Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jasia157
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: jasia157 » 03 lip 2012, 09:23

a ja teraz po nawrcie choroby dostalam grupe 1 na rok, ale nieuczstniczylam na komisji i dostalam zalocznie do czerwca 2013
:( Jasia

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 09 lip 2012, 13:58

Już po komisji ,lekarka nawet nie próbowała być uprzejma ,nawet nie przejrzała dokumentów ,które złożyłam , sądząc po jej pytaniach , za tydzień dowiem się co i jak :neutral:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 11 lip 2012, 12:51

Ja niestety co 2 lata stawiam się na tej komisji i każdą taką wizytę wspominam niezbyt dobrze. Zazwyczaj są kolejki i zazwyczaj przed komisją czuję się jak intruz. Chociaż może to ja jestem przewrażliwiony...

Izabelko, z tego co mi wiadomo to karta parkingowa przysługuje wszystkim, którzy mają orzeczenie o niepełnosprawności (dowolnego stopnia) pod warunkiem, że niepełnosprawność jest związana z utrudnionym poruszaniem lub chorobami neurologicznymi (poparte to jest konkretnymi symbolami). O kartę trzeba złożyć i tak osobne podane w wydziale ruchu? W każdym razie ja taką kartę sobie załatwiłem i jeśli naprawdę nie mam gdzie zaparkować to korzystam (nie lubię tego robić ale czasami nie ma innego wyjścia).
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 11 lip 2012, 18:45

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no nie wydaje mi się ,obyś miała rację ,ale kobieta obok niej siedziała ,taka pani do pomocy i pytała mnie czy jestem na zwolnieniu czy pracuję ,więc powiedziałam ,że w czerwcu byłam w szpitalu i na zwolnieniu ,a lekarka na to a gdzie pani leżała w szpitalu ?I z tego wywnioskowałam ,że do dokumentów nawet nie zajrzała ,bo dałam tam karte informacyjną ze szpitala :wink:
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 11 lip 2012, 23:20

Byłam z Klaudią 2.07 na komisji....żenada, dopiero teraz piszę bo mnie taka ku....ica jeszcze trzepie :mad:
Moje dziecko jest zdrowe, bo pani doktor nie zapoznała się z dokumentacją, tak jak u CB anusia i przyczepiła się ostatniego wypisu, gdzie było napisane, że jest makroskopowo jelito w fazie remisji i w histopacie też żadnych zmian zapalnych a było te efektem sterydów.
I mówię, i przedstawiam dokumenty, że moja córka jest sterydozależna i jak tylko powącha sterydy to następuje CuDowne ozdrowienie, że przecież te sterydy brała długie miesiące a objawowo znowu się coś dzieje (śluz, sporadycznie krew, wyniki laboratoryjne nie należące do idealnych - OB 47, Hgb 10.1, Hematokryt 30.4, żelazo 18, dobrze, że chociaż ferrytyny nie najgorsze).
I znowu odwołanie i normalnie odechciewa mi się....już tak bylo dwa lata temu i nic nie dalo to odwołanie i musiałam stawić się na komisję do Wojewódzkiego Zespołu ds.Orzekania.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 18 lip 2012, 14:11

Dostałam dziś orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ;lekki na 2 lata :neutral:

wtyku
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: wtyku » 21 lip 2012, 00:36

Ja dziś miałem komisje w mopsie we Wrocławiu. Dali mi bilecik abym się zgłosił za tydzień po decyzje.
Czy ktoś wie czy to oznacza, że ogólnie dostanę tylko myślą jaką grupę? czy raczej odmowa?
Najpierw rozmawiałem z lekarzem a później z jakąś Panią, która po rozmowę dała ten bilecik z informacją kiedy i gdzie mam się zgłosić po decyzję.
Jak było w Waszych przypadkach?

Annmi
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera

Post autor: Annmi » 21 lip 2012, 20:59

wtyku, mój mąż był w poprzedni piątek na komisji w MOPS Wrocław
decyzja ma przyjść pocztą
(nie wiem czemu Ty dostałeś bilet????)

wtyku
Początkujący ✽✽

Post autor: wtyku » 22 lip 2012, 10:09

no dostałem taką karteczkę jak bilet z informacja kiedy i gdzie mam się zgłosić.

To jak przyjdzie do Twojego męża decyzja to daj znać co z tego wyszło?

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 22 lip 2012, 17:56

Zabieram się do napisania odwołania :neutral: ale jakoś słabo idzie ,żeby nie powiedzieć wogóle :cry: brak weny twórczej .Wiecie może czy do tegoż odwołania ,potrzebne jest znów jakieś zaświadczenie od lekarza nowe czy inne niż te ,które złożyłam przed komisją ?

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 22 lip 2012, 20:44

Ja złożyłam odwołanie - trzeba to zrobić w przeciągu 14 dni od otrzymania decyzji- i złożyłam do Starostwa Powiatowego, nie potrzeba dodatkowych zaświadczeń. Starostwo odpowiedziało w ciągu kolejnych 7 dni, nie widząc podstaw do przyznania tych punktów od których się odwoływałam i przekazali sprawę do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i teraz czekam na termin komisji u nich.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 25 lip 2012, 18:03

Zaniosłam dziś odwołanie , mają 7 dni na ponowne rozpatrzenie wniosku ,po tym najpewniej wyślą do Lublina ,bo niesądzę ,żeby tu zmienili coś :wink: i lekarka ,którą miałam na komisji to była endokrynolog :neutral: nie wiem co ma do moich flaków taka specjalizacja , ale pewnie nikogo więcej nie mieli :roll:

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 25 lip 2012, 20:24

Zgodnie z tym co napisane jest np. tutaj: http://pzn.org.pl/pl/porady/38-ulgi/867 ... ngowa.html faktycznie jest nieco inaczej niż napisałem - konieczność posiadania oznaczenia R lub N występuje tylko w przypadku lekkiego stopnia niepełnosprawności. Masz rację Żabusiu :)
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 25 lip 2012, 20:35

ja dodałbym tylko,że lekarz na komisji wie tylko tyle,ile mu pokazecie z swojej dokumentacji medycznej.
Pokazuje się te badania i wyniki,które pokazują to co chcecie !!
Lekarz nie wie jakie inne badania macie w papierach.
Chcecie pozytywne orzeczenie komisji,to pokażcie im odpowiednie papiery !!
a o innych nie wspominajcie i tyle .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 25 lip 2012, 21:15

obyty.z.cu pisze:ja dodałbym tylko,że lekarz na komisji wie tylko tyle,ile mu pokazecie z swojej dokumentacji medycznej
pod warunkiem ,że do niej zajrzy , moja lekarka zrobiła to niedokładnie albo wcale ,nie wiedziała ,że leżałam w szpitalu miesiąc wcześniej :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”