Remisja - a co to?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Re: Remisja - a co to?

Post autor: Gość » 29 cze 2005, 22:04

No w?a?nie , co to w?asciwie jest remisja. Czy mo?na mówi? o remisji gdy ma si? krew utajon?, a poza tym ?adnych biegunek bólów itp. bo ja ju? sama nie wiem, krew jest nie widoczna go?ym okiem , ale w wynikach wychodzi ju? przez 1,5 miesiaca. Mo?e ktos bardziej doswiadczony w tej chorobie(CU) móg?by mi odpowiedziec ? Ja, a w?a?ciwie moja córka jeste?my pocz?tkuj?ce.

La_fleur
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: La_fleur » 30 cze 2005, 19:56

czesc Zenobius, ta osoba bylam ja :) nadal nie wiem czy mam juz remisje czy tez jeszcze nie dowiem sie jak pojde do lekarza
...bo jest paru ludzi, bo jest pare w ?yciu dobrych chwil, bo jest pare z?udze?, które warto mie? by ?yc...

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 01 lip 2005, 08:39

ciekawy watek, ja np. nie mam biegunek, ale krew caly czas jest widoczna i mam pobolewania
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Gość

Post autor: Gość » 01 lip 2005, 18:07

Ja te? my?la?am, ?e wi?cej osób co? powie na temat remisji, przecie? s? osoby co choruj? ju? po kilka, a nawet kilkana?cie lat. Odezwijcie si?.

mika
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: mika » 01 lip 2005, 18:41

Diagnoz? postawiono mi 7 lat temu. Choruj? jakie? 15 lat. Nigdy nie mia?am pe?nej remisji. Zawsze ból brzucha i biegunka + moje ukochane wzd?cia.

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 01 wrz 2005, 08:58

No właśnie remisja a co to?Mnie ostatnio powiedziano ze jestem w częściowej remisji.No niby rozumię bo: bóle brzucha mniejsze niż wcześniej bez ataków, nie chudnę,mogę więcej zjeść, ale biegunki są nadal5-6 dziennie ale nie chudnę.Ale bardziej zastanawiaja mnie wyniki badań czy w remisji są one idealne jak u zdrowego,czy też nie.Bo ja mam w dalszym ciągu 0b35/60 CRP ilosciowo 8,27/l /Norma do 5.0/ HCT 35.0 HGB 11,6 a więc nieco poniżej normy.Czy to remisja? Pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość » 01 wrz 2005, 09:09

Całkiem niezłe wyniki. Gratuluje. Według mnie można nazwać to remisją. Ja też w remisji mam podobne wyniki ale nie trwa to niestety długo. Teraz mam fatalne!!

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 01 wrz 2005, 09:17

O to mnie pocieszyłas.!Czyli mam rozumieć ze zaostrzenie to wtedy gdy zdychasz lądując w spitalu .Fajnie!! Ja zawsze myslałam ze remisja to jesteś jak młody Bóg zyjesz na nowo.A tu klapa. Ale uczciwie i tak teraz nie narzekam bo jest lepiej zdecydowanie.Choć po cichu liczyłam ze ta remisja to jestem całkiem Ok chociaż na krótko.O ja głupia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 wrz 2005, 23:12

Podwyższone OB i CRP jest oznaką toczącego się procesu zapalnego i nie jest to niestety remisja. Czasami się zdarza, że nawet przy prawidłowych wartościach proces zapalny nadal trwa. W przypadku zmian w jelicie grubym remisję mżna stwierdzić kolonoskopią i histopatolgią. W cienki jest trudniej, lae pomocne jest USG, TK, 3D TK mo i oczywiście obraz kliniczny. W badaniach krwi o stanie zapalnym mogą świadczyć powyższone płytki i tzw. rozmaz.
Nie wygląda to, więc na całkowitą remisję, niestety
Mamcia

diabelek3030
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: diabelek3030 » 29 wrz 2005, 21:10

Remisja - to brzmi dla nas dosyć obco.Chociaż ja nie mogę narzekać - od pięciu miesięcy nie mam biegunek,zadnej krwi,bóle brzucha tylko czasami jak sobie pofolguję z jedzonkiem.Wyniki krwi mam dobre i ogólne samopoczucie również.Tego Wam właśnie życzę - długotrwałej remisji :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”