Poradnik Chorego na NZJ

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Poradnik Chorego na NZJ

Post autor: Tubisia » 19 sie 2017, 13:30

Kompendium wiedzy zdobytej przez Nas - Chorych, dotyczące życia codziennego. Czego używać w toalecie, co pomaga np. na swędzenie. Wpisujemy tylko porady, bez komentarzy.

Pamiętaj, jeśli masz alergię albo nie jesteś pewien czy możesz zastosować - skonsultuj się z lekarzem!

1. Na siniaki po wenflonie, pobraniu krwi - maść/krem/żel altacet zmieszana z maścią/kremem/żelem z heparyny, miejsce zabandażować lekkim bandażem, żeby "zagrzać".
2. Mokry papier toaletowy używany razem z normalnym.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Poradnik Chorego na NZJ

Post autor: Noelia » 23 sie 2017, 00:36

1. Altacet, heparyna i maść nagietkowa - super się sprawdziły.
Dodam, że przy częstych wkłuciach warto pilnować, żeby pielęgniarki wybierały różne miejsca/różne żyły albo np. raz prawa ręka, raz lewa.
Może nie u wszystkich tak to wygląda, ale mąż nie wiedział o tym na początku i w końcu zrobiły mu się zrosty w jednym miejscu i pielęgniarka stwierdziła, że przez to już się nie da przebić :neutral:

2. Na podrażnienia podczas biegunek - Sudocrem, maść Linomag, Procto-hemolan itp.
A przy szczelinie albo podczas czyszczenia przed badaniami to najlepiej Lidoposterin albo żel z lidokainą, ale to już na receptę.

3. Prowadzić zapiski dietetyczne - dziennik żywieniowy w jakiejś aplikacji albo zeszycie.
Zwłaszcza na początku chorowania.
Co szkodzi, a co pomaga, jak organizm reaguje po danym posiłku - liczy się nie tylko konkretny produkt (np. truskawki, pomidory, marchewka), ale też sposób przyrządzenia itp.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 23 sie 2017, 16:23

Poradnik Chorego na NZJ
nie wierz w to co piszą w necie, trzeba się badać i diagnozować u lekarza, a nie w necie !!
A jeśli już korzystasz z netu, to szukaj publikacji medycznych !!
Forum i grupy na Fb traktuj jako wsparcie, ale nie wykładnie. Zbyt wiele tam niesprawdzonych opowieści ...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 23 sie 2017, 16:42

Trzeba również pamiętać, że niektóre strony i zawarte w nich artykuły mogą być sponsorowane. Informacje należy sprawdzać w kilku źródłach. To samo tyczy się lekarzy. Jeśli nie pasuje ci sposób leczenia, zawsze możesz zmienić lekarza albo zasięgnąć konsultacji u innego.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”