Ból przy wypróżnianiu

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Ból przy wypróżnianiu

Post autor: -Ania- » 15 sie 2007, 11:39

żel ziołowy piszesz, a mozesz podać nazwę?

ja osobiście z ziołami to ostrożnie, bo czasem więcej mogą zaszkodzić niż pomóc.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 sie 2007, 16:13

jakieś hemoroidy-wredne choróbsko
ale hemoroidy to fizjologia :mrgreen:
a ze czasem moga wypadac,to juz inna historia..
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 15 sie 2007, 16:35

...Od jaiegos czasu dopadlo mnie zaostrzenie,biore sterydy,Pentase w czopkach,tabletkach,azathopiryne i witaminki ... Od kilku dni wyproznianie to dla mnie horror ... mam okropny bol/skorcz brzucha,na calym ciele pojawiaja sie czerwone plamy,zimny pot,przyspieszone bicie serca ... -a po wyproznieniu jak reka odjal... Lekarz powiedzial mi , ze te plamy na ciele to nerwy...nie wiem co o tym myslec ...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 15 sie 2007, 17:34

Cinimini pisze:mam okropny bol/skorcz brzucha,na calym ciele pojawiaja sie czerwone plamy,zimny pot,przyspieszone bicie serca
Tez takie cos przechodzilam ;)
Cinimini pisze:-a po wyproznieniu jak reka odjal
czasem mijalo czasem nie...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 sie 2007, 19:24

A jak jest częsośc wypróżnień i konsystencja stolca? Czy miałaś kiedyś zmiany okołoodbytnicze?? Gdzie masz zmiany chorobowe??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 15 sie 2007, 19:30

..." Esica i odbytnica pbrzekniete z owrzodzeniami" ... Wyprozniam sie 1-2 r/d, konsystencja papkowata... natomiast oprocz tego,ok.4-5 r/d wydalam sam sluz...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 sie 2007, 21:02

To pp efekt zaostrzenia. Czy wcześniej barałaś czopki pentasy?? A tak na marginesie czy nie masz zmian w innych częściach jelta, bo w CD odbytnica jest wg literatury bez zmian
Ostatnio zmieniony 15 sie 2007, 21:06 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dusia78
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: dusia78 » 16 sie 2007, 07:37

Ta maść(żęl) to AEsculan.Przejdziemy się chyba do lekarza :oops: coś ostro go tam kłuje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 16 sie 2007, 10:14

Bardzo dobra maść na hemoroidy to Proctoglyvenol żel,nie jest tania ale skuteczna.Polecił mi ktoś na forum i lekarz przepisał to samo i działa

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 20 sie 2007, 06:46

No a mojemu męzusiowi już chyba nie pomaga ta maść :smutny: jeden dzień było dobrze a potem znowu go bolało- dzisiaj trzeba się wybrać do lekarza -może trzeba będzie to usunąć. :cry: POzdrawiam WAS! i dzięki za rady!

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ranio » 20 sie 2007, 16:28

Podczepię pod temat: ostatnio też pojawił się u mnie ból przy wypróżnianiu. Właśnie takie wspomniane wcześniej kłucie. Dziś oprócz tego kłującego bólu pojawiła się krew z porannym stolcem. Umówiłam się na jutro do lekarza i tak się zastanawiam czy mam się już niepokoić czy jeszcze nie :P
Bo może to hemoroidy albo coś w tym rodzaju, a nie pogorszenie. Od tygodnia zmniejszam dawkę sterydów z 32mg na 24mg. Mam nadzieję jutro się co nieco wyjaśni.
Pocieszam się tym, że krew była tylko rano i tylko wtedy pojawił się wspominany wcześniej ból. Przy kolejnych wizytach w wc już było oki.

Dziś nie poszłam do pracy, żeby się dodatkowo nie stresować. Od tygodnia jestem w nowej pracy i pewnie stres z tym związany też ma wpływ na częstotliwość moich wizyt w kibelku.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2007, 16:30 przez ranio, łącznie zmieniany 1 raz.
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 20 sie 2007, 16:29

Zenobius pisze:Hemoroidow nie leczy sie hopsiup tylko pare tygodni.. a przynajmniej u mnie tak bylo.
Dokładnie i zawsze kiedyś dolegliwości powrócą,przy większym wysiłku,biegunce itp.Ja tak mam

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 24 sie 2007, 07:27

My bylismy z mężem u lekarza i powiedziala ,że to pęknięcie hemoroidu-przepisała czopki i maść posterisan i mąż od poniedziałku to stosuje ale dalej bardzo go boli i ma bardzo duzo krwi.CZy ktoś z Was też tak miał, czy to tak długo boli?I to nie tylko przy wypróżnianiu tylko cały czas go boli :cry: :cry: :cry: Już nie mogę patrzeć jak on cierpi myslałam że te leki pomogą a tu nic :evil:

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 25 sie 2007, 08:59

a wczoraj poszlismy do innego lekarza i n stwierdził ze to szczelina odbytu. maż wzial wczoraj masc posterisan -h i było mu o wiele lepiej ale wczoraj dostał gorączki 38 i teraz rano też ma- pomóżcie skąd ta goraczka :oops:bierze jeszcze encorton 5mg, asamax 3-2tabl i ostatnio przestał brać czopki pentasy- czy to nawrót???? i nie ma biegunki :oops:

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 26 sie 2007, 07:53

dusia78 pisze:a wczoraj poszlismy do innego lekarza i n stwierdził ze to szczelina odbytu. maż wzial wczoraj masc posterisan -h i było mu o wiele lepiej ale wczoraj dostał gorączki 38 i teraz rano też ma- pomóżcie skąd ta goraczka :oops:bierze jeszcze encorton 5mg, asamax 3-2tabl i ostatnio przestał brać czopki pentasy- czy to nawrót???? i nie ma biegunki :oops:
Uaktualniam-pojechalismy wczoraj do szpitala i lekarz powiedział ,że to szczelina i to do zoperowania :oops: a gorączka to najprawdopodobniej od colitisu :smutny: jeeju jaka to jest wstrętna choroba!
Czy ktoś z Was miał tą szczelinę!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”