Problem z wypróżnieniem

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Problem z wypróżnieniem

Post autor: magda281 » 22 gru 2007, 13:34

Moze ktos mi poradzi,nie moglam sie wyproznic(przez 3 dni)wiec wlozylam czopka,:i nie moge tego nazwac normalnym wyproznieniem..pozatym dziwnie sie czuje(moze i po lekach)ale nie wiem nie jestem lekarzem.A nie mam kontaktu z lekarzem telefonicznego dopiero po swietach. ps. poza sluzem i mini stolcem wielkosci wisienki to nic? wczoraj troche bolal brzuch i miednica,i dzis mnie mdli :smutny:
Ostatnio zmieniony 27 gru 2007, 00:49 przez magda281, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Re: Problem z wypróżnieniem

Post autor: magda281 » 22 gru 2007, 17:06

[cytat usunięty na prośbę użytkownika] Dzieki mam preparat do lewatywy enema ale uzyje go w ostatecznosci. Ale zastanawialam sie ze to moze od lekow? :neutral:

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 22 gru 2007, 18:06

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Nie piszesz jakie leki bierzesz, dlatego w tej kwestii nie można Ci pomóc. To może zależeć od różnych czynników, np. od diety, ilości spożywanych płynów itp.[/quote]
Metypred,sulfasalazin,metronidazol ,controloc,a metypred 16mg,duzo pije,jem normalnie tzn.slodyczy nie jem bo nie moge,i owocow surowych

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 23 gru 2007, 00:28

Pij duzo wody, i tak jak napisala Zabusia spróbuj Colon C ( porpawia perystaltyke jelit).
Osobiscie zazywalem ten preparat gdy mialem takie problemy.
Podstawa jednak to duza ilosc wody i troche ruchu :)
magda281 pisze:Metypred,sulfasalazin,metronidazol ,controloc,a metypred 16mg,duzo pije,jem normalnie tzn.slodyczy nie jem bo nie moge,i owocow surowych
Nie sadze zeby ktorys z tych preparatow powodowal zatwardzenie ale byc moze ktos mial takie doswiadczenia.
Sprobuj dietke bardziej warzywno owocowa, moze w postaci sokow jak szkodza Ci swieze warzywa. Polecam np Vega soki warzywne :) to moj codzienny skladnik diety.
Mialem duze problemy z zatwardzeniami ale zmiana trybu zycia i diety oraz odpowiednia ilosc plynow zmienila cykl na czestszy :)
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 23 gru 2007, 23:17

Przy trudnościach z wypróżnieniami bardzo dobry jest Menthoparafinol do kupienia w aptece...to Parafina z mentolem...taki olejek...pijemy przed posiłkiem łyżkę stołową..powoduje że w jelitkach jedzonko ma poślizg...i łatwiej sie wypróżnić :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 24 gru 2007, 09:46

Dzieki WESOŁYCH ŚWIĄT Wszystkim zycze MAGDA :roll:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
carollina
Debiutant ✽
Choroba: CD u partnera
województwo: wielkopolskie

Brak wypróżnień

Post autor: carollina » 26 sty 2008, 14:48

Słuchajcie z tego co czytam prawie wszyscy maja czeste wyrpóżnienia, a moj mąz wlasnie mało ich ma

znowu sie denerwuje zeby tam mu sie za duzo materialu nie zebralo i zeby go nie bolalo, bo a przewezenie w jelicie

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 26 sty 2008, 20:53

carollina pisze:Słuchajcie z tego co czytam prawie wszyscy maja czeste wyrpóżnienia, a moj mąz wlasnie mało ich ma
Nie wszyscy maja czeste, ja mam mało i pomagam sobie piciem duzej ilosci plynow oraz zayzwaniem np COLON C.
Shima pisze:Menthoparafinol
Menthol w moim przypadku drazni skore, prawdopodobnie polkniecie mogłoby mi zaszkodzic.
Ale sama parafina czemu nie, warto sprobowac.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 29 sty 2008, 11:44

carollina pisze:Słuchajcie z tego co czytam prawie wszyscy maja czeste wyrpóżnienia, a moj mąz wlasnie mało ich ma

znowu sie denerwuje zeby tam mu sie za duzo materialu nie zebralo i zeby go nie bolalo, bo a przewezenie w jelicie
Ja np. mało kiedy mam biegunke, chyba że jakis produkt mi zaszkodził, w zaostrzeniu tylko na poczatku miewałam biegunki potem bardzo rzadko. chyba że ma zaparcia to juz inna bajka i wtedy trzeba inna diete ale jesli nie ma zaparc i w ogóle sie nie skarzy na cos takigo to jest chyba dobrze.

Awatar użytkownika
Jaskółka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Jaskółka » 29 sty 2008, 21:37

Ja również do tej pory nie miałam biegunek, a wręcz przeciwnie - zazwyczaj męczyły/męczą mnie zaparcia. Były momenty, że nie wypróżniałam sie nawet tydzień. Obecnie różnie z tym bywa, ale od kiedy zaczęłam zażywać probiotyk ProbioLac Plus można powiedzieć, że jest już lepiej bo przynajmniej co drugi dzień się wypróżniam, bez większych problemów :wink: A ten Colon C też wypróbuję przy najbliższej okazji :wink:
salofalk 2x2
imuran 1x50 mg

Awatar użytkownika
handi
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: handi » 16 kwie 2008, 13:06

Mam zaostrzenie i od 4 dni zaparcie, brzuch wzdęty, przez to pobolewa. Jak myślicie czy moge zażyć duphalac (lactulosum) bo nie widze innej metody na rozwiązanie. Codziennie na czczo piję siemię, unikam produktów zapierających. Właśnie gotuję buraczki i zaraz kompocik z jabłek jak to nie pomoże to nie wiem, zażyć ten lek? Boję sie sztucznie wywoływac stolec ale cóż robić?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 kwie 2008, 13:39

Mysle ze mozesz.
ja natomiast gdy mam zaostrzenie tez mam zaparcie ale wtedy laduje czopki dwa razy dziennie.
Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 12 lis 2008, 21:51

Witam po dłuzszej przerwie. Mam znowu problem duży z zaparciem i konsultowałam to z lekarzem telefonicznie-zlecil 2 x wlewkę i gdyby nie pomogło na pogotowie,wiec zrobiłam jak kazał i :wlewki nie pomogly :cry: pojechalam na pogotowie a tam lekarz gastrolog mnie nie zbadał i nie dał mi powiedziec co mi jest itd. tylko (stwierdzil ,ze nie mam Crohna bo on tak uwaza bo nie ma sie wtedy na 100%zaparc i ze mam NZJ )a krew pojawila sie od wlewki i napisal w karcie jakies leki ktore na recepcie ma mi przepisac lekarz 1 kontaktu :szok: :szok: Nie wiem co mam dalej w tej chwili zrobic? moze macie jakies pomysly?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 lis 2008, 23:04

albo udac sie na inna izbe przyjec albo mzoe zastosowac jakies przeczyszczacze ziolowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 13 lis 2008, 11:00

wlasnie o to chodzi ze byłam na pogotowiu (izbie przyjęć) i lekarz mnie olał :smutny: a dzis znowu nic :smutny: A co do preparatow ktore stosowałam zeby sobie pomoc to ColonC i wlewki
Poza zaparciem od kilkunastu dni jestem oslabiona ,waga spada (chociaz zjadam duzo)
I bole brzucha :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”