Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dorka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

krótka historia

Post autor: Dorka » 21 lis 2004, 21:56

Witam wszystkich u?ytkowników bardzo serdecznie!
O forum dowiedzia3am sie ostatnio ca3kiem przypadkiem i nie podej?ewa3am nawet, ?e tak du?o osób zmaga sie z tym choróbskiem. Bardzo sie ciesze, ?e bede mog3a podzielia sie swoimi do?wiadczeniami.
Wszystko u mnie zacze3o sie jakie? 3 lata temu, na wiosne. Objawy, które wtedy sie pojawi3y to biegunka z krwi?, temperatura 39 (utrzymywa3a sie przez jakie? 2 tygodnie), bóe podbrzusza, ogólnie du?e os3abienie. Wyl?dowa3am w szpitalu zak1nym, i podej?ewno zatrucie salmonell?;) Gdy mnie troche podleczyli i objawy usta3y, to oczywi?cie pu?cili do domu. To sie nazywa zdjagnozowanie.
Pó1niej przez rok jako? chodzi3am, choa te? co jaki? czas dokucza3 mi brzuch. To lekarze, mówili ?e mam kolke, to ?e co? z wyrostkiem.
I w rezultacie rok pó1niej po pobycie w szpitalu, praktycznie o tej samej porze, te? na wiosne wyl?dowa3am znowu w szpitalu. Tym razem ju? w innym, naszcze?cie. Trafi3am na ?wietnego lekarza, który od razu rozpozna3 Colitis Uclerosa. Oczywi?cie potrzymali mnie troche pod obserwacj?, przeprowadzaj?c wszelakie badania, sprawdzaj?c moj? tolerancje na leki itp. Po wyj?ciu ze szpitala stwierdzia3am, ?e teraz nic co ludzie nie jest mi ju? kompletnie obce.
Teraz mam 19 lat i stan mój sie poprawia, b?d1 te? wszystko sie sypie. Ostatnio w3a?ne mia3am ostry nawrót choroby, ale ?ya trzeba i nie poddawaa sie, bo co innego pozostaje?
Jeszcze raz sie ciesze i dziekuje osobie dzieki której dosta3am sie na to forum, za mo?liwo?a podzielenia sie swoimi do?wiadczeniami.
Pozdrawiam
Dorota
Przezwycie?enie
Tak przezwycie?am w3asne cielsko,
—e je traktuje przyjacielsko.
(Jan Sztaudynger)

mój nr.gg 6024657

ZBYSZEK

MOJA CHOROBA

Post autor: ZBYSZEK » 25 lis 2004, 21:04

CZE?A U MNIE ROZPOZNALI CHOROBE JAK MIALEM 28 LAT. ROK WCZE?NIEJ ZOSTALEM SKIEROWANY DO SZPITALA CHORÓB ZAKA—NYCH W OSTRÓDZIE Z RZEKOMO WIRUSOWYM ZAPALENIEM W!TROBY. WYCIELI MI JESZCZE WYROSTEK ROBACZKOWY. STOLCE MAM PRAWIE OK, TYLKO TEN CZESTY BÓL MNIE NIEPOKOI. CZASAMI W PRACY MAM ODRUCHY WYMIOTNE W OBECNO?CI KLIENTÓW - TO JEST OKROPNE, ALE JAKO? MUSZE Z TYM —YA.
ZYCZE WSZYSTKIM WYTRWALO?CI W WALCE Z CHOROB!

