Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: Remedios44 » 06 lis 2010, 13:58

U mnie pierwszy ostry rzut, z krwawieniem, pobyt w szpitalu i diagnoza - w wieku 15 lat. Niewykluczone, że chorowałam już wcześniej ("nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani" :D ): od byle czego biegunki, zaparcia, pobolewania brzucha - tyle że mówiło się o tym, że mam "słaby żołądek" (?) i nic większego się z tym nie robiło; dietka, nifuroksazyd i tym podobne. Poza tym wielu rzeczy nie mogłam jeść - nie to że mi nie smakowały, zresztą nie miałam możliwości wybrzydzać, bo mama wychowywała samotnie nas troje i zawsze było biedno i głodno - ale po prostu mnie odrzucało np. od warzyw i mogłam nawet cały dzień głodować, ale nie byłam w stanie tego przełknąć. Mama nieraz próbowała mnie zmuszać do jedzenia rzeczy, których nie mogłam jeść, bo myślała że wybrzydzam.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
Maalgorzata
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: Maalgorzata » 06 lis 2010, 14:31

U mnie choroba się objawiła jak miałam 10 lat. Prze rok syropki osłonowe na żołądek od pediatry. A potem szpital, kolonka i diagnoza. A wyglądałam jak dziecko wojny - taka wychudzona.
Obrazek

Awatar użytkownika
gosia2609
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Post autor: gosia2609 » 08 lis 2010, 12:17

Witam :wink: właśnie dzisiaj odebrałam swój wynik....oto on cytuję
Błona śluzowa jelita grubego z obfitym,mieszakomórkpwym naciekiem zapalnym.Cewki gruczołowe z obecnością ropni kryptowych.Nabłonek powierzchowny z nadżerkami.Obraz odpowiada Colitis Ulcerosa.
w grudniu mam wizytę u lekarza zobaczę co on na to?Muszę czekać.Trzymajcie się cieplutko :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=b3mOLJvbBwQ

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Post autor: Alis » 08 lis 2010, 15:01

U mnie choroba zaczeła się w wieku 19 lat. Strasznie bolały mnie oczy i żadne krople nie pomagały. Robiłam różne badania - GDX, tk głowy, testy alergiczne, pobrali mi nawet kawałek oka i zlecili badanie histopatologiczne. Ogólnie stwierdzili, że mam przewlekłe zapalenie spojówek, że taka moja uroda i że wszystko w organiźmie jest zdrowe. Moja męka z oczami trwała dwa lata, w maju tego roku jakby dolegliwości oczne ustapiły, ale niestety za dwa miesiące przyszły bóle brzucha i zaparcia. Po dwóch miesiącach lekarze stwierdzili, że to zapalenie jelita grubego i cały czas bolą mnie oczy i stawy :smutny: Masakra...

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 08 lis 2010, 17:42

U mnie zaczęło sie chyba 1998r,bylam w szpitalu z powodu biegunek ale w kolonoskopi odkryli liczne nadżerki a wynik był niejednoznaczny tzn nie wykluczal ani nie potwierdzał diagnozy.W 2007 zaczęly sie problemy z okiem-zapalenie blony naczyniowe(nadal nie wyleczone)a w 2008 mialam wtedy 51lat zaczęly sie biegunki,bole wszytskich stawów i rumień guzowaty.Kolonoskopia ktorej opis mnie przerazil:koloskop wprowadzono 15cm powyżej zastawki krętniczo-kątniczej.W dystalnym odcinku jelita krętego,bezposrednio przed zastawką widoczne linijne owrzodzenie długości 2cm.Zastawka krętniczo-kątnicza ziejaca.W jej świtle widoczne owrzodzenie przechodzęce na kątnicę.Na calej dlugości jelita poza odbytnicą blona śluzowa obrzęknięta z widocznymi licznymi głębokimi owrzodzeniami; największe nasilenie zmian w okolicy zagięcia wątrobowego;pobrano hist-pat.
Wynik juz był jednoznaczny colitis ucerosa. :smutny:

