Gorączka

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paula316
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Gorączka

Post autor: paula316 » 12 gru 2008, 12:45

Ludzie jestem chora na CD, od jakos 4 miesiecy strasznie sie stresowalam, i niestety sposowdowalo jakby nawrót choroby; teraz od 3 tyg mam co 3-4 dni wys. goraczke, 38 stopni, najpierw okropne uczucie chłodu, tzw. trzęsawkę, nawet leżenie pod pierzyna nie jest w stanie jej zapobiec, potem po ok godzinie przekształca sie ta chłodnica w goraczke; biore tylko asamax 2-1-2 w ciagu dnia plus witaminki, fe i tran;
bardzo sie boje ze skoro leki juz nie pomagaja to beda mi chcieli zrobic operacje i ze ze mna jest bardzo zle:(((
czy ktos mial podobne doswiadczenia
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Gorączka

Post autor: Natalka » 12 gru 2008, 12:57

paula316 pisze:bardzo sie boje ze skoro leki juz nie pomagaja to beda mi chcieli zrobic operacje i ze ze mna jest bardzo zle:(((
nie panikuj, może ta gorączka nie ma związku z CD tylko jest spowodowana czymś innym. Masz jeszcze jakieś inne objawy?

a poza tym bierzesz tylko Asamax, są jeszcze inne leki zanim będą chcieli Ci coś wycinać.
tu jest też o gorączce
viewtopic.php?t=2413&highlight=gor%B1czka
viewtopic.php?t=1364&highlight=gor%B1czka
viewtopic.php?t=1850&highlight=gor%B1czka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 gru 2008, 14:01

Powinnaś niezwłocznie skontaktpować się ze swoim gastro-. jeśłi to się powtarza to może być od CD i nie wolno tego zlekceważyć. Powinnaś mieć zrobione badania.
Gdzie i u kogo się leczysz???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

paula316
Początkujący ✽✽

Post autor: paula316 » 12 gru 2008, 16:40

jestem nerwusem kochani i jak zawsze zbliza sie zjazd na studia to wpadam w panike, zaczynam sie stresowac, a to ozn. klopoty z jelitkami az w koncu podwzyzszyla mi sie temp.

nie mam biegunek, ale zauwazylam wiecej sluzu, bez krwi; brzuszek jako tako nie boli

a lecze sie u dr bartosza w ck; umówiłam sie w srode na wizyte, w pon. zrobie sobie badanie krwi- morfologie, crp i fe; trzymajcie za mnie kciuki

[ Dodano: 12-12-2008 ]
chodze do toalety czesciej niz zawsze, ale nie załatwiam sie hmmm wiecie czym:) tylko na 10 wypadow toaletowych 7 z nich konczy sie samym sluzem

[ Dodano: 12-12-2008 ]
skoki temp. sa szybkie, np dzisiaj o 12 mialam 38 st i 2 kreski, a za godzine ok 13.30 juz 37,4 bez zadnego leku przeciwbolowego
By po zimie zawitał maj

paula316
Początkujący ✽✽

Post autor: paula316 » 12 gru 2008, 17:38

czyli mam rozumiec ze najprawdopodobniej czeka mnie operacja
By po zimie zawitał maj

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 12 gru 2008, 17:51

Oczywiście, że nie.
Nie jesteśmy lekarzami, by Cię zdiagnozować, przez internet i powiedzieć "proszę się zgłosić za tydzień na operację". Radzimy Ci, żeby lekarz Cię przebadał. Nie wiadomo od czego to jest, może od czegoś innego, może od Crohna, może leki wystarczy zmienić. Nie wiem, nie jestem lekarzem, dlatego skieruj się do lekarza jak szybko możesz.

aga 78
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: aga 78 » 12 gru 2008, 20:49

Powiedzcie mi co bierzecie ja zbicie gorączki. Mój Pawełek właśnie gorączkuje i zastanawiam się czy jakieś leki przeciw gorączkowe są zabronione. Co najlepiej podawać?
AGA

Awatar użytkownika
Diabliczka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Diabliczka » 12 gru 2008, 21:22

Ja mam podobnie... Z tym, że choruję na CU i u mnie to akurat stan podgorączkowy-37,0-37,5'C- przynajmniej od czerwca/lipca br. Wcześniej nie sprawdzałam. Powoduje to to, że jestem non stop zmęczona, apatyczna, senna, kręci się w głowie... Z jelitem (odpukać) nic szczególnego ostatnio się nie dzieje-a przynajmniej nie mam jakichś widocznych objawów. Od niedawna chodzę w tej sprawie do lekarza ogólnego - miałam zrobione wszystkie badania - USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, morfologia, mocz - wszystko jest bardzo dobrze. Niby zdrowa jak ryba, ale st. podgorączkowy się utrzymuje :smutny: Jedynie limfocyty mam podwyższone-ale zaledwie o 1% :!: Lekarz zapisał mi Groprinosin, bo niby to jakaś infekcja wirusowa, ale mnie się wydaje, że to jelito zaczyna znów wariować, bo ten lek nie działa-a biorę go od tygodnia.
Ktoś przechodził coś podobnego :?: Albo może ktoś się orientuje w tym :?:
Proszę o wszelkie wskazówki - niedługo zeświruję z tego ciągłego zmęczenia :cry:
***** Szczęście to jedyna wartość, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli *****

CU
Remisja (?)
Wzrost 160cm/waga ok. 52 kg
Lek: Sulfasalazin EN 500 mg 2 razy dziennie x 2 szt. od początku choroby
Dicoflor30 (kiedyś), len mielony... (bardzo rzadko)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 gru 2008, 02:13

paula316 pisze:najprawdopodobniej czeka mnie operacja
nikt od razu Cię na operację nie wyślę i my też nie napiszemy co Ci dolega. tak jak pisałam jest jeszcze wiele innych leków na Crohna, więc nie stresuj się :wink:
nerwy nie są dobre przy CD, mnie doprowadziły do zaostrzenia kilka razy ;/
może ta gorączka jest wynikiem stresu :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 14 gru 2008, 16:37