Kinga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: Kinga » 26 lis 2004, 00:25

Hej! Ja pierwsze objawy CU mialam w wieku 19 lat kilka tygodni przed matura. Internista uwazal, ze to przez zle odzywianie, pytal czy na pewno sie nie odchudzam i zalecil picie duzo soku grejfrutowego :lol: i jedzenie muesli z mlekiem- mialo pomoc na przemiane materii bo u mnie zaczelo sie od zaparc. No i pomoglo az za dobrze bo po jakims czasie pojawily sie biegunki. Zreszta mleka niecierpie od dziecka wiec na szczescie muesli jadlam z jogurtem. W koncu jak pan internista stwierdzil, ze jego "terapia" jakos nie pomaga to dal mi skierowanie do proktologa, ktory od razu stwierdzil, ze to CU i to dosc ostry rzut :(
Od tamtej pory minelo juz 8 lat, mam za soba wiele zaostrzen (ale to pierwsze bylo najciezsze) i 4 pobyty w szpitalu (do tej pory myslalam, ze az 4 ale jak przeczytalam niektore Wasze historie to mysle, ze mam duzo szczescia). Teraz od ponad 2 lat mam remisje :D i poza tym, ze czesto lapie rozne wirusy zoladkowo-jelitowe to czuje sie b. dobrze, czego i Wam serdecznie zycze.
Pozdrawiam

Martino
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Martino » 26 lis 2004, 20:35

Witam,
u mnie pierwsze objawy (krew w stolcu) wyst?pi3y gdy mia3em 23 lata w okresie bez jakich? szczególnych przesilen nerwowych (ale by3 ju? IV-ty rok studiów). Ciekawe, ze nie mia3em wtedy w ogóle biegunek...
Pierwsza diagnoza: hemoroidy
Pierwsza biegunka: gdy mia3em 26 lat (i od razu na tyle powa?na, ?e zakonczona pobytem w szpitalu, gdzie dokonano prawid3owej diagnozy - c.u.)
Potem bardzo szybki rozwój choroby, tak ?e w wieku 28 i 29 lat przeszed3em operacje.

Informacje dla badaczy etiologi...:
- grupa krwi 0,
- w dziecinstwie i m3odo?ci - du?o mleka,
- rok lub dwa przed pierwszymi objawami - antybiotyk klindamycyna
Ostatnio zmieniony 01 gru 2004, 21:29 przez Martino, łącznie zmieniany 2 razy.

fazi
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: fazi » 27 lis 2004, 00:40

Witam :!:
Ja choruje na CD. Piewsze objawy mia3em ju? w wieku 13 lat wtedy rozpozmano mi na oddziele gastrologicznym miedzy innymi niedokrwisto?a i reflux ?ó3ciowy. Gdy mia3em 17 lat zacz?3em tracia apetyt i chudn?a. Po kolejnym pobycie w szpitalu rozpaznano mi kilka ciekawych chorób (diagnozy ca3kowicie chybione) - o tym mo?e przy innej okazji :D Dopiero w wieku 22 lat rozpoznano u mnie CD, czyli od pierwszych objawów do diagnozy mine3o ok 9 lat

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 gru 2004, 17:58

Witam!!!Ja zachorowalam majac 28 lat.Bol brzucha non stop,zaatakowane stawy skokowe,zapalenie nadtwardowkowe oka,biegunki,goraczka,OB123.Kiedy juz padlam trafilam do szpitala.Zdiagnozowano Crohna.to juz 6 lat.Jestem po resekcji 3/4 jelita grubego.Metr cienkiego juz jest nieciekawy.MAM DOSC!!!!!

dzierzba

Post autor: dzierzba » 07 gru 2004, 19:01

ja mialem 22 lata chorobe wykryto natychmiast w szpitalu Or3owskiego jedyna wada 3 dni puznije mnie pocieli i chyba to byl b3ad :(( teraz bym sie nieda3 lepiej sie chyba leczyc. Wla?nie ja mam prosbe niech ci co maja crohna napisza co im wycieli bo z tego co widze to ulubione miejsce tej choroby to koniec cienkiego poczatek grubego a lekarze nam zszywaja bok do boku :))

Awatar użytkownika
Devil
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Devil » 08 gru 2004, 20:16

Witam wszystkich Ja zachorowa3em w 2000 roku maj?c 24 lata w czerwcu a wykryli u mnie crona dopiero w marcu 2001 roku kiedy ju? mia3em przetoke i sie zorietowali ?e co? jst nie tak . Powiedzieli pocz?tkowo ?e to chemoirojdy hahahahahaah :twisted: Ach ci lekarze. :twisted: Kapli sie jak schud3em 50 kg :twisted:nie?li s? prawda :lol:
[you] cześć :))

