zaczyna sie zaostrzenie !!!!!

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: zaczyna sie zaostrzenie !!!!!

Post autor: Mamcia » 11 gru 2006, 09:48

Enterol to żywe kultury niepatogennych drożdży Saccharomyces boulardii. Może źle reagujesz na ten rodzaj probiotyku. Zmień na inny np. z Lactobacillus.
Może lekarz pomyści o azatioprynie, jeśli nie możecz obejść się bez sterydów.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
BeataM
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: BeataM » 11 gru 2006, 22:18

Dzięki Mamcia zmiana leku zadziałała ,dzisiaj czuję się znacznie lepiej :roll: Świat jest zaraz ładniejszy i chęci do życia inne jak mniej boli :tak:
Czym jesteśmy wobec wieczności?
zajrzyj tu
Witaj [you]!

tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: tequilla » 07 cze 2007, 23:39

magdalene, Ty mi, nam tu nie choruj!
dietka, mniej stesu, koniec imprez(na momencik)
i masz tu być zdrowa, tryskająca zdrowiem i urodą,
słońce, szybko Ci przejdzie,
trzymam mocno kciuki razem z moimi chłopakami,
będzie dobrze :roll:

tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: tequilla » 07 cze 2007, 23:58

kózka odpocznie i będzie dobrze, a my jesteśmy z Ty, i dobrej mysli, trzymaj się Słoneczko :roll:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 08 cze 2007, 15:11

Gdyby kozka nie skakala...(ktos robi ciasto z truskawkami :| )

beatrisaD
Debiutant ✽

Post autor: beatrisaD » 08 cze 2007, 15:41

Jestem juz po zaostrzeniu. Dlugo sie meczylam, bo prawie 3 miesiace. Mysle, ze bez szpitala by sie nie obylo. Strasznie schudlam. Przywrocono mi azathiopryne i myle, ze powoli moge mowic o remisji.
betrisaD

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Mol » 05 lip 2012, 09:52

no i po okresie niebytu na forum czas powrocic i wyplakac sie towarzyszom w niedoli :)

po dlugiej remisji (od jesieni 2007) wyglada na to, ze zaostrzenie wraca, ale po kolei:

od maja 2007 jestem na Imuranie (2x50mg) i Asamaxie (4g/pozniej 3g dziennie), bylo dobrze, choc zdarzaly sie oczywiscie sytuacje podbramkowe, ale po zaostrzeniu diety po dniu/kilku dniach wszystko wracalo do normy.

od tygodnia jest inaczej: obudzilem sie z uczuciem ucisku na brzuch, po czym zaczelo mnie gonic do kibelka, wzialem loperamid i przez 3 dni byl spokoj, w niedziele znow to samo, a w miedzyczasie dosc mocne wzdecia.

poniedzialek - wzgledny spokoj, wtorek - biegunka, ponownie loperamid bo musze jakos funkcjonowac chodzac do pracy.

stolce oddaje albo bobkowate, albo sa to podluzne paski albo miekkie, uformowane raczej. nie ma poki co ani sluzu, ani widocznej krwi, bol brzucha jako taki mi nie dokucza.

dosc mocno mnie to martwi bo chwilowo wyeliminowalem z diety rzeczy mogace nasilac biegunke, a ta pomimo tego nie chce sie zatrzymac, hmmm.

wczoraj poszedlem prywatnie zbadac krew, morfologia wszystko w normie, niestety, OB nieznacznie podwyzszone, a CRP dwukrotnie ponad norme, co pewnie wskazuje na to, ze jednak tym razem nie uciekne... pocieszam sie faktem, ze wlasciwie poszedlem z katarem i byc moze to jest powodem skoku OB i CRP, choc przestaje sie ludzic.

waga musiala chyba spasc bo czuje, ze spodnie troche wisza, koncentracja lezy, ogolna nerwowka.

cale szczescie, ze udalo mi sie wyprosic wizyte u lekarza bez dlugiego czasu oczekiwania, mam nadzieje, ze jutro podejrzy od poludnia jak sie sprawy maja i zaczniemy dzialac.

