Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: Gottii » 22 wrz 2011, 20:45

gracias
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

sasia
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: sasia » 22 wrz 2011, 21:18

Alis zero makijażu, zero biżuterii, zrezygnuj też z tych najlepszych ciuchów na rzecz takich co z Ciebie zrobią bardziej cierpiącą :D zawsze możesz trochę poudawać, postękać itd :razz:
powyższy sposób podziałał na moją komisję - umiarkowany do 2016 :P
Never a failure, always a lesson.

sasia
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: sasia » 22 wrz 2011, 21:32

OK, kązdy ma własne doświadczenia, ja napisałam jak było u mnie. Dodatkowo pójście na komisję tak jak napisałam to raczej hmm nie jest udawanie, raczej niedodawanie sobie niepotrzebnego szyku.... Poza tym zależy na kogo się trafi w komisji, widocznie miałaś szczęście, tacy lekarze, przynajmniej u nas, potrafią "uzdrowić" wielu naprawdę chorych ludzi.
Never a failure, always a lesson.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD

Post autor: Alis » 23 wrz 2011, 12:02

sasia pisze:Alis zero makijażu, zero biżuterii, zrezygnuj też z tych najlepszych ciuchów na rzecz takich co z Ciebie zrobią bardziej cierpiącą zawsze możesz trochę poudawać, postękać itd
Dzięki za rady :wink:
Egzistenz pisze:Dlatego trzeba się odwoływać do skutku. Wtedy tak łatwo człowieka nie spławią. Ale na szczęście zdarzają się też normalni lekarze.
Dokładnie zgadzam się, jak można to dlaczego się nie odwołać. A na jakiego lekarza się trafi to niestety jest jak na loterii.
Egzistenz pisze:No i prawda jest taka, że orzeczenie jest o wiele łatwiej otrzymać niż załatwić sobie rentę w ZUSie. Dla nich każdy jest zdrowy.
W ZUS-ie to naprawdę jest ciężko, ale jak ktoś jest rzeczywiście poważnie chory to dostaje rente, ale lubią się tam bawić, jakieś konsultacje, sanatoria itp.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ANULEK-ANULEK
Debiutant ✽
Choroba: CD w rodzinie
województwo: podkarpackie

Post autor: ANULEK-ANULEK » 24 wrz 2011, 21:41

Przepraszam za zmianę tematu , ale nie widzę nigdzie nic na temat orzeczenie o niepełnosprawności a dopasowanie warunków egzaminacyjnych dla np. gimnazialistów... córka dostała od wychowawcy informację ,że ma taki sam przywilej na egzaminach koncowych jak dyslektycy itd ... moje pytanie - czy ktoś ,coś więcej wie na ten temat , lub może nawet korzystał z przedużonego czasu ?

ANULEK-ANULEK
Debiutant ✽

Post autor: ANULEK-ANULEK » 26 wrz 2011, 08:57

Córka jest w remisi , ale szkoła od pierwszej klasy była powiadomiona o chorobie i stąd pewnie reakcja wychowawcy, który podkreślał by przyniosła tylko zaświadczenie od lekarza...jutro jedziemy do CZD więc zobaczymy czy bez żadnych problemów dostaniemy takie zaświadczenie od lekarza prowadzącego - jak myślicie ?
...dziękuje za informację

ANULEK-ANULEK
Debiutant ✽

Post autor: ANULEK-ANULEK » 26 wrz 2011, 14:30

już sama nie wiem jak to jest ,że szkoła chce tylko zaświadczenie od lekarza ( potem może się jeszcze okazać , że nie uznają córce egzaminów ) trudno jak pojawi się jakiś problem to przystąpi normalnie do egzaminów bo już casu brakuje by załatwiać to o czym piszesz Żabciu...właśnie wiem ,że do końca września powinno być wszystko załatwione ... a co w przypadku gdy 18 lutego w 2012 r . córka staje ponownie na komisję bo ukończy 16 lat... czy ta komisja już powyżej 16 lat różni się dużo od tej co orzeka tylko do 16-tego roku życia ? jak to jest ?

