Gorączka

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paula316
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Re: Gorączka

Post autor: paula316 » 15 gru 2008, 16:05

włąsnie odebrałam wyniki krwi
morfologia w porządku, tylko hemoglobina przy dolnej granicy i podwyzszona ilosc płytek plt-461 (norma do 400)

crp-24 (norma 6)
ob-44 (norma 20)

wiec widac ze stan zapalny sie powiekszyl:/ troche mnie uspokoily te badania bo balam sie ze stan zapalny wzrósł jeszcze bardziej!
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 gru 2008, 16:12

No to najlepiej zrobisz jak skontaktujesz się ze swoim gastrologiem, pewnie trzeba będzie zwiększyć dawkę leku a może zmienić leczenie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

paula316
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: paula316 » 15 gru 2008, 18:59

na srode mam umówiona wizyte, wczesniej nie dalo rady:/ dam znac co ze mna!!!

sama we własnym zakresie- zaostrzylam rygor przestrzegania diety, jem tylko dozwolone produkty, miksuje, robie papki i moze tez w jakims stopniu wpłynie to na poprawe dopoki do lekarza nie pojde

[ Dodano: 29-12-2008 ]
witam Was, lekarz dal mi skierowanie do szpitala na badanka, powiedzial ze lepiej dmuchac na zimne, wiec sobie polezakowalam na oddziale:/

ale na szczescie goraczki nie ma i duzo lepiej sie czuje:)

obecnie biore
asamax 2-2-2 (500 mg)
encorton 1 tabl. 20 mg
witaminy, potas, wapsn i inne takie tam

podczas pobytu w szpitalu podawano mi takze metronidazol prze chyba 5 dni w dawce 2-2-2
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

Awatar użytkownika
Diabliczka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Diabliczka » 31 gru 2008, 23:08

Olimpijka pisze:Diabliczka, ja mialam takie stany podgoraczkowe i byly one spowodowane stanem zapalnym jelita. Zrob CRP, ja mialam mocno podwyzszone i jak tylko wlaczyli mi sterydy i Metronidazol CRP pomalu zaczelo spadac i stany podgoraczkowe zniknely juz na drugi dzien.
Dawno się tu nie pojawiałam... Dziękuję za poradę...
Dostałam skierowanie od internisty do szpitala - w związku z rzeczonym st. podgorączkowym - jako, że on (lekarz) wykorzystał wszystkie możliwości diagnostyczne.
Idę w poniedziałek. Napiszę, co i jak, kiedy mnie stamtąd wypuszczą :wink:

Szczęśliwego Nowego Roku! :)
***** Szczęście to jedyna wartość, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli *****

CU
Remisja (?)
Wzrost 160cm/waga ok. 52 kg
Lek: Sulfasalazin EN 500 mg 2 razy dziennie x 2 szt. od początku choroby
Dicoflor30 (kiedyś), len mielony... (bardzo rzadko)

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: gabriella » 31 mar 2010, 00:26

Też miałam taką trzęsawicę i gorączkę, ale to było przy mocnym zaostrzeniu.
A teraz od jakiegoś czasu miewam co kilka dni wieczorami stan podgorączkowy, a czasem nawet i gorączkę. Natomiast rano wszystko wraca do normy, co więcej, jak kiedyś zmierzyłam rano temp., to miałam 36... Wyczytałam, że taka nieustabilizowana temp. ciała może być od braku żelaza, a ja niestety nie mam go prawie w ogóle :( Ale to mnie jednak trochę pociesza, bo już od sierpnia zeszłego roku walczę z tą chorobą i jest dość marnie. Dopiero kilka dni temu odstawiłam sterydy, teraz jestem na samej azotropinie i niestety już pojawiła się biegunka. A zostałam już postraszona przez lekarza operacją, więc sami rozumiecie, że już trochę schizuję... Staram się myśleć pozytywnie, ale nie jest łatwe...