nie ukrywam, ze wizja ponownego brania sterydow mnie martwi, no ale coz :)

skad my wszyscy to znamy, prawda? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 05 lip 2012, 10:41

justynapawlowska155 pisze:czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób by dotrzeć do pracy bezpiecznie. Niemogę wziążć wolnego i musze codzień jechać do pracy 17 km co mi zajmuje ponad godzine bo są straszne korki po drodze lasku nie ma
a nie masz jakiś stacji benzynowych po drodze? moze nawet nie przy głównej drodze ale np w jakiejsc bocznej uliczce. Można wyjechać wcześniej z domu z uwzględnieniem że trzeba będzie na stacji się na 5 min. zatrzymać.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Mol » 05 lip 2012, 10:44

tola pisze: może owa sytuacja jest tylko chwilowa (choć może trwać dłużej).Niechaj Ci lekarz zaglądnie gdzie trzeba i zacznie stawiać na nogi.Czego życzę.I witaj wśród nas raz jeszcze :)
taka mam nadzieje, a prawde mowiac najchetniej zagladalbym sobie sam w dupe (wyedytuje posta jesli takie slowa nadal tu nie przechodza ;) ) po kazdej sraczce, wrrr.

kieszonkowy rektoskop, anyone? ;) ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 05 lip 2012, 12:19

justynapawlowska155, ja w zaostrzeniach przechodzę przez 2-3 dni na głodówkę, tylko pije. Stopniowo dołączam Ensure czy Nutridrinki. Chrupię tylko sucharki bezglutenowe, bez pszenne. Potem płatki ryżowe na wodzie, przeciery w słoiczkach dla dzieci itd. Dodatkowo Enterol, zwiększona dawka probiotyku Sanprobi IBS i Loperamid. Oczywiście biegunki nie przechodzą od tak ale wypróżnienia nie są takie częste. Jeśli jeździsz samochodem to możesz zatrzymać się na stacji, wskoczyć do restauracji, baru itp., lub po prostu stanąć na poboczu, schować się za samochodem, zrobić co trzeba (papier i chusteczki nawilżające obowiązkowe) i dalej w trasę :) Nie wiem czy Tobie to coś pomoże ale warto spróbować. Najgorzej jeśli dołączy się silny ból brzucha, wymioty i dreszcze - na to nie mam rady bo na mnie tylko leki dożylne działają.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 05 lip 2012, 16:57

tola, jak mus to mus ;)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 05 lip 2012, 17:16

a ja jutro odbieram Ensure z apteki, bo mnie goni ostatnio strasznie
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Naobie » 05 lip 2012, 17:33

magdalene pisze: Jeszcze to gdzieś mają? Bo generalnie Abbott wycofuje Ensure z Polski.
nawet tak nie żartuj :( to gdzie go będzie można dostać?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 05 lip 2012, 17:35

magdalene ma rację, też mam informację, że wycofują z rynku produkt.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 05 lip 2012, 19:32

tola, nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Jak mnie cisnęło miałam głęboko co ktoś sobie pomyśli, miałam narobić w gacie? Ja w zaostrzeniu, przesiadłam sie w komunikację miejską. Do pracy jechałam normalnie godzinę, z 2 lub 3 przesiadkami. Opracowałam sobie plan toalet po drodze i jak już nie mogłam wytrzymać wysiadałam i biegłam w znane mi miejsca. Podróż wydłużała się wtedy niezmiernie ale cóż nikogo to nie obchodziło. Miałam być punkt 8 w pracy i tyle. Kiedyś spóźniłam się 5 minut i usłyszałam, że trzeba było wstać wcześniej bo nikogo nie obchodzą moje problemy, a jak się ma biegunkę bierze się loperamid i przychodzi do pracy godzinę później. Nigdy nie zapomnę jak jechałam z teściem, mamą i mężem na spotkanie z zespołem który grał u nas na weselu. Jechaliśmy do innego miasta, ja miałam zaostrzenia ale to był jedyny termin aby sie z nimi spotkać i posłuchać na żywo bo akurat grali tam na weselu. Jechałam i wyłam. Co jakiś czas zatrzymywaliśmy sie na poboczu, ja wysiadałam wymiotowałam i załatwiałam się na zmianę. Miałam w nosie że mój teść pozna mnie od tej strony, czy inne samochody się zatrzymają lub ktoś zrobi mi zdjęcie. W ogóle o tym nie myślałam. Marzyłam tylko aby zdążyć i sobie ulżyć. Wtedy jeszcze nie wiedziałam co mi jest bo "leczono" mnie na IBS wiec byłam załamana.

Naobie, tutaj można jeszcze zamówić i odbiór osobisty w aptece stacjonarnej DOZ jest możliwy: http://www.doz.pl/szukaj/s0-ensure

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”