Diabliczka pisze:choruję na CU i u mnie to akurat stan podgorączkowy-37,0-37,5'C- przynajmniej od czerwca/lipca br. Wcześniej nie sprawdzałam. Powoduje to to, że jestem non stop zmęczona, apatyczna, senna, kręci się w głowie... Z jelitem (odpukać) nic szczególnego ostatnio się nie dzieje-a przynajmniej nie mam jakichś widocznych objawów
Diabliczka pisze:miałam zrobione wszystkie badania - USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, morfologia, mocz - wszystko jest bardzo dobrze.
Diabliczka pisze:Ktoś przechodził coś podobnego Albo może ktoś się orientuje w tym
Proszę o wszelkie wskazówki - niedługo zeświruję z tego ciągłego zmęczenia
przy CU ...czasem jest tak,ze takie ogolne "zalamanie" samopoczucia i bole stawowe,oczu..itp..to w zaleznosci od osoby....wczesniej awizuja nadchodzace zaostrzenie,wiec warto sie "wyprzedzic" w lekach,ale to sie trzeba wczesniej nauczyc,nasze leki sa czasami "mocne" wiec nic samemu..tu potrzeba rady lekarza...goraczka do 37,5 to z "zasadzie" u mnie byla norma...ale powyzej to juz byla "ciezka " choroba,,takie subiektywne odczucie,...mnie w takich stanach pomagaja leki "wyciszajace"...np. Neurol..ale to zapisal mi lekarz..kazdy powinien miec chyba swoj "przepis"...ale ogolnie...nie kazde zmeczenie to choroba...mamy okres przesilenia jesiennego..moze tez,jakies "rodzinne" wspomnienia "itp....proponuje "kuracje" luz..spoko...dobra muzyka..relkas..i umowic sie na wizyte !
nie do mnie..tylko do lekarza :razz:

milego "powrotu"..w koncu ida swieta wiec i nastroj sie poprawi !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Diabliczka
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Diabliczka » 14 gru 2008, 17:06

obyty.z.cu pisze:nie kazde zmeczenie to choroba...mamy okres przesilenia jesiennego..
W takim razie u mnie przesilenie jesienne trwa od późnej wiosny :razz: Ale tak mam właśnie zamiar zrobić-tzn. wybrać się do lekarza :).
Ale dziękuję :).
***** Szczęście to jedyna wartość, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli *****

CU
Remisja (?)
Wzrost 160cm/waga ok. 52 kg
Lek: Sulfasalazin EN 500 mg 2 razy dziennie x 2 szt. od początku choroby
Dicoflor30 (kiedyś), len mielony... (bardzo rzadko)

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: morfi » 14 gru 2008, 19:06

U mnie gorączka była objawem zaostrzenia choroby. Dowiedziałam się o tym na wizycie u gastro i po wykonaniu badań krwi, które mi zlecił (wyszło m.in podwyższone OB i CRP). O ile się nie mylę to włączono mi wtedy Azę.
Osobiście myślałam, że to zaczyna mi się jakieś przeziębienie i stąd gorączka (bo poza nią nie czułam się aż tak źle i jelita nie dokuczały aż tak bardzo), okazało się jednak inaczej.
W związku z tym ja tez radziłabym jak najszybciej zrobić wyniki krwi i odwiedzić lekarza.
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

paula316
Początkujący ✽✽

Post autor: paula316 » 14 gru 2008, 20:18

a jak się morfi czujesz?
leki pomogły, po jakim czasie?
a miałas tez najpierw dreszcze a potem goraczka i momentalny spadek temp. znów na granice 36st:/?

jutro ide zrobic morfologie i inne badania krwi, dam znac co ze mna!
By po zimie zawitał maj

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 gru 2008, 20:30

Diabliczka, ja mialam takie stany podgoraczkowe i byly one spowodowane stanem zapalnym jelita. Zrob CRP, ja mialam mocno podwyzszone i jak tylko wlaczyli mi sterydy i Metronidazol CRP pomalu zaczelo spadac i stany podgoraczkowe zniknely juz na drugi dzien.

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: morfi » 14 gru 2008, 23:59

paula316 pisze:a jak się morfi czujesz?
leki pomogły, po jakim czasie?
a miałas tez najpierw dreszcze a potem goraczka i momentalny spadek temp. znów na granice 36st:/?

jutro ide zrobic morfologie i inne badania krwi, dam znac co ze mna!
Zmieniłam leki i wszystko szybko wróciło do normy. U mnie to było jeszcze tak, że ja brałam wtedy Salofalk, który moim zdaniem mi nie służył, bo czułam się fatalnie (porównując do tego co jest teraz). I wg mnie to też miało wpływ na tą całą sytuację i podwyższoną temp. Lekarz stwierdził jednak, że to zaostrzenie (chciał nawet wprowadzić sterydy), ale na moją prośbę zmienił Salofalk na Pentasę i dodatkowo dał Azę. I od tamtej pory (czyli od lutego) jest wszystko ok. Nie ma porównania z tym co było. Wyniki i samopoczucie bardzo szybko wróciły do normy. I odpukać tak jest do tej pory.
Także nie martw się, bo zaostrzenie choroby nie oznacza jeszcze operacji. Od tego są różne leki, żeby unikać interwencji chirurgicznej ;)
Trzymam kciuki, żeby wszystko wróciło do normy :)
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”