, straszne wzdęcia i skurcze, ale to tylko tego samego dnia, następnego już było ok.
Bo lekarze robiący badanie nieodgazowani Ciebie w trakcie.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

BlackRose
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Wizyta u gastrologa - czego się spodziewać?

Post autor: BlackRose » 08 paź 2017, 10:44

Tubisia pisze:Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało - nawet jeśli miało to by być tylko "wygadanie się" - zawsze pomogę
Dziękuję :)
Tubisia pisze:Na szczelinę odbytu mogę Ci podać recepturę od mojego chirurgo-proktologo-gastrologa (gość ma te 3 specjalizacje na raz!), lekko znieczulająca i łagodząca. Tylko brudzi bieliznę niesamowicie
To poproszę jak najbardziej ten przepis :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”