ANULEK-ANULEK
Debiutant ✽

Post autor: ANULEK-ANULEK » 28 wrz 2011, 07:51

Jesteśmy po wizycie w CZD , zaświadczenie lekarskie o które prosiła szkoła dostałyśmy bez żadnego problemu choć lekarz nie ukrywał zdziwienia , że pierwszy raz coś takiego pisze... mam to o co prosiła szkoła ,ale w mojej głowie pojawił się wiekszy zamęt więc chce się upewnić...

Można się też upewnić co do praw w najbliższym CKE.

Co to za skrót-instytucja CKE ?

[ Dodano: 28-09-2011 ]
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Żabusia DZIĘKUJĘ
(jeszcze będe czytać Wasze posty i się dopytywać i dokształcać )

Awatar użytkownika
Makaan
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Makaan » 13 paź 2011, 20:44

to moze ja cos z zupelnie innej beczki :

bylem wlasnie jakis czas temu na komisji w PCPR(pierwszy raz ever), wszytko fajnie, zadnych problemow tudziez ostrukcji nie doswiadczylem

wczoraj dostalem orzeczenie - stopien niepelnosprawnosci znaczny :neutral: (az sam sie zdziwilem ze az tak bardzo jestem chory) na grand total 1(jeden) rok

i tu takie pytanie : to normalne zeby wydawac orzeczenie na tak krotki okres czy moze chodzi o to ze zakladaja ze mi sie "poprawi" tudziez "polepszy" i za rok obniza mi na umiarkowany ewentualnie lekki?????

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 14 paź 2011, 09:40

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
hm... no popatrz :wink: ,a ja się zaliczałem do " grupy dojrzałych " :razz:
Mam orzeczenie na stałe,stopień umiarkowany,( w zasadzie nie liczyłem na wyższy stopień).
Ale .... dodałbym tylko do twojej wypowiedzi,że jeśli ktoś ma kilka chorób przewlekłych,to też trudno by mu nie dali na stałe.
Warto też wiedzieć,że zawsze można wystąpić o podwyższenie otrzymanego stopnia niepełnosprawności,w każdym czasie,bez wzgl. na otrzymany okres orzeczenia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 14 paź 2011, 12:53

:[quote="obyty.z.cu"]Żabusia napisał/a:
Dodać tu trzeba, że orzeczenia o trwałej niepełnosprawności "na stałe" wydaje się bardzo rzadko i częściej w przypadku osób starszych.

hm... no popatrz :wink: ,a ja się zaliczałem do " grupy dojrzałych " :razz:[/quote]

Mam nadzieje, że to nie zasada jak się nawet dojrzały za bardzo się czuje :|

Jak widać są w tym wyjątki i dają ją też młodym jak ja czy obyty.z.cu, :-P
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

afka_aga
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: afka_aga » 14 paź 2011, 13:26

a ja mam pytanko, czy już są jakieś "wytyczne", w jaki sposób będzie decydowane czy dana osoba ma pracować7 czy 8 godzin, tzn. który lekarz ma decydować prowadzący czy orzecznik?
-----------------------------------------------------------------------------------
Salofalk 500 2x2, w 2001 r. resekcja wstępnicy i jelita krętego w 2001 r. (diagnoza Crohna), przy okazji innej operacji, od tego czasu crohn w remisji

Garek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Garek » 18 paź 2011, 11:44

Witam Serdecznie

Tzymajcie kciuki 26.10.2011 r. mam komisje ds. niepełnosprawności ...jestem po operacji ciekawi mnie jaki stopień Dostane !!

Odnośnie pracy 7 godzinnej Jesli stopień jest orzeczony w 2011 zgodnie z starymi przepisami to obowiazuje stary przepis ..Pamiętajcie Ustawy nie działają wstecz ..

Tak mi prawnik - adwokat powiedział że jelsi będę miec orzeczony stopien umiarkoany to pracuje 7 godzin zgodnie z ustawa z roku 2011 ..a jesli wejdzie nowa ustawa to to sie dotyczy osó które będą orzeczone po 2012 ..!!
Grzegorz

jusss
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: jusss » 18 paź 2011, 13:41

Grzesiu:)trzymamy kciuki:D

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 18 paź 2011, 21:26

Garek pisze:Tak mi prawnik - adwokat powiedział
hm.... powiedziałbym tylko :oops: zmień prawnika,bo jako papuga się sprawdza,mówi co chcesz usłyszeć,
tyle,że niestety bez podstaw,znaczy nie zna tematu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”