Cd przewężenie.

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Cd przewężenie.

Post autor: izyda » 13 maja 2008, 14:57

ja mam przewężone jelito grube niestety nie wiem w jakim stopniu ponieważ robiłam badanie -kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym z nadzieją ze sie dowiem dlaczego tak bardzo mnie boli kolonoskopia robiona normalnie, niestety badanie sie nie udało doszli kolonoskopem tylko do pierwszego zagiecia i pobrali próbki.czekałam na wyniki ponieważ mam tak nieswoista postać NZJ ze lekarze nie sa pewni czy to CU czy CD. obecnie w karcie mam podejrzenie Crohna na całym jelicie grubym az do zastawki i usztywnienie jelita kretego chociaz w opisie szpitalnego badania napisano ze mam cale jelito grube usztywnione i wycinki nic nie wykazały, bo szczypce sie zeslizgiwały z moich scian :cry: pytałam mojej lekarki co to oznacza i niewiele sie dowiedzialam poza tym ze to oznacza pogorszenie mojego stanu choroby nie wiem moze sa jakies leki na usztywnienie ?moze da sie to jakos cofnać ?:smutny: sama nie wiem co mam o tym mysleć doradzcie mi gdzie szukac jakis informacji o zwęzeniach i czy mozna zatrzymac jakos ten proces nie wiem czy to moze oznaczac ze swiatlo jelita z czasem sie zamknie? czy czeka mnie operacja? z góry dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: izyda » 14 maja 2008, 14:37

czyli jest możliwość ze to sie samo cofnie? sa jakies tego przyczyny? moge jakos na to wpłynac?nie wiem gdzie sie moge dowiedziec z czego to powstaje? czy ma na to wpływ dieta czy to jest kwestia indywidualna w tej chorobie?!

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: izyda » 16 maja 2008, 12:25

czyli nie ma żadnej literatury na ten temat?! szkoda bo myslalm ze sie jakos do tego ustosunkuje a tak to sama nie wiem co o tym mysleć?! :neutral: wczesniej tez nie mialam przewezen powstaly u mnie pomiedzy jednym szpitanym lezeniem(lipiec) a drugim(pażdziernik)...wlasciwie w przeciagu krotkiego czasu stad moj niepokoj sami rozumiecie z ta choroba nigdy nic nie wiadomo... :cry:

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: montan » 16 maja 2008, 12:56

ehhh sam się zastanawim jak syzbko u mnie to przewężenie robi kurde niby bez usztywneinia ehhh nie wiem.Pozdro
Dolina . . .

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: izyda » 16 maja 2008, 13:12

a ja mam juz podobno zwapnione wlasnie...tak nagle...tak mam opisana kolonoskopie w zniczuleniu ogolnym....no nic na razie sie trzymam i jest ok nawet mam apetyt...po blokadzie jak nie moglam jesc przez tydzien obiecalam sobie nigdy wiecej i uwielbiam jesc :wink: w szpitalu mialam takie urojenia ze widzialam wszedzie chodzace kurczaki z rożna nawet czulam ich zapach smacznego wszystkim :lol:

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU

Post autor: Piciu » 16 maja 2008, 13:18

@wemix napisałeś że, wiesz "skąd się bierze cd... i dlaczego coraz więcej ludzi na to choruje...". A mógłbyś coś więcej napisać ,podzielić się wiedzą. Mnie również interesuje niekonwencjonalne podejście do choroby.Jeżeli konwencjonalna medycyna mimowszystko niepotrafi nas wyleczyć ,to szukam rozwiązania ,gdzie tylko się da, a nóż widelelec tam jest rozwiązanie.

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU

Post autor: Piciu » 16 maja 2008, 14:26

Wielkie dzięki za nakierowanie @ magdalene :prosze:

Grzech79
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 03 gru 2008, 18:36

cześć

Właśnie leżę w CSK w Katowicach Ligocie , wlew kontrastowy stwierdził że mam zwężenie w jelicie grubym. Mam trudną sytuację bo w jelicie grubym są zmiany na całej dł, chirurdzy mówią że trzeba by usunąć całe. Na chwilę obecną nie mam objawów niedrożnośco czuje się ok, nie jestem w stanie złym. Nie mam pojęcia czy to jest zwężenie zwłókniałe , lekarze twierdzą że terapia biologiczna jest przeciwskazana. Proszę o informację od osób które posiadają podobny problem, czy ktoś miał z was poszerzane jelito balonikiem ( taką opcje mi tu przedstawili) Muszę podjąć jakąś decyzję. Pozdrawiam
GG - 4644691

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 gru 2008, 21:29

Taja opcja jest opisywana w literaturze. Co do usunięcia całego jelita, to w przypadku CD nie masz żadnej gwarancji, że choroba nie powróci, dlatego tu zabiegi wykonuje się oszczędnie, chyba, że inaczej się nie da. jeśli proponują balonikowanie - niewiele ryzykujesz.
Nic nie piszesz jak byłeś i jesteś leczony.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Grzech79
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 03 gru 2008, 22:16

Leczę się już 12 lat przeszedłem już chyba wszytie terapie , teraz jestem na pentasie 3g, aza 150 mg i encortolonie 10mg. Z doswiadczenia wiem ze jestem sterydozalezny ale sataram sie teraz zejsc do zera ze sterydami.
Co do balonikowania zwężenia lekarze określili ryzyko na wysokie ( zabieg z salą operayjną za plecami) , do operacji jestem bardzo negatywnie nastawiony (mam zmiany w jelicie cienkim równiez) tym bardziej ze nie czuje sie zle i nie mam krytycznych objawow. Operacja to dla mnie ostatecznosc ale nie chce tez przeholowac, coz musze udac sie na dalsze konsultacje. Moze leczenie dieta bezresztkowa pomoze.
pozdrawiam wszystkich
GG - 4644691

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 gru 2008, 22:51

Co do balonikowania zwężenia lekarze określili ryzyko na wysokie ( zabieg z salą operayjną za plecami)
Bo jest ryzyko, że jelito pęknie i stąd ta sala.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Grzech79
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 04 gru 2008, 11:41

Już się wszystko wyjaśniło będe musiał zastosować żywienie pozajelitowe (worki żywnościowe) To jedyna szansa uniknąć operacji.
GG - 4644691

Misia

Post autor: Misia » 04 gru 2008, 11:54

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Grzech79
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 04 gru 2008, 21:12

dziękuje wszystkim za info, własnie zagłębiam sie w temat żywienia pozajelitowego.
GG - 4644691

netinas
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: netinas » 16 sty 2009, 11:52

na czym polega zabieg plastyki przewężeń??? mnie prof powiedział, że jeżeli takie będa to trzeba zrobić plastykę :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”