zaczyna sie zaostrzenie !!!!!

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: zaczyna sie zaostrzenie !!!!!

Post autor: Izunia » 25 mar 2005, 18:17

Doris trzymaj sie, na pewno bedzie wszystko ok :)
Mo?e jak wrócisz do szpitala, to bedziesz mia3a troche weselsze towarzystwo :D

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 24 lis 2005, 22:17

ten temat okazuje sie w tej chwili odpowiedni dla mnie :cry: Boooliii :cry: brzuch i okropnie plecy,palace biegunki.Najgorzej wytrzymac w pracy.Musialam zadzwonic do swojego lekarza.Kazal brac metypred i zwiekszyc troche dawke.i czekac.Łatwo mu mówic...czekac :cry: :cry: :cry:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 27 lis 2005, 09:48

Dzieki za slowa otuchy!Juz jest troszke lepiej.Spadla temperatura,brzuch juz tak nie boli.Jeszcze tylko plecy,kolana,łokcie i inne stawiki :? :? Biegunka tez troszke mniejsza i nie parzy.Hi,hi...przez 2dni jadlam tylko gotowany ryż :) :) Pozdrawiam
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 27 lis 2005, 12:19

Dzis zaryzykuje schaboszczaka :D Moze nie padne :wink:

Duśka =)
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Duśka =) » 17 gru 2005, 10:09

No i znów sie zaczęło, bóle brzucha, krew i śluz w stolcu i ciągłe bieganie do kibelka . A tak było pięknie po wlewkach z hydrokortyzonu, tylko że krótko jeden miesiąc. I cały koszmar znów powraca. Myslałam, że chociaz swięta spędzimy spokojnie. W poniedziałek zadzwonię do CZD i zobaczymy co bedzie dalej. Corka miała wyznaczony termin kolonoskopi na koniec stycznia, ale w tej sytuacji to chyba bedzie wczesniej , no i musi dostać jakies leki.Czemu to tak szybko wróciło ????????????????
córka 13lat-CU

Elpe
Początkujący ✽✽
Choroba: CU w rodzinie

Post autor: Elpe » 17 gru 2005, 10:53

Naprawdę współczuję... :( To nieprzewidywalne choróbsko! Niedawno przeczytałam o CU coś, co trochę napawa nadzieją:"z wiekiem choroba ma tendencję do wygasania" Z relacji naszych forumowiczów widać, że różnie z tym jest, u każdego wygląda to inaczej, ale trzeba mieć nadzieję, że im córcia będzie starsza, to te nawroty nie będą tak częste...? Pozdrawiam Was bardzo, bardzo serdecznie, trzymajcie sie!

Duśka =)
Debiutant ✽

Post autor: Duśka =) » 17 gru 2005, 11:03

Dzięki za pozdrowienia, staram sie jakoś trzymać ze względu na córkę, ona bardzo to przeżywa, boi sie że na swieta wyląduje w szpitalu. Wczoraj bardzo mnie prosiła zebym zaczęła jej znów robic wlewki, ale tlumaczyłam jej że sama nie mogę o tym decydować, chodziło jej o hydrokortyzon, więc wymogła na mnie wlewkę z samego rumianku. Juz dla jej spokoju zrobiłam to, niestety bol brzucha nie pozwolił jej tego utrzymać. Bardzo mnie to wszystko martwi.
córka 13lat-CU

Duśka =)
Debiutant ✽

Post autor: Duśka =) » 17 gru 2005, 11:48

Zeno ja wiem, ze w tej chorobie spokój to podstawa, niestety łatwiej jest to powiedzieć niz zrobic.
córka 13lat-CU

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 17 gru 2005, 14:20

Lek przed kolejnym zaostrzeniem to sfera emocji a świadomość, że nie wolno mi sie denerwować( czytaj: bać się) to sfera rozumu. One chodzą różnymi drogami Emocje nie poddają sie rozumowi. Ale to co pisze Zenobius to prawda. Intensywne zajęcie się czymś innym, emocjonalnie ważnym, może spowodować zmniejszenie np. częstotliwosci wizyt w miejscu gdzie król piechotą chadzał. Mój sposób na lęk przed wyjściem z domu ( bo może znów będzie trzeba szukać WC) to wcześniejsze myślowe opracowanie trasy, którą będziemy sie poruszać, z przypomnieniem sobie miejsc, gdzie ewentualnie można skorzystać z WC. Pewność, że zawsze gdzieś znajdziemy taką możliwośc uspokaja. Ponadto : co najmniej godzinę przed wyjściem nie jeść nic ciepłego, co najwyżej lekko czerstwą kanapkę. Nie pić też dużo przed wyjściem.
To było tak na marginesie wypowiedzi Zenobiusa o bieganiu do kibelka.
Natomiast co do meritum sprawy: nie słyszałam i nie czytałam jeszcze nigdzie o sposobie na niedopuszczenie do zaostrzenia. Standardowe leki tego nie zapewniają. Ale z moich obserwacji wynika, że czasem można zmniejszyć reakcję zaostrzeniową. W przypadku mojego dziecka (CD) dobrze działa szybkie podanie ciprofloksacyny. Tylko jak często można faszerować sie antybiotykami ?

Duśka =)
Debiutant ✽

Post autor: Duśka =) » 17 gru 2005, 15:28

Do tego wszystkiego dołaczyła sie temperatura, jest powyzej 38 i bole pleców.Jestem załamana, nie wiem co robić, pierwszy raz w tej chorobie ma goraczkę. Co jej mogę podać gdyby temperatura rosła ? Oby wytrzymać z tym jakoś do poniedziałku.
córka 13lat-CU

Gość

Post autor: Gość » 13 sty 2006, 11:33

Witam ja z tą chorobą walczę już 3 lata. Co rok mam silne zaostrzenia choroby i niewiem jak z tym walczyć a chcę narmalnie funkcjonować i pracować.

kati_mchw
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: kati_mchw » 13 sty 2006, 18:37

u mnie właśnie zaczelo sie zaostrzenie :cry: :cry: :cry: a wszystko wina wirusa, który wszystkich "wysyła" do łóżka, a i z pewnoscia stres przed egzaminem ......zalamalam sie :cry: :cry: :cry:
....w życiu piękne są tylko chwile....

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 13 sty 2006, 21:36

nie martw sie...wiem ze latwo powiedziec...ja sie dzis w pracy zdenerwowalam...i nie dosyc ze nie bylo zbyt dobrze z jelitkiem to od razu przy stersie brzuch jak balon.....musimy sie jednak nauczyc wyluzowywac tak na zadanie! :lol:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 20 lut 2006, 21:21

oj chyba sie zbliza zaostrzenie....a dodatkowo mam zapalenie oskrzeli ktore jakos nie chce przejsc.......katar.kaszel, pobolewanai brzucha i biegunki......nie zdazylam nawet dobiec do WC.....ech......jutro ide do internisty......by chociaz z jednego wyjsc.....wybralam antybiotyk i wlasciwie niewiele zadzialal......pozdr!
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Balconik » 21 lut 2006, 08:33

a przy antybiotyku koniecznie jakies bakteryjki lykaj :)
precz z CU ! ! !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”