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 25 gru 2004, 14:26

ZACHOROWALAM MAJ!C 17 LAT!AKTUALNIE MAM 21 STUDIUJE CHODZ NIE JEST TO LATWE Z TA JEDNOSTKA CHOOBOWA O CZYM PRZEKONALAM SIE W TYM ROKU AKTUALNIE MAM ZAOSTRZENIE I WIEM ZE MOGE LICCZYC TYLKO NA SIEBIE !OSTATNIO BEZ WC CIEZKO JEST ZYC KORZYSTAM Z NIEGO CZESTO CHODZ OSTATNIO TROSZKE RZADZIEJ ALE MAM BOLE BRZUCHA , BOLE KREGOSLUPA , PROBLEMY Z ODDYCHANIEM MIALAM WCZORAJ NA PASTERCE I WLASNIE TAKIE JEST ZYCIE Z TA CHOROBA WIDZE JE AKTUALNIE W CZARNYCH BARWACH :(
Gabi

Beatka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Beatka » 25 gru 2004, 14:31

Nio ja choruje na CU od 15 roku ?ycia, czyli od oko3o 2 latek i zosta3am zdiagnozowana od razu... i obecnie zaczyna mi sie zaostrzenie - w sam raz na ?wieta :/ echhh...

Agnieszko.. przykro mi z powodu stanu Twojego zdrowia.. :( ?ycze, ?eby wszystko jak najszybciej sie pouk3ada3o-ze zdrówkiem i w ?yciu osobistym!

a powiedz mi.. jak sie czuje Jolka? czy u niej wszystko w porz?dku?

Pozdrawiam cieplutko, papa!!

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 25 gru 2004, 18:39

BEATA TO TY?SUPER!WIESZ JOLA CZUJE SIE DOBRZE W PRZECIWIENSTWIE DO MNIE MASZ OD NIEJ POZDROWIENAI I BUZIAKI SZKODA ZE SZYBCIEJ NIE DALAM CI NAMIAROW NA TO FORUM BO WIDZE ZE DOPIERO JE ODKRYLAS JAK MOZESZ PODAJ NUMER KOM CZEKAM Z JOLA PA:) BO NIE WIEMY CZY NIE ZMIENILAS
Gabi

Ketjow

Post autor: Ketjow » 30 sty 2005, 23:09

Czesc,mam 25 lat i wlasnie sie dowiedzialem ze mam CU,fajnie ze sa takie miejsca jak to....

joza

Post autor: joza » 31 sty 2005, 10:55

Cze?a..
niedawno dowiedzia3am sie ?e mam CD, mia3am ju? wczesniej k3opoty z przewodem pokarmowym (biegunka, wymioty, gor?czka, bóle brzucha)ale zawsze lekarze aplikowali mi kuracje na wrzody ?o3?dka. Dodam, ?e bez gastroskopii! Internisci s? naprawde do niczego - rutyniarze i tyle :evil: . Obecnie mam 36 lat i wychodze z ostrego rzutu ale przy g3ebszej retrospekcji jestem pewna ?e nie by3 to pierwszy rzut.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :D

Sled
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Sled » 04 lut 2005, 21:01

Cze?a. Ja zachorowa3em w 20 roku ?ycia. Pewne objawy jednak zacze3y sie du?o wcze?niej, ale nik tego nie 3?czy3 z Crohnem...
:::: The future is now...

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 10 lut 2005, 12:12

Hej, zachorowa3am tak na dobre 13 lat temu, niektóre objawy mia3am jeszcze wcze?niej a prawid3owo zdiagnozowano mnie dopiero 6 miesiecy temu!!! Gdyby nie do?a dramatyczny splot "przypadków" pewnie nadal b3?ka3abym sie jak ta sierota wychudzona i skrecaj?ca sie po ka?dym posi3ku. Lekarze tryskali kompetencjami... taka rzeczywisto?a

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”