Jak wypelnic wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu ....

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przemek84
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Jak wypelnic wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu ....

Post autor: Przemek84 » 20 maja 2008, 09:27

Witam
Poniewaz moj stan zdrowia nie bardzo sie poprawia ;/ postanowilem wystapic z wnioskiem o wydanie orzeczenia o stopniu niepelnosprawnosci i mam kilka pytan dotyczacych jak wypisac ten wniosek zeby by wypisany najkozystniej dla mnie :) jezeli taki temat juz byl to prosze o link bo ja nie znalalzlem :) .
tak w skrocie lat 24 mezczyzna , student (tryb zaoczny) nie pracuje dotychczas pracowalem zawsze albo nie oficjalnie ;) albo na umowe zlecenie .nie pobieralem nigdy zadnych swiadczen , nie skladalem wczesniej wniskow o podobne orzeczenia .
W zaswiadczeniu od lekarz wypisal CU anemia wturna , sterydoterapia , bole oraz krwawienie z pp .
Orzeczenie jest i potrzebne do tego aby moc sie ubiegac o dofinanowanie/stypendium do studiow oraz do kompa i papierek dla ewentualnego pracodawcy tez by sie przydal .
i teraz jak wypisac :
 o stopniu niepełnosprawności
 o stopniu niepełnosprawności uwzględniającego zmianę stanu zdrowia
 o wskazaniach do ulg i uprawnień
co tu zaznaczyc czy tylko pierwszy punkt ?? czy trzeci tez ??
- odpowiedniego zatrudnienia,
- szkolenia,
- uczestnictwa w warsztatach terapii zajęciowej,
- konieczności zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze,
- korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji,
- świadczenia pieniężne z pomocy społecznej,
- zasiłku pielęgnacyjnego,
- korzystania z karty parkingowej,
- inne .....................................................................................................
czy zaznaczyc kilka czy jeden a potem mozna dopisac inne jak juz sie dostanie orzeczenie a moze warto dopisac cos w innych ??
stan cywilny ........................., stan rodzinny .............
cywilny to kawaler a rodzinny to podac ile osob znajduje sie w gospodarstwie domowym ?
/ wykonywanie czynności samoobsługowych x x
b/ prowadzenie gospodarstwa domowego x x
c/ poruszanie się w środowisku
Normalnie to sam robie wszysko pomocy nie potrzebuje do niczego , jak mam zaostrzenie i to takie mocne jakie mialem juz 3 razy to nawet sie nie ruszam no chyba ze do wc wiec nie wiem co zaznaczyc :)

4) sytuacja zawodowa
a/ wykształcenie ...........................................................................................
b/ zawód .....................................................................................................
c/ obecne zatrudnienie ...................................................................................
zawod to student ??
Bardzo dziekuje za pomoc :)

Przemek84
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Re: Jak wypelnic wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu ....

Post autor: Przemek84 » 20 maja 2008, 11:07

Jeszcze raz wielkie dzieki :), wiem wiem jak na moje lata wiek szkolny brzmi dziwnie :D:D.
Choruje od roku a zdiagnozowano mnie w lipcu 2007 niestety z dokumentacji mam tylko wypis ze szpitala z wynikiem kolonoskopi i badania histopatologicznego (zajete cale jelito ) oraz wyniki morfologii chyba z 7 wynikow ( poniezej normy) oraz niski poziom zelaza ( bralem juz 4 preparaty i z zelazlem i kazdy mi szkodzi ;/ , mam nadzieje ze to wystarczy:)

mustafa
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 20 maja 2008, 19:41

Żabusia kocham Cię za ta pomoc !!!!! też muszę to uzupełnić i jestem w podobnym dołku tylko że mam już stomie..
Instruktor Kulturystyki i Fitness

mustafa
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 20 maja 2008, 19:54

choć nie zmienia to sprawy że jak sie wreszcie dostane do Pfronu w łodzi to będzie pewnie więcej pytań.. :D
Instruktor Kulturystyki i Fitness

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”