Awatar użytkownika
Megs
Debiutant ✽

Post autor: Megs » 11 lis 2010, 14:03

Zachorowałam jakieś pół roku temu, a tak naprawdę pół roku temu wykryto u mnie CU.
U mnie przebieg jest dość łagodny, ponieważ miałam jedynie krwawienia, żadnych spraw związanych z bólami brzucha i biegunkami. O chorobie dowiedziałam się wyłącznie poprzez badanie kolonoskopowe, ponieważ nikt nie wiedział co mi jest i dlaczego mam słabe wyniki krwi.
Biorę Salofak 3x2 plus do tego kwas foliowy i chyba jest dobrze ; )
Salofalk 3x2, kwas foliowy - chyba remisja ;)

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Coralie » 11 lis 2010, 15:15

Ja zachorowałam dokładnie w swoje 20ste urodziny. Tzn oczywiście wtedy po raz pierwszy pojawiły się objawy, a od kiedy choroba się tliła, to nie wiem. Był to pierwszy rok studiów, w okolicach pierwszej sesji. Trwa to już prawie 4 lata.
New beginning :)

renataszneler
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie

Post autor: renataszneler » 11 lis 2010, 22:44

ja zachorowalam w 2007 zaczela sie biegunkami do tej pory nie mam 100% diagnozy choc wszystko jest na najlepszej drodze do niej :wink:

Awatar użytkownika
anusiak
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: anusiak » 11 lis 2010, 23:54

W tym roku.Zaczęło się od zapalenia wyrostka robaczkowego, który jak się okazało wyglądał i tak lepiej niż jelito kręte. Wyrostka się pozbyto, jelito zostawiono i tak ze szpitala mnie wypuszczono, delikatnie sugerując wizytę u gastrologa. Gastrologa odwiedziłam trzy miesiące później(sierpień) i po tej wizycie znów znalazłam się w szpitalu w stanie średnio ciężkim. Tam diagnozę postawiono mi szybciutko- zamieszkał sobie we mnie Crohn. Aktualnie jestem w remisji i oby trwało to jak najdłużej...

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabelka » 13 lis 2010, 11:16

Było to dawno nałam między 14.a 15. rokiem życia, kiedy pojawiły sie pierwsze objawy. Było to jeszcze w gimnazjum pamiętam to kulenie się z bólu. Od tych pierwszych objawów byłam u różnych lekarzy i kilka razy w szpitalu niestety odpowiedniej diagnozy brak. Wiadomość ze mam crohna uslyszałam od lekarza 4,5 roku później :mur:
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

kasia_gora
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: kasia_gora » 15 lis 2010, 20:52

Witam wszystkich.

zalogowałam się kilka dni temu jeszcze nie do końca znam zasady :).

u mnie choroba pojawiła w ubiegłym roku w wakacje. zaczęła się niewinnie gdyż objawy były lekkie zaczęło się od zaparć natomiast po pewnym czasie miałam tzw "napady" pójścia do ubikacji i towarzyszył temu silny ból wtedy jeszcze nie miałam pojęcia o CU. dopiero kiedy pojawiła się krew udałam się do lekarza i na początku miałam rektoskopię, następnie kolonoskopię która wykazała że to CU. u mnie wykryto tą chorobę w początkowym stadium i mam ją na dł. 10 cm jelita. obecnie biorę leki pentasa oraz salazopyrin en 500 mg. na początku ciężko było mi się pogodzić z tą chorobą ale można z nią żyć.

szkoda że lekarze nie zawsze wiedzą że to tego typu choroba a czas odgrywa tu dużą rolę. :(
kasia

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 lis 2010, 22:33

post użytkowniczki bozenka00 został przeniesiony do odpowiedniego tematu, tutaj viewtopic.php?t=6042&postdays=0&postorder=asc&start=15
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

wercia79
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: wercia79 » 02 lut 2011, 13:27

U mnie pojawiła się choroba jakieś 6 lat temu

del
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: del » 02 lut 2011, 16:33

...
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2012, 12:49 przez del, łącznie zmieniany 1 raz.

mrowka
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: mrowka » 02 lut 2011, 21:50

ja zachorowałam tuż po 29 urodzinach. diagnoza ok 3m-ce potem 3 tyg szpitala. Miałam nadzieję że to jednorazowy incydent, a tu kolejne zaostrzenie w 2 rocznicę. :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”