zaczyna sie zaostrzenie !!!!!

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: zaczyna sie zaostrzenie !!!!!

Post autor: Mamcia » 14 kwie 2006, 21:31

Nie znam ani lekarza,ani przychodni. ZAdzwonić zawsze można - po to telefony są na stronach.A że czasem narzekam - to dlatego, że dwonią osoby, które mają postawę roszczeniową . Zaczynają rozmowę od kwestii "co J-elita może mi dać". A może dać tyle ile sami dla siebie zrobimy.
Mamcia

Awatar użytkownika
Natanael
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Natanael » 16 kwie 2006, 12:54

Wiesz co ... lubie cie :]
22 lata - CU
...Ufać Bogu to wszystko co nam zostało...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 24 kwie 2006, 19:14

nie mam juz sily na ta durną chorobę :evil:

krwawie praktycznie co drugi dzien mimo brania Pentasy dododbytniczo,mimo brania Asamaxu,mimo tego na hist pacie wyszlo jak najbardziej ok :evil:
nie mam goraczki,bolow brzucha,CRP 3j.,wyniki dobre,nawet obrzeku blony sluzowej nie ma....pochlastac sie mozna :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 24 kwie 2006, 19:49

Ranko
no nie denerwuj sie..ja wiem ze to paskudne i uciazliwe..ale moze ..sama nie wiem..moze spojzyj na to z tej strony:"chociaz mnie nie boli,dobre i to"
Marne to pocieszenie ale przeciez zawsze trzeba szukac jakiejs lepszej strony,jasnej strony ksiezyca.
Trzymaj sie.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 24 kwie 2006, 20:08

nie no nie denerwuje sie tylko kiedys bylo tak dobrze....
a najlepsze jest to ze lekarze jak pytaja czy mam gorączke,i sie dowiaduja ze jej nie mam to uznaja ze wszystko ok,a pokrwawiac to ja sobie moge........uhhhhh
wizyte mam w lipcu :|
chyba ze jak bede w Gdansku to sie wybiore i moze "wcisne".ale to i tak niepredko bedzie :|
pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 24 kwie 2006, 20:31

Ranka, a masz okresy gdy w ogole nie krwawisz? jak to jest.....
ja od dwoch lat, mam bez przerwy krwawienia, zaden lek tego akurat nie opanowal.....moge sie czuc nawet calkiem....ale krew jest zawsze
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 24 kwie 2006, 23:23

no mialam .............<placze>
ale teraz to krwawie,i krwawie..i krwawie...
:|
Obrazek

Adam

Post autor: Adam » 24 kwie 2006, 23:43

kamilapro11 pisze:Witam! Proponuje wypia dziurawiec! Na mnie dzia3a znakomicie!!! :D Ma dzia3anie ?ci?gaj?ce i przeciwzapalne. Powinien pomóc na samym pocz?tku zaostrzenia. Powodzenia :D Pozdrawiam
He? Co to...

/// 2 sprawa

Ostatnim czasem mialem takie dziwne cos ze w lewym lokciu (z 5 razy przynajmniej taki przypadek byl) czulem opor i bolalo i prostuje bo nie az tak bardzo i slysze takie stukniecie feee ;P, a ogolnie to mnie boli dupsko prawa noga staw tak czasem ze nie moge machac ta krzywa noga ;]

/// 3

W zaostrzeniach co dziwne ja praktycznie nie mailem ostatnio biegunek, znaczy zjadlem tam 3 dni podrzad po litr lodow ;P i troszke bylo bolu i biegunka ale chyba 2-3 razy poszedlem i zaraz przeszlo ;) po zamknieciu przetok ogolnie nei mam biegunek a to dla mnie raj bo kiedys mailem taka sytuacje np ze nagle taki ostry bol w okolicach odbytu i z przodu tak z 1,5 dloni pod pempkiem i leci... powiedzmy ze dla osoby powyzej 5 roku zycia to fatalna sprawa... jeszcze w towarzystwie... ludzie sobie moga pomyslec... i wcale im sie nei dziwie...

/// 4

Wkurza mnie to ze jak mialem remisje to moglem jesc duzo wiecej i nie bylo az tak zle a teraz cos najmniejszego i sie zaczyna i wiekszy bol... ehh... a te wzdecia... macie takie wzdecia ze nie mozecie zabrac oddechu do konca (tzn tak ze np jade na rowerze i wiem ze musze wiecej nabrac powietrza ale jak probuje to albo nie moge albo mnie boli w tym momecie gdy probuje) i wogole takie wzdecia ze jak mam bluzke z krotkim ubrana to na srodku mam taka gorke i od niej ida takie faldki na bluzce i potem luz eh...

/// 5

Jak radzicie sobie ze wzdeciami takimi duuuuuuuuzzzzzzzyyymmmiii (to jak czuje tylko brzuch i nie moge sie zchylic i nabrac powietrza i nie ma juz skory...)

/// 6

Nie wiem jak wyobrazac sobie przyszlosc, jakbym byl zdrowy to znalezc prace i nie robic glupot tylko zyc a tu co... zachoruje i koniec wywala i umre pewnie gdzies bo leki to droga inwestycja...

/// 7

Matura i zaostrzenia... porazka...

/// 8

Cebulki szczypiorki to zlo...

/// 9

Nigdy nie mialem widocznej krwi w kale a ciagle ze mnie uciekala (i moze jeszcze ale owiele mniej ucieka), dziwne?

/// 10

Czesto mam takie bole ze z 5 minut bym wytrzymal ale na dluzsza mete to juz wyrywam sobie wlosy i mam nadzieje ze mnie szlak trafi...

/// prawda

prawda jest taka ze napewno juz jest jakis lek na crohna tylko nikt nie wyleczy do konca swojego pracodawcy i tak wszystko jest - taka dzisiejsza medycyna - kiedys placili za nie zachorowanie a teraz placa za leczenie (NIE WYLECZENIE!)... porazka swiata...

Adam

Post autor: Adam » 24 kwie 2006, 23:57

Dodam jeszcze ze moj kot ktorego znalazlem wycienczonego mial robaki w jelitach i praktycznie to co ja to sie na zastrzykach za kilka miesiecy wyleczyl u weterynaza dlatego ze zwierzat raczej by nikt nie leczyl ciagle za kwote pol/tysiac zloty miesiecznie i pewnie dlatego dla nich ten sam zastrzyk na wszytkie choroby dziala i wylecza...

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 25 kwie 2006, 12:52

Hmm... dziwne masz patrzenie na świat...
Powiedz mi jakie korzyści ma lekarz, kiedy brakuje klinice pieniędzy na badania (bo w roku wykonano dużo badań ponad program), na leczenie, na hospitalizacje, nie opłacało by im się bardziej przyjąc kilku pacjentów na diagnoze i kontrole i leczyć tymi rzekomo istniejącymi lekami :/
Poza tym moja lekarka przyjmuje po 20 osób w przychodni przyklicznej a płacą jej tylko za 7 dziennie, ale dzięki temu osoby z zaostrzeniem nie muszą czekąc miesiącami na wizyte...

Jeszcze mam pytanie co do bóli brzucha... Ja mam tak,że ból nagle się pojawia-taki prektycznie nie wytrzymania (czasami jest tak silny że wymiotuje) a potem przemija i za jakiś czas znóww mgnieniu oka a później wraca... Czy też tak macie?
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 25 kwie 2006, 22:53

ja nie wymiotuje, ale mam nagle przeszywajace bole krotkotrwale
albo dluszcze ale mniej bolace
ech zycie

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 25 kwie 2006, 23:38

A mam pytanie: czy wymioty w CD to "normalność" czy raczej jakiś niepokojący objaw :?:

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 26 kwie 2006, 00:54

Ja tak miałam, teraz odpukać, nic nie boli.
A bolało okropnie, tak, że mnie skręcało, nie mogłam się ruszyć, wyłam, aż do wymiotów.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Natanael
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Natanael » 26 kwie 2006, 20:06

ja też mam bule :/ ale CU nie CD :( nie chce miec crona :((
22 lata - CU
...Ufać Bogu to wszystko co nam zostało...

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 26 kwie 2006, 22:00

Ja tam wymiotować też nie lubie :| ale czasem jest to silniejsze ode mnie... niestety

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”