Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czterdziestolatka
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: czterdziestolatka » 17 lis 2008, 17:55

na Crohna choruje 17 lat, jestem już po jednej operacji, 6 lat temu. Przez ostatni rok brałam Entocort.Od trzech tyg odstawiłam, czuje sie fatalnie.Bóle i biegunki powróciły.Na rentę starałam sie w zeszłym roku, niestety nie otrzymałam.Czyli zależy w jakim oddziale sie starasz....
Mam pytanie czy ktoś brał przez rok Entocort i czy te skutki uboczne po odstawieniu sa az takie paskudne.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Neftyda
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Neftyda » 22 lis 2008, 13:18

A ja mam takie pytanie, stwierdzili u mnie Crohna miesiąc temu, po 10 dniach w szpitalu, kolonoskopii itd. Jestem jednak w stanie remisji, wyniki się polepszyły, i ogólnie czuje sie dobrze. Czy opłaca mi się występowac o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności? Tzn czy jest wogóle szansa że takie dostanę? ^^

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: HONIA » 22 lis 2008, 13:46

Neftyda pisze:A ja mam takie pytanie, stwierdzili u mnie Crohna miesiąc temu, po 10 dniach w szpitalu, kolonoskopii itd. Jestem jednak w stanie remisji, wyniki się polepszyły, i ogólnie czuje sie dobrze. Czy opłaca mi się występowac o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności? Tzn czy jest wogóle szansa że takie dostanę? ^^
Mam kolezanke która ma Crohna i też czuje sie dobrze bez problemu dostała na rok pierwszą grupe.Szanse masz napewno.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ilducze
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: ilducze » 22 lis 2008, 20:54

Witam!

Umiarkowanien stopień niepełnosprawności, jeśli mojej skromnej rodzinno-doświadczeniowej wiedzy użyć tu mogę, gwarantuje posiadaczowi obecnie:

1. Zniżkę na bilety. Co jest zróżnicowane śród przewoźników (w autobusach np. darmowy przejazd, w pociągach zaś ulgowy nieznacznie)

2. Zasiłek o żenującej wysokości 153,- (ale proszę się nie wzdymać i nie denerwować, wszak jaśnie państwo, co dla komunistycznej władzy z lubością i oddaniem służyli, muszą mieć emerytury po 6000 zł miesięcznie, na to nasze Państwo w jakiś cudowien sposób stać, chociaż na leczenie dzieci i nie tylko dzieci nie ma. Mam wrażenie że tacy ludzie nie są zdolni do odczuwania wstydu, czego można oczywiście z całą mocą pozazdrościć. Ale przemówię teraz za pewną partią, o nazwie anagramem pewnej wesołej aczkolwiek chwilowo od przemądrych włodarzy zabronionej substancji świadomość zmieniającej będącej, że podnoszenie głosów za odebraniem im tych świadczeń byłoby niemoralne i proszę tej wściekłej i nieetycznej wrzawy nie podnosić!),

3. Ładną niewielką legitymację w kolorze beżowym, ze zdjęciem (zdjęcie trzeba dostarczyć samemu),

4. Na pewno w takiej sytuacji - lepiej sobie wyrobić ten stopień, niźli jego nie wyrobić.

Ufam, że moje informacje pomogły w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie!

[ Dodano: 22-11-2008 ]
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

O, jacy łaskawi są jaśnie państwo ustanawiający te wymogi, chyba się popłaczę ze wzruszenia. :/

583 zł na osobę? Przecież to jest wręcz jakaś głodowy dochód! 8-O
Obrazek
Jurek

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Artur M » 22 lis 2008, 23:30

Żabusiu, dobrze zrozumiałem? Mam 41 lat, na Crohna zachorowałem na pierwszym roku studiów. Przysługuje mi zasiłek pielęgnacyjny?

A tak na marginesie to przepraszam wszystkich, że ostatnio mało się udzielam na forum, ale znów mi się zdrówko posypało.
<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg
<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Artur M » 23 lis 2008, 00:42

Czekam na komisję lekarską. Wszystko dopiero przede mną ;)

tak, byłem wówczas hospitalizowany i rozpoznano u mnie tą chorobę.
Artur

biorę: Entocort 2-0-0, Pentasa 2-0-2, witaminy, probiotyki, wzrost: 178, waga: 63kg

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 23 lis 2008, 22:08

A ja mam we wtorek komisje lekarska i znalazłam wypis ze szpitala (kiedy miałam 8 lat) ze byłam przyjeta z powodu silnych bólów brzucha... fajnie by bylo, gdybym dostała rente. U nas na studiach przysługuje tez stependium specjalne, wiec bylabym bardzo zadowolona. Poza tym Pani dr napisala, ze mam zaostrzenie i ze przewiduje leczenie biologiczne..

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Artur M » 24 lis 2008, 01:20

powodzenia!
Artur

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 24 lis 2008, 09:43

A dzieki ;-)

michałek1
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: łódzkie

Post autor: michałek1 » 24 lis 2008, 20:04

cześć - jestem Michał mam osiem lat i Crohna od roku - niepełnosprawność dostałem na 19 m-cy. A Wy - na ile dostaliście i ile czekaliście na komisję bo ja 3 m-ce.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 02 gru 2008, 21:18

No i czekam na odpowiedz o rencie, ale mam orzeczenie o całkowitej neizdolności do pracy do konca 2010 roku

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Artur M » 07 gru 2008, 00:42

Witam,
dostałem Pismo ZUS-u i nie wiem czy to już jest wezwanie na komisję orzekającą przyznanie lub nie renty (złożyłem wniosek na początku listopada listopada), czy też wezwanie wynikające z tego, że już długo przebywam na zwolnieniu. Może mi ktoś podpowie.
Oto cytat pisma, które otrzymałem:
" Zakład Ubezpieczeń Społecznych kieruje pana na badanie, które przeprowadzi lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,"

Dalej jest o dokumentach, które powinienem mieć z sobą: dowód, książeczkę zdrowia, nr rachunku bankowego, dokumentację medyczną. A na samym końcu pisma "stwierdzam, że Pan..................zgłosił się na badanie w dniu..............................

To chyba chodzi o weryfikację mojego zwolnienia, ale nie jestem pewien. Proszę o rozwianie moich wątpliwości przez osoby z większym doświadczeniem ;)

Wezwanie mam na środę i trochę się niepokoję.
Artur

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 gru 2008, 12:25

i ja mysle ze to bedzie "komisja" rentowa...pismo ZUS koniecznie nalezy miec ze soba...
dokumentacje lacznie z ksero kartotek od lekarzy u ktorych sie leczysz..i pamietaj..orginały sa Twoje,orzecznikowi dajesz tylko ksero...a wogole pokazujesz te dokunety ktore Ty chcesz...czyli,,jesli sa "za dobre" to lepiej ich niepokazuj...no i opowiadaj ze jestes strasznie chory....pytanie tylko czy "orzecznik" bedzie chcial sluchac..zycze powodzenia i opanuj nerwy !

a stwierdzenie w pismie:"stwierdzam, że Pan..................zgłosił się na badanie w dniu..............................
bedzie upowazniac Ciebie do zwrotu kosztow podrozy....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Artur M
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Artur M » 10 gru 2008, 22:42

Dzisiaj miałem komisję. Dostałem rentę na 4 lata. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomogli mi przygotować się do tej komisji i wspierali mnie na duchu.
;)
Artur

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 10 gru 2008, 23:29

A ja nie mam jeszcze ostatecznej decyzji..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”