Strona 1 z 1

stopien niepełnosprawnosci

: 06 lut 2013, 16:31
autor: ulla2607
Witajcie kochani

Moze Wy sie znacie czy córka moze ubiegac sie o stopien niepełnosprawnosci i czy wogóle powinna ?Czy powinni jej przyznac i czy przyznaja kazdemu kto ma potwierdzone cu niezaleznie od przebiegu ? Jak to wyglada w praktyce ?Czy przysługiwał by jej zasiłek pielegnacyjny jak by jej przyznali bo zasiłek rodzinny nam przysługuje

dziekuje

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 06 lut 2013, 22:27
autor: Mamcia
Niezależnie od przebiegu nie, bo większość przypadków CU ma przebieg łagodny i dotyczy tylko dystalnego odcinak j. grubego.

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 11:30
autor: kasinp
Osoba dorosła dostanie zasiłek pielęgnacyjny jeśli ma stopień umiarkowany lub znaczny , ale przy umiarkowanym tylko wtedy gdy niepełnosprawność jest od dzieciństwa , czyli przed ukończeniem 16 rż. Tak Żabusiu??

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 12:21
autor: Natuśka
Ja przepraszam, może okażę się ostatnim tłumokiem, ale nie mogę się już połapać w tym wszystkim... W sensie z tym pielęgnacyjnym :neutral:

Rozumiem to, co napisała kasinp:
kasinp pisze:Osoba dorosła dostanie zasiłek pielęgnacyjny jeśli ma stopień umiarkowany lub znaczny , ale przy umiarkowanym tylko wtedy, gdy niepełnosprawność jest od dzieciństwa , czyli przed ukończeniem 16 rż.
U mnie się zgadza, bo na orzeczeniu mam napisane, że niepełnosprawność powstała przez 16. r.ż.

A co z tym pielęgnacyjnym? To się gdzieś na wniosku zaznaczało? Kuzynka, gdy się dowiedziała, że mam orzeczenie, głowę mi suszyła, że mam się gdzieś ubiegać o ten zasiłek. Szczere? Zdurniałam... :neutral:

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 12:37
autor: Natuśka
Egzistenz pisze:Na wniosku zaznaczało się, co by się "chciało" - był tam m.in zasiłek pielęgnacyjny
:wow: A ja się przyglądam temu mojemu wnioskowi, który wypełniałam i nic takiego nie widzę... :neutral: Dobra, nie zaśmiecam wątku. Pójdę, gdzieś się dowiem o to, bo może gdzieś coś przeoczyłam... :doh:

Dzięki Egzistenz! :ok:

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 13:02
autor: Natuśka
Egzistenz pisze:A kartę parkingową masz? ;>
Ano mam :wink:
I miejsce do pracy mam mieć przystosowane, zaopatrzenie w sprzęt orto itp. wg zleceń lekarza korzystanie z systemu środowiskowego wsparcia samodzielnej egzystencji (usługi socjalne, terapeutyczne opiekuńcze i rehabilitacyjne- cokolwiek to oznacza). Najbardziej ubolewam na faktem, że nie wymagam uczestnictwa w terapii zajęciowej :razz:

A tak na poważnie na wniosku/orzeczeniu nie widnieje nic stricte zasiłek pielęgnacyjny.
Czasem czuje się nieporadna życiowo- dobrze, że jest Forum :D

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 13:26
autor: kasinp
Cpokolwiek to oznacza , oznacza że mozesz to orzeczenie wziąść w garsć i isc do MOPS i wniesc o przyznanie zasilku pielegnacyjnego , ja jak odbieralam moje orzeczenie to mi powiedziano ze mam isc do wydziału komunikacji zalożyć kartę parkingowa i isc do MOPS zglosic sie do zasilku pielegnacyjnego , splacili mi zasilek od daty zlozenia wniosku do PCPR , np. orzeczenie dostalam 31/05/2012 a zasilek wypłacili od 04/04/2012 bo z ta datą wpłynęlo moje pismo do PCPR o ustalenie niepellnosprawnosci.

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 13:40
autor: Natuśka
kasinp, że Ciebie gdzieś pokierowali :neutral: Mi facet orzeczenie dał do ręki i gdybym nie wiedziała, że istnieje coś takiego jak legitymacja to pewnie bym nawet o nią nie zapytała. Boszsz... Jacy ludzie tam pracują... 8-O

Dzięki Dziewczyny! :smile:

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 17:55
autor: ulla2607
Kochani

Pytam odnosnie mojej córki bo ona choruje tak od wrzesnia ubiegłego roku narazie nie jast w straznym stanie w porównaniu z tym co niektórzy tu pisza to ma chyba postac łagodno jak narazie ale pewna pani która ma chorego na cu syna namawia aby składac o te niepełnoprawnosc ze to w przyszłoci da jej jakies przywileje . Nie chce z dziecka robic kaleki i ciagac ie po tych komisjach w szczególnoci gdyby nie miało to sensu .Bo moze jest za mało chora i jej nie dadza ? w koncu w szpitalu nie była leki ma podstawowe czasem jest lepiej czasem ciut gorzej ale nie przyk€ła jej choroba do łózka .Dlatego tak pytam czy wogóle warto ?

[ Dodano: 11-02-2013 ]
prosze scalic posta ,, stopien niepełnosprawnosci ,, po cos pokickałam dzieki

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 21:32
autor: Dżordż
Żeby dostać kartę parkingową koniecznie musi być orzeczenie z PCPR czy może być z ZUSu?

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 11 lut 2013, 21:55
autor: Dżordż
Dzięki Martita. Tak sobie myślę za dużo zachodu żeby dostać tą kartę parkingową.

Re: stopien niepełnosprawnosci

: 13 lut 2013, 18:00
autor: Natuśka
Dziś właśnie byłam w gminie (mnie obsługuje GOPS i gmina). Wypełniłam wniosek, zostawiłam ksero dowodu osobistego i orzeczenia, a teraz czekam. Nie było tej pani, która się tym zajmuje, więc nic konkretnego się nie dowiedziałam... :neutral: