Colitis Chronica

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tamara72@interia.pl

Colitis Chronica

Post autor: Tamara72@interia.pl » 22 lis 2005, 12:33

:) Witam serdecznie...prosze o odpowiedzi ludzi ktozy moga pomoc i wytlumaczyc jak zyje sie z colitis chronica...Moj przebieg choroby to straszne bole kurczliwe brzucha i pojawiajaca sie krew.po badaniu kolanoskopi wynik wyszedl Colitis chronica.Wyniki wycinkow to Colitis chronica non specyfica.Gdyby ktos mial podobne rozpoznania i juz sie leczy,prosze o wpisywanie sie...Pozdrawiam TAMARA

PS...Od pewnego czasu mam rowniez stany podgoraczkowe i bole kosci biodrowych...jak rowniez uczucie ospalosci ... :(

Zakrętka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

:)

Post autor: Zakrętka » 22 lis 2005, 13:18

Hej twoja choroba to jeszcze nie colitis ulcerosa ani crohn z czasem może się przekształcić, w którąś z tych chorób, ale nie musi:). Leczenie jest takie same jak przy colitis i dolegliwości często też.Pozdrawiam
Codziennie uczę się optymizmu...

tamara72

DZięki

Post autor: tamara72 » 22 lis 2005, 13:30

Zakrętka wielkie dzięki za odpowiedz...czy ty tez na to chorujesz???Moze wiesz wiecej o tej chorobie co,byla bym ci bardzo wdzieczna...tamara

Zakrętka
Debiutant ✽
Kontakt:

:)

Post autor: Zakrętka » 23 lis 2005, 08:45

Popieram, poczytaj o tych chorobach na stronie stowarzyszenia tam wszystkiego się dowiesz. Mam nadzieję,że tabletki ci pomogą i zapalenie nie przekształci się w colitis lub crohna. Pozdrawiam i życzę dużo optymizmu:)
Codziennie uczę się optymizmu...

tamara72
Debiutant ✽

Re: Colitis Chronica

Post autor: tamara72 » 23 lis 2005, 11:49

Zakrętka jak szukać strony J-ELITA :) :oops: Dzieki za odpowiedz tamara
Tamara72

tamara72
Debiutant ✽

dzieki

Post autor: tamara72 » 23 lis 2005, 12:11

:D kasia wielkie dzieki
Tamara :D :D :oops:
Tamara72

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Balconik » 23 lis 2005, 12:12

troszku nam sie tamara zakrecila.
Tamara --> tylko spokojnie i nie rob nam zamieszania na forum. przylaczam sie do prosby Mamci by uwaznie najpierw czytac a dopiero potem zakladac nowe tematy. Bo w wiekszosci przypadkow juz ktos cos napisal, wiec wystarczy tylko sie podpiac pod temat juz istniejacy.
howgh
jak mawiaja amerykanie - ja was pazdrawliaju!
precz z CU ! ! !

tamara72
Debiutant ✽

Post autor: tamara72 » 23 lis 2005, 12:58

Wszystko bylo by ok :? ale wulgaryzmy ktore sie tam pojawiaja nie pasuja do tego forum.Mysle ze ta lekcje napisal ktos bardzo zlosliwy :( :( ech!!!
Tamara
Tamara72

Gość

Post autor: Gość » 23 lis 2005, 13:00

??????
zagladalem na ten link, ale zadnych wulgaryzmow nie zauwazylem.

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Balconik » 23 lis 2005, 15:34

no wlasnie :)
precz z CU ! ! !

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 30 lis 2005, 23:04

Cześć, też mam to co Ty. Słyszałam, że przy takich nieswoistych zapaleniach jelit i stawów zwłaszcza biodrowo-krzyżowych ( sacroilitis ), to właściwie trudno powiedzieć, czy jelita są chore od stawów, czy odwrotnie. Czyli ponieważ nie wiadomo skąd się przenosi stan zapalny, więc może być tak, że cały czas bardziej będą dawać dolegliwości stawy, a w jelitach nic się nie rozwinie gorszego i zostanie tak samo. Podaje Ci link na stronę o chorobach stawów przy nzj , przeczytaj sobie tam artykuły: http://free.of.pl/z/zzsk/articles.php I podobno jest taka zasada, że to co dobre dla jelit, jest dobre dla stawów. Sulfasalazyna ponoć leczy też stawy. Ja po tym miałam poprawę z jelitami, ale ze stawami niestety nie. Też non stop jestem osłabiona, to się właściwie dzieje nagle. Nagle odpływa mi cała energia, bardzo przyspiesza mi tętno i mam zadyszkę.

tamara72
Debiutant ✽

Post autor: tamara72 » 30 lis 2005, 23:33

:D Agnieszka bardzo ci dziekuje ze sie odezwalas..dziekuje rowniez za link...bardzo ciekawa strona......za krotko biore sulfalazyne zeby czuc poprawe...ale stawy bola mnie okropnie...musze spac prawie na siedzaco...mysle ze jednak bedzie ok...
pozdrawiam tamara :)
Tamara72

Anonymous_6cf75a28

Post autor: Anonymous_6cf75a28 » 19 maja 2013, 22:56

Widzę temat z 2005 r. ale kontynuuję, bo nie ma sensu powielać wątków.Czytałam sporo o Crohnie i wrzodziejącym zapaleniu, ale "chroniki" nie łapię, że tak powiem. Czy colitis chronica to oddzielna jednostka chorobowa czy jakaś faza wstępna? czy to w ogóle jest choroba tak jak CU, CD czy inne ch. autoim.?
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 10:10 przez Anonymous_6cf75a28, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 19 maja 2013, 23:03

Ja miałam w kolonoskopii z 2007 roku wynik colitis chronica non specifika, a w 2012 roku już tego kolonka nie wykazała, więc też się zastanawiam, jak to z tym jest...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Anonymous_6cf75a28

Post autor: Anonymous_6cf75a28 » 19 maja 2013, 23:08

noodle pisze:Ja miałam w kolonoskopii z 2007 roku wynik colitis chronica non specifika, a w 2012 roku już tego kolonka nie wykazała, więc też się zastanawiam, jak to z tym jest...
Dziwna sprawa, nie wiadomo, czy podchodzić do takiej diagnozy "poważnie" jak do Crohna czy CU, czy traktować raczej jak nadwrażliwe jelito...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”