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 31 mar 2010, 22:18

na dyskusję o "straszeniu" operacją zapraszam tu viewtopic.php?t=9321
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 16 lip 2010, 19:54

jak myślicie, czy od tej gorączki na dworze można mieć gorączkę? jakoś nigdy mi wysoka temperatura aż tak nie przeszkadzała, w tym roku jednak daje mi się we znaki :/

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lip 2010, 21:42

Można i trzeba się rozsądnie schładzać. Z naciskiem na rozsądnie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Orachidea
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Orachidea » 18 lip 2010, 23:23

Po przeszło dwóch latach codziennych wahań temperatury w granicach 36-38 plus skoki do 40, miałam spokój aż na trzy miesiące z gorączką. Błogie trzy miesiące, gdzie mimo bólu i innych sensacji związanych z chorobą, czułam się jak młody bóg, aż pewnego dnia miesiąc temu skok do 39,8 i zaczęło się...dzień w dzień znowu wahania, oczywiście w upalne dni koło 38 codziennie, jak nie ma takiego upału to tak skoki do 37,6. Ja po prostu już wysiadam od tych stanów podgorączkowych, robi mi się non stop słabo, nie mam na nic siły, nie da się tak funkcjonować, zwłaszcza jeśli to trwa bez przerwy.

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 19 lip 2010, 21:42

mi 5 maja 2010 roku wyniki z kolonki pokazały jedynie stan zapalny polekowy więc powoli odchodziłam od asamaxu, diety zaprzestałam, po ok 3 tyg zaczelu pojawiac sie luźne stolce więc asamax znowu 3 x 1 az w tamtym miesiącu dostałam biegunki i asamax 3x2, od ok 2 tyg mam od nowa identyczne objawy, jakie miałam przed wykryciem zapalenia jelita, temp nadal 37,5 mimo brania asamaxu, wyniki moczu w normie straszne bóle w dole brzucha, zły san samopoczucia po zjedzeniu niektórych składników, dlatego w pt mam kolejną wizyte u innej gastrolożki i ciekawe co mi powie, dodam,ze czesto pobolewaja mnie kości, ciągle jestem zmęczona;/ robie prawo jazdy i może te examy praktyczne tak mnie dobijaja bo stres niesamowit, krew w kale jenorazowo tez zauwazyła,ale nie wiem czy to wina hemoroidów czy jelita;/ cieszyłam się,ze wszystko bedzie ok,a tutaj niestety lekarz pomylił sie i to bardzo
p.s. po 3 tyg pogorszenia o ktorych pisałam byłam równiez u chirurga w przychodni i on mi powiedział,ze asamax nie powinno sie odstawiać i przynajmniej 6-12 miesięcy ciągiem brac czy to prawda? jeżeli tak mój wielce słynny prywatny chirurg mocno sie pomylił chyba, wiec traz ide do 3 lekarza tym razem lekarki

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 lip 2010, 21:59

Justa1985 pisze:powiedział,ze asamax nie powinno sie odstawiać i przynajmniej 6-12 miesięcy ciągiem brac czy to prawda?
wiele razy ten temat wałkowaliśmy na forum, poczytaj np. tu:
viewtopic.php?t=4212&highlight=branie+lek%F3w
viewtopic.php?t=3369&highlight=branie+lek%F3w
:smile:

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 19 lip 2010, 22:10

Natalka dzieki za info,ale płacąc lekarzowi myslałam,ze jestem pod dobrą opieką,widać,ze niestety nie :(

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 lip 2010, 22:41

Justa1985, ale na szczęście jest forum :wink:

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 21 lip 2010, 14:17

A ja mam znowu od paru dni stany podgorączkowe, a dzisiaj to nawet 38 :( :( :(

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 21 lip 2010, 22:40

ja od dwóch dni mam temperaturę powyżej 38 st. Dziś było 38,7 ... nie mam pojęcia od czego to - owszem boli mnie gardło, ale w okresie letnim boli mnie non-stop od klimy. Czy taka gorączka może mieć związek z tym, że ostatnio moje jelita są w gorszej kondycji ?
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”