Problem z wypróżnieniem

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Problem z wypróżnieniem

Post autor: Mamcia » 13 lis 2008, 12:01

Nie wolno dopuszczać to zaparć - czyli błonnik, błonnik i bardzo dużo pić. Warunek jest jeden - drożność jelita.
Można spróbować czopki glicerynowe, a mnie leakrz mówił, że czasami stosuje się nawet fortrans.
Trudno jest radzić bez pełnego oglądu sytuacji, ale jeśli człowiek dużo je, nie wypróżnia się i chudnie to znaczy, że się odwadnia, bo nic w przyrodzie nie ginie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Post autor: magda281 » 13 lis 2008, 12:57

:smutny: Własnie duzo pije i czopki tez nie pomogły -pozatym juz nawet sił nie mam -lekarz prowadzacy dopiero jest we wtorek :cry: i nie wiem co dalej robić po takim przyjeciu w szpitalu? A i za namowa lekarza wypilam lactulosum i tyle ze dodatkowo mnie mdli :smutny:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
13julcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: 13julcia » 16 lis 2008, 11:33

mam dokładnie taki sam problem z dzieckiem, od paru miesięcy bóle brzucha a od niedawna zaparcia i duży ból jak już jest wypróznienie. Nie jest chora, znaczy nie ma zdiagnozowanej żadnej choroby , poza alergią... Do tej pory lekarz mówił że to przez alergię, stres w szkole...ale coś za długo jak dla mnie to trwa .Czy to może oznaczać początki NZJ czy ch.L-C?
żona męża z CD......

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 16 lis 2008, 14:30

hm jest taki syropek w aptece, ktory wspomaga wyprożnianie, skierowany do dzieci glównie, ale pamiętam, że mi pomogł ;p La... cośtam:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

pola
Debiutant ✽
Choroba: CD w rodzinie
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: pola » 16 lis 2008, 17:53

Lactulosa - taki syropek piłam kiedyś i pomagał
Pentasa 2/2/2

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 16 lis 2008, 18:40

pola pisze:Lactulosa - taki syropek piłam kiedyś i pomagał
Mi pomogl ale chwilowo a wydaje mi sie,że nie można bez końca się wspomagać -dlatego ide do lekarza we wtorek :smutny:

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 16 lis 2008, 18:57

Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: cebulka » 23 lis 2008, 03:11

Nie wiem czy tobie magda281 to pomoże, raczej wątpię ze wzglepdu na zaawansowanie tego zaparcia, ale domowym sposobem, który jest z reszta zalecany dla dzieci przez dietetyków(przynajmniej mnie tak nauczyli) jest wypicie na czczo wody z nad zaparzonych dzień wcześniej suszonych śliwek....już pisze jak to przyrządzić....trzeba wziąść ok 6 suszonych śliwek, zalać je wrzątkiem wieczorem, a następnie rano wypić. W przypadku dorosłych polecam zjedzenie także śliwek. Z doświadczenia wiem, że u osoby która co prawda nie jest chora na CU ani CD, ale za to u niej zaparcia potrafiły trwać ponad tydzień bardzo to pomogło. Na początku czasem trzeba druga taka dawke po południu przyjąć...
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 27 lis 2008, 11:18

niestety nie dziala na mnie -ale dzieki za odpowiedzi :wink:

Awatar użytkownika
LaStella81
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: LaStella81 » 27 lis 2008, 19:59

Też miałam podobny problem jeszcze kilka lat temu ale kiedy już nie byłam w WC ponad 10 dni(to było gdzieś w liceum)to spsób się znalazł: kupiłam kiszoną kapustę taką w woreczku (kwaśną jak nie wiem co) i popiłam kefirem takim pół litrowym.
Wszystko na czczo
Efekt? :wc: przez cały dzień co chwilkę do tego stopnia że nie poszłam do szkoły jeszcze przez kolejny dzień.

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Post autor: Katze » 13 lut 2009, 19:06

A ja już 2 tygodnie mam zaparcie.Ani jednego stolca.Nic! Miał ktoś tak,czy pobijam rekord? Jem w sumie normalnie i jak na razie nic a nic nie boli mnie brzuch,ale już się boję,że lada chwila zacznie..no bo żeby nie robić kupki dwa tygodnie:P A muszę dodać że zaparcie zaczęło się zaraz po jednodniowej biegunce.

[ Dodano: 15-02-2009 ]
Ps. Czy jadacie bułki grahamki kiedy macie zaparcia? Jeżeli tak to ile dziennie? Właśnie zjadłam jedną z masłem i pasztetem ze śliwką. Może pomoże na to straaasznie długie zaparcie?

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 16 lut 2009, 08:02

Katze - u mnie choroba przyszła z zaparciami właśnie - męczyłam się od pierwszego dnia problemów z wypróżnieniem (byłam pewna, że się zatrułam) przez jakieś 5 tygodni kiedy trafiłam na lekarza, który porządnie się mną zajął... zaczęło się niewinnie, a przed trafieniem do szpitala ani razu się normalnie nie załatwiłam, tylko sama krew właściwie leciała... więc zgłoś się do lekarza, chociaż zadzwoń i zapytaj co możesz zrobić
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Sidorka
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Sidorka » 17 lut 2009, 17:07

Ja mam zaparcia od miesiąca. Brałam: laktuloze w suropie, duphalac, metoclopramidum i nic. Z całą świadomościa, ze żle robie wzięlam leki typu xenna ekstra itd -taz nic :cry: ze dwa razy podziałał Rektanal, ale juz nie działa. Brzuch boli, jest mi niedobrze etc.Tą parafinę o której pisaliscie tez próbowałam i tylko było gorzej a na Colon c nie reaguje :neutral: Teraz wzięlam metypred bo boje sie coś sie tam narobi :?:
Ola;Brałam:asamax,salofalk,pentasa,aza,imuran,wlewki z hydrokortyzonem,metypred,enkorton i wiele wiele innych pomocniczych

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 17 lut 2009, 22:15

Sidorka pisze:Teraz wzięlam metypred bo boje sie coś sie tam narobi :?:
ale chyba po konsultacji z lekarzem?? :szok:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 17 lut 2009, 23:00

Sidorka pisze:Ja mam zaparcia od miesiąca
Sidorka pisze:ze żle robie wzięlam leki typu xenna ekstra itd
Sidorka pisze:Brzuch boli, jest mi niedobrze
Sidorka pisze:Teraz wzięlam metypred bo boje sie coś sie tam narobi
tak naprawde to i straszne i zle az strach !
niemozna pozostawic sobie takiego tematu jak zaparcia od miesiaca i nic.
Leki, w tym wypadku ziolka, moze i nie sa zle, xenna nie jest az tak drastyczna, ale jesli nie zadzialala ? to juz naprawde powazne ostrzezenie !!
Do tego bole brzucha....nierozumiem, masz klopot z dostepem do jakiegokolwiek lekarza?
Branie Metyperdu, czyli sterydow to ja juz zupelnie nierozumiem, po co?

Wzrost 184,waga 56 kg - czyli jestes bardzo szczupla, niewiem z czego to wynika, z treningow, z diety, moze by tu tak poszukac...

Moim zdaniem, niechodzenie do lekarza, sygnalizuje , ze masz jakis klopot, albo uprzedzenie ?
Sidorka pisze:Z całą świadomościa, ze żle robie
to brzmi jak....sorki, sama chyba niewiesz co robisz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”