opuchlizny

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zuo
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: opuchlizny

Post autor: zuo » 18 cze 2007, 00:36

Tu leze od 15 maja do dzis

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 18 cze 2007, 08:26

Zuo, dostałeś posta który po konsulatcji napisał dr Kłęk, problem jest o wiele szerszy, nie wszystko sprowadza się do żywienia e Ciebie, ale niewątpliwie to jeden z elementów. Nikt nie moze obiecać cudów, ale nie robiąc nic narażasz siebie. Kraków tez ma swoje minusy, ale jest większa szansa na pomoc.Na dodatek ja wyjeźdzam pod koniec tygodnia. oczywiście inni tez mogą pomóc, telefony masz , kontakty również. Decyzja nalezy do Ciebie. Zauważyłęs na marginesie ile osób pzrejmuje sie stanem Twojego zdrowia?
Pozdarwiam i trzymam kciuki za podjęcie jakiejś decyzji
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

klaudi
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: klaudi » 18 cze 2007, 08:42

zuo pisze:ale to jest w Krakowie, a ja jestem z Katowic, to mialbym tam lezec ;/?
A ja mam do Katowic 300km i jakoś nie narzekam. :maruda:

Misia

Post autor: Misia » 18 cze 2007, 08:46

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 cze 2007, 09:23

no i sie dolacze bo...diagnostyka i diagnostyka!!
bo jesli tracisz duze ilosci albumin tp jestem ciekawa czy tylko przez jelito.byc moze problem lezy jeszcze poza czyli wątroba i nerki.
poza tym pisales kiedys ze dochodza u ciebie problemy hormonalne (przysadka) a to ma swoj niewątpliwy wpływ na twoje ze tak powiem opuchlizny czyli obrzeki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 21 cze 2007, 17:45

ja mam drobne pytańko odnośnie opuchlizn
Czy powinnam lekarzowi coś zasugerować żeby mi dał coś na odwodnienie ? bo jestem napuchnięta na twarzy od encortonu strasznie :]

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 22 cze 2007, 09:33

Po sterydach to norma. Zejdzie, przeczekaj.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 22 cze 2007, 13:52

aleksandra12 pisze:Po sterydach to norma. Zejdzie, przeczekaj.
Wiem że to norma ale mama się trochę i ja tez niepokoimy bo aż taka napuchnięta nie byłam jeszcze
Zenobius pisze:Jak wezmiesz cos na odwodnienie to bedziesz biegac do toalety i sikac wiec?
Jeżeli mi zejdzie z tego powodu opuchlizna jestem skłonna do takich poświęceń (poczuję się lepiej psychicznie)

ESka

Post autor: ESka » 07 lip 2007, 12:35

Ostatnio bardzo puchną mi nogi zwłaszcza w okolicach kostek, a na dodatek robią się sine (tak jakby naczynka mi pękały). Udałam się z tym problemem do lekarza rodzinnego, który zapisał mi tabletki detralex i maść lioton 1000 tylko, że ja mam wrażenie, że nie ma żadnej poprawy a wręcz jest gorzej. Może ktoś z was miał podobny problem i może coś doradzić. Miałam robione podstawowe badania i wszystko jest w porządku no może jedynie ob jest trochę podwyższone i potasu za mało, a w moczu jest ket+. Z leków biorę tylko kartofle (na początku pentase ale się nie rozpuszczała i zamieniono ją na asamax)

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 07 lip 2007, 13:04

mnie tez puchna , ale ja biore sterydy wiec mysle ze od tego a jak masz malo potasu to mozesz uzupelnic asparginem w tabletkach

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 07 lip 2007, 13:58

No dokładnie, jeżeli są jakieś niedobory, np. potasu, to trzeba je uzupełnić.

Ja miałem dwa razy takie historie z opuchniętymi kostkami, z tym, że u mnie działo się to zawsze błyskawicznie - rano budziłem się z mocno opuchniętymi kostkami, a wieczorem nawet mnie nic nie bolało. To może być stan zapalny reaktywny spowodowany NZJ, ale najpierw trzeba wykluczyć inne przyczyny, jak np. zakrzepicę. Ja dostałem skierowanie do chirurga i on po obejrzeniu kostek "na oko" nie stwierdził żadnych objawów zakrzepicy, ale wyraźnie wyższe cyt. "ucieplenie stawów skokowych", czyli że to od stawów, a nie od żył. Też dostałem Detralex, a na opuchliznę, która mocno bolała, sam sobie zaordynowałem okłady z Altacetu w żelu. Kostki zmieniały kolorki z czerwonych na sine i zielone i po ok. tygodniu opuchlizna zeszła, a kolorki jeszcze trochę dłużej zostały. Więc jeżeli nie ma innych przyczyn, to niestety trzeba trochę przecierpieć. W przypadku CU można zmienić kartofle na Sulfę, bo lepiej działa na stawy, ale nie wiem, czy w tym przypadku jest to możliwe.

ESka

Post autor: ESka » 07 lip 2007, 21:22

Tomy, a długo schodziło to zasinienie? bo ja to jestem bardzo niecierpliwa. Uważasz, że powinnam skonsultować to z gastro? Może zaczekam bo wizyte mam niedługo 26 lipca (chyba) o ile strajk nie przeszkodzi. W przypadku CU można zamienić na sulfe ale u mnie jest podejrzenie (na 90%) CD. A tak wogóle widze, że dzisiaj na forum opuchlizny królują.
Dziękuję i pozdrawiam,
Edyta

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 07 lip 2007, 22:25

Edyta83 pisze:Tomy, a długo schodziło to zasinienie?
No u mnie długo, niestety, ponad miesiąc. Ale ja nie byłem niecierpliwy, wiesz... w mini nie chodzę :razz: , więc jak przestało boleć, to już było OK.

A do lekarza można iść rodzinnego, niech rzuci okiem, jeżeli jest znający się, to coś doradzi, a jeżeli nie, to "dla spokojności" wyśle do chirurga. Chodzi o to, aby wykluczyć zakrzepicę.

ESka

Post autor: ESka » 09 lip 2007, 21:53

Byłam dziś u lekarza rodzinnego i on stwierdził, że konieczna jest konsultacja z chirurgiem naczyniowym, ale nie wiem czy na nią pójdę bo za bardzo się boję :cry:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 09 lip 2007, 22:06

Edyta83 pisze:ale nie wiem czy na nią pójdę bo za bardzo się boję
takimi działaniami to sobie sytuacji nie polepszysz :|

a chyba lepiej wczesniej wiedziec 'co jest'.. niz sie tego dowiedzieć jak juz bedzie za pozno

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”