Strona 1 z 1

Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

: 25 mar 2014, 22:37
autor: asdi
Cześć :D
Dostałam dzisiaj pismo z Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Wieliczce, w którym piszą o konieczności uzupełnienia dokumentacji medycznej o:
1. aktualna morfologia - OK
2. aktualne zaświadczenie od gastrologa.
3. poprzednie orzeczenie o stopniu niepełnosprawności - byłoby ok, gdyby pani przyjmująca papiery nie powiedziała, że nie będzie problemu, jeśli nie mam przy sobie, to oni sobie wyciągną. Szczegół, że chcą papier, który sami wydali :wink:

Do wniosku dołączyłam zaświadczenie od lekarza rodzinnego (we wniosku jest napisane, że może być od rodzinnego), ponieważ swojego gastrologa widuję 3 razy do roku, następną wizytę mam w sierpniu.
Czy da się to jakoś ominąć? W grudniu, gdy przyszłam do Poradni podczas zaostrzenia nie chciał mnie przyjąć, tylko napisał na kartce, co rodzinny ma mi przepisać. Nie chcę się tam niepotrzebnie pałętać.
Proszę poradźcie, co mam im odpisać w owej sytuacji.

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

: 25 mar 2014, 22:43
autor: ulka1986
Napisz tak jak jest, że nie masz możliwości q tej chwili na orzeczenie od gastrologa, ponieważ termin wizyty jest odległy.

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

: 26 mar 2014, 19:27
autor: iza121
może podejdź do lekarza i spytaj się, czy takiego zaświadczenia by Ci nie wypisał, a jak nie to napisz tak jak ulka1986, napisała

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

: 26 mar 2014, 20:34
autor: kasia38
no właśnie terminy są odległe a urzędnicy jakby o tym nie wiedzieli...
ja na ostatniej komisji (co prawda w ZUS) przedstawiłam kartę z poradni jelitowej, komisja była 7 lutego a pani orzeczniczka była BAAAAAAARDZO zdziwiona, że ostatni raz byłam w poradni w październiku....

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

: 26 mar 2014, 21:04
autor: Szaraja
Zwykle do wniosku warto dołączyć kserokopie karty z wizyt u lekarza za okres kiedy było ostatnie orzeczenie o niepełnosprawności. Jak masz tą kartkę o gastroenterologa którą dostałaś końcem, roku, albo jest w karcie u rodzinnego, to dołącz ksero., może być z kartami z poradni za w/w okres.

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

: 28 mar 2014, 10:23
autor: asdi
Do wniosku dołączyłam dokumentację medyczną z poradni gastrologicznej, od rodzinnego i badania kolonoskopowego. Dlatego ich żądania są dla mnie niezrozumiałe.

Re: Uzupełnienie "braków" dokumentacji medycznej

: 28 mar 2014, 14:54
autor: Szaraja
Napisz im odpowiedz na piśmie, wyjaśnij, że następną wizytę u gastrologa masz... z uwagi na długie kolejki do lekarzy specjalistów, nie ma możliwości wcześniejszego przyjęcia Cię przez lekarza specjalistę. Co do orzeczenia- zgodnie z KPA, dokumentu znanemu organowi z urzędu, nie mają prawa żądać. Wyjaśnij, ze zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarza rodzinnego dołączyłaś do wniosku. Jak chcesz odezwij się na pw, to pomogę w pisaniu.