Strona 1 z 1

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 07 sie 2007, 19:22
autor: ranka
z tego co sama zauwazylam najwiecej zachorowan jest na Sląsku.takze ze Śląska sa osoby ktore wiem ze choruja na NZJ ale nie sa zarejestrowane na forum .

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 07 sie 2007, 21:30
autor: tysia
ranka pisze:z tego co sama zauwazylam najwiecej zachorowan jest na Sląsku.takze ze Śląska sa osoby ktore wiem ze choruja na NZJ ale nie sa zarejestrowane na forum .
Ciekawe spostrzeżenie :smile: Swoją drogą ciekawe dlaczego tak jest :roll:

W moim przypadku psychika chyba gra pierwsze skrzypce. Na samą myśl, że mam gdzieś nocować poza domem i to , że moje jelito jest coraz bardziej nieobliczalne to mnie z bólu skręca :oops:
Przenocowanie u bliskiej i wtajemniczonej rodziny to jeszcze nie jest takie najgorsze ale np. nozka u znajomych już kompletnie odpada :evil:

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 07 sie 2007, 21:48
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 10 sie 2007, 11:26
autor: pchełka126p
Co mnie niesamowicie zaskoczyło zaraz po przyjezdzie do Irlandii (mieszkam tu od roku, mąż był wcześniej) 90% Irlandczyków z którymi rozmawiam o chorobie męża doskonale wie o czym mówie i duża większość z nich ma w rodzinie chorego na CD. Jeżeli jakiemuś Polakowi czy tu czy w Polsce mówiłam o chorobie męża nie mieli pojęcia z czym to się je..zaczęłam się zastanawiać czy naukowcy nie powinni skupić się na zgłębianiu wiedzy o crohnie właśnie w Irlandii. Jest tu niesamowicie dużo chorych osób, aprzecież populacja znacznie mniejsza niż w Polsce, sam lekarz w Polsce powiedział że mąż znajdzie lepszą opiekę tu, bo oni znają Crohna, a Polska zajmuje się nią od nie dawna, hm.. ja tam się nie znam..tak tylko dedukuję.. :neutral:

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 10 sie 2007, 11:30
autor: Agikkus
Hmm...ciekawe to co piszesz. Ja mieszkam w Anglii i owszem, ludzie znaja ta chorobe...natomiast to co mnie zaskoczylo, to lekarze (w UK), ktorzy przez pol roku nie umieli zdiagnozowac mojej choroby...w koncu juz bylo ze mna tak zle, ze wskoczylam w samolot i polecialam do polskiego lekarza i dopiero tu mnie zdiagnozowali, przepisali leki i chyba w ogole uratowali...

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 12 sie 2007, 23:43
autor: pchełka126p
Fakt Mój mąż będąc tutaj ( w Irlandii ) doprowadził się do takiego stanu że
przyleciał do Polski w ostatnim momencie, tzn z rozlanym wyrostkiem.. a na miejscu zrobili mu rentgena i w ogóle różne badania, stwierdzili niski poziom białka w organizmie itp, wrócił kiedy ból nie pozwalał mu spać, jeść, chodzić do pracy.. więć może i znają tą chorobę, zle z diagnozowaniem nie idzie im najlepiej :smutny:

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 16 sie 2007, 08:59
autor: Raysha
W Jaworznie to wiem że ja choruję, Ania no i w profilu jeszcze widziałam że dwie osoby sa z Jaworzna ale osobiście ich nie znam. Także jestem ciekawa ile choruje jeszcze "ukrytych" osób w Jaworznie...a zdawałoby się że to rzadka choroba

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 16 sie 2007, 09:08
autor: Patryśka
W Nowym Targu w aptekach dwie osoby kupuja leki..W tym oczywiscie ja ;)

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 16 sie 2007, 10:07
autor: goniusia
W Oławie wiem że choruje mój znajomy,ja i słyszałam o dziewczynie która ma CD.Ale jak wykupuję leki w aptece to panie dziwnie na mnie patrzą z politowaniem jakbym była śmiertelnie chora :lol:

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 16 sie 2007, 12:23
autor: szfenio
Mikrusia pisze:W Jaworznie to wiem że ja choruję, Ania no i w profilu jeszcze widziałam że dwie osoby sa z Jaworzna ale osobiście ich nie znam. Także jestem ciekawa ile choruje jeszcze "ukrytych" osób w Jaworznie...a zdawałoby się że to rzadka choroba
Jaworzno często odwiedzam :) A kto wie może i tam zamieszkam w niedalekiej przyszłości :wink:

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 16 sie 2007, 12:30
autor: -Ania-
Mikrusia ja z J-na znam 6 osób (5 na forum, jedna poza)

szfenio skoro często odwiedzasz, to może się z nami spotkasz?

ania

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 16 sie 2007, 12:33
autor: Shadowka
W dzielnicy w której ja sobie mieszkam jest ooło 10000 mieszkańców są tu 3 apteki. W aptece w której ja kupiłam leki, są 3 osoby, które kupują leki. Ja tylko raz dostałam więc siebie nie wliczyłam;)

Re: Ile osob gdzie choruje?

: 16 sie 2007, 15:35
autor: Denirowska
U nas wiem że choruje prawdopodobnie 4 z naszym synem a w aptece to nawet niewiedzą co to jest i dają mi inne lekarstwo dopiero w aptece przy szpitalne miały na stanie :wink: