Cd przewężenie.

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Cd przewężenie.

Post autor: Słonko » 17 kwie 2009, 23:44

Niki pisze:U mnie żeby było ciekawiej to na kolonoskopii nic nie wyszło. O podniedrożności dowiedziałąm się dopiero jak zrobiono mi RTG jamy brzusznej to wyszło w kilku miejscach.
.

Ja miałam na myśli Niki, jeśli chodzi o kolonoskopię.
Tak czy owak jak córka klaudiapodg jest w złym stanie to uważam, że można się zgłosić na pogotowie.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 18 kwie 2009, 00:00

Dzięki rajan, że rozumiesz, bo czasami to nawet ja sama nie rozumiem.
Bo dziecko nie zawsze potrafi precyzyjnie opisać swój ból i nie wiadomo do czego ten ból przypisać (objawy zbliżającego się zaostrzenia, niedrożności, niestrawności, wirusówka, etc.) a rodzic pomimo największej empatii nie jest bezpośrednim odbiorcą tego bólu i potem się myśli : "Czy to boli jak w tych wszystkich niedrożnościach, czy może co innego ten ból zwiastuje?"
rajan pisze:W przypadku CU zmiany chorobowe występują w jelicie grubym.
A to święta prawda :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 18 kwie 2009, 00:11

Słonko pisze:można się zgłosić na pogotowie.
Zawsze to jakieś wyjście i czasami trzeba z niego skorzystać ale ja coś nie mam zaufania do tego całego pogotowia.

Wolę zadzwonić do lekarza prowadzącego lub wysłać maila i czekam na wytyczne.
Przez ostatni rok taka forma się sprawdzała...
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 kwie 2009, 14:02

Nie na pogotowie tylko na oddział, albo zadzwonić do lekarza prowadzącego. I pytanie dlaczego pentasa???
Poobserwuj kiedy pojawiają się bóle, czy są związane z jedzeniem i/lub wypróżnieniem, gdzie konkretnie są umiejscowione. A zwężenie grubego też się zdarzają.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: rajan » 18 kwie 2009, 17:33

Mamcia pisze:A zwężenie grubego też się zdarzają.
To przy CU przewężenia jelita grubego też się zdarzają?

Duduś
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Duduś » 18 kwie 2009, 20:01

Właśnie zależy w którym jelicie są przewężenia ,ja mam w jelicie cienkim .Ból mam raczej tępy, 2x miałem ostry zator wymioty i b. mocny ból ,pogotowie i zastrzyki
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 18 kwie 2009, 21:52

A no właśnie, ja to wspominam tak jak Duduś więc dlatego nie rozumiałam, jak można z bólem takim wysiedzieć w domu...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 18 kwie 2009, 22:32

Mamcia pisze:Nie na pogotowie tylko na oddział, albo zadzwonić do lekarza prowadzącego.
Jesli sie leczy w np. w WSZ a nie w jakims osrodku specjalistycznym , to jest problem.
Tu jest tylko oddzial wewnetrzny...specjalizacja zalezy tylko od lekarzy...

Normalne leczenie to jakas poradnia,w mniejszych osrodkach to dostep do WSZ wzglednie do jakis nowych szpitali....
Osrodki referencyjne czyli zaznajomione z choroba to..ograniczony dostep z roznych powodow,pomine to, ze , ze "nowi" traca czas na na nauke "dostepnosci" !!
Pytanie: - co znaczy ze mamy szukac dostepnych nam osrodkow leczenia, jesli ich dostep jest uzalezniony od ..i tu se mozna dopisac......(sorki za regionalizm)...
Z dolu to wyglada tak. ze szukamy lekarzy nam pomocnych....
Zeby sie np. z Leszna dostac do osrodkow w Poznaniu to lepiej nie mowic...to sie trzeba starac !!
Sa procedury... tyle, ze one nie obejmuja ludzi chorych..
Obejmuja np. przesiewowe badania !

Sorki za post....ja sobie radze... ale wiem ze innym trudno...albo wcale !!
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2009, 13:32 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 18 kwie 2009, 23:18

Mamcia pisze:Poobserwuj kiedy pojawiają się bóle,
Powiem szczerze Mamciu, że przez ostatnie pół roku w ogóle się bóle nie pojawiały-jak to szybko się człowiek do dobrego przyzwyczaja :roll:
I pytanie dlaczego pentasa???
W mega zaostrzeniu"wszystkiego my próbowali"-salofalk, pentasa w czopkach, pentasa we wlewach, wlewy z hydrokortisonu i ciągle mi dziecko "krew zalewała".
Ale kombinacja pentasa + imuran sprawdziła się wzorcowo.
Mamcia pisze:Nie na pogotowie tylko na oddział,
I jesteśmy od dziś na oddziale w P-niu na Szpitalnej, USG nic nie wykazało, w morfologii też tragedii nie ma (nawet leukocyty się poprawiły z 2.1 na 7.8), metronidazol podają tak jak zalecił lekarz prowadzący z W-wy, bóle o niewiadomej na tą chwilę etiologii no-spą niwelują i zobaczymy co dalej. Weekend jest mocno odczuwalny w szpitalu, nic się konkretnego nie dzieje, plaża dosłownie, większość dzieci urlopowana i baaardzo wooolno mija czas :zamknieteoczy: ...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 kwie 2009, 22:26

ja już przestaję rozumieć - Pentasa2x500mg - to są czopki czy wlewki??
Lekarz prowadzący w Warszawie - czyli w CZD, a w Poznaniu dobry ośrodek leczący dzieci.
Jeśli to CZD to konsultacje telefoniczne są na porządku dziennym.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Niki
Początkujący ✽✽

Post autor: Niki » 25 kwie 2009, 22:54

kochani jestem ciekawa czy Wy też tak macie przy przewężeniach , że są dni kiedy występuje biegunka a niekiedy są zaparcia lub problem z wypróżnieniem bo ja właśnie tak mam przy podniedrożności i czy tak może być?
pozdrawiam
Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 28 kwie 2009, 13:51

Ja tak mam czasami, ale jest to chyba normalne, bo jak raz masz zaparcie to treść się gromadzi w jelitach a potem następuje rozluźnienie stolca i wypróżniasz się częściej. Zresztą jak byłam kiedyś w szpitalu z podniedrożnością to gastro powiedział, że najpewniej nastąpi biegunka po jakimś czasie i będzie ok.

Czy też macie czasem takie uczucie jakby jelito było napięte w miejscu, gdzie są przewężenia? Ja tak miewam (jak gdyby taki nagły przykurcz), strasznie się tego boję, wydaje mi się wtedy, że mi się zaraz coś stanie. Biorę wtedy zazwyczaj no-spę, ale miłe to nie jest...

Renata2
Początkujący ✽✽

Post autor: Renata2 » 01 cze 2009, 20:08

tak, boli ostro, to chyba podczas silniejszych kurczów jelit. Tak ogólnie toboli cały czas lekko, lub trochę mocniej. Jesli czasami stolec jest mniej płynny to ma kłopoty z przesunięciem się i bol jest silny, cały brzuch "puchnie". Pierwszy raz wylądowałam w szpitalu właśnie jak mi się jelito skleiło. Uczucie okropne- biegunki już nie było, bo czym, jak nic nie chciało przejść dalej, tylko wymioty. w szpitalu ( jeszcze nie byłam zdiagnozowana) powiedzieli że to zatrucie . Wtedy myślałam ze mnie pokręci, takie były bóle. po kilku dniach przeszło.
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Renata2
Początkujący ✽✽

Post autor: Renata2 » 02 cze 2009, 07:59

to faktycznie nieprzyjemne, ale jak się wie co to jest, to można z tego wyjść, wie się co robić (leki rozkurczowe, ciepła kąpiel-to u mnie). :wink:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Renata2
Początkujący ✽✽

Post autor: Renata2 » 02 cze 2009, 19:37

No to współczuję , bo ból jest faktycznie ostry, aż się ma ochotę zacząć wrzeszczeć. :smutny:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”