Strona 1 z 1

Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

: 11 maja 2010, 11:29
autor: Gundis
Witam wszystkich serdecznie,

bardzo zainteresowały mnie możliwości jakie daje uzyskanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i chętnie zacząłbym kompletować dokumenty od dziś - mam jednak mały problem. Obecnie mieszkam w Krakowie na stałe, ale nie jestem tu zameldowany (nawet czasowo) i raczej nie mam żadnych możliwości zameldowania w najbliższym czasie. Formalnie "mieszkam" gdzie indziej, daleko (200 km) od Krakowa. Żadne kursowanie na 200-kilometrowej trasie nie wchodzi teraz w grę - mam nefrostomię na prawej nerce i Crohna w zaostrzeniu.

Czy istnieje możliwość żebym złożył te wszystkie papierki w PCPR w Krakowie? Czy też muszę prosić, żeby ktoś za mnie załatwił je tam gdzie mieszkam? Dodam jeszcze tylko, że w Krakowie studiuję i tu mam też lekarza rodzinnego.

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

: 12 maja 2010, 21:55
autor: ita71
Gundis pisze:Czy istnieje możliwość żebym złożył te wszystkie papierki w PCPR w Krakowie?
Bez chociażby tymczasowego meldunku,raczej nie da rady.
Gundis pisze:muszę prosić, żeby ktoś za mnie załatwił je tam gdzie mieszkam?
Skoro masz w Krakowie lekarza i tam się leczysz to zbierz wszystkie papiery i wyślij
do kogoś na miejscu,kto zaniesie je do PCPR.Jednak na komisję musisz się wstawić
osobiście,chyba,że akurat leżysz w szpitalu...w takim przypadku wysyłasz zaświadczenie,iż nie możesz się wstawić na wezwanie.

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

: 12 maja 2010, 23:10
autor: Mamcia
Istnieje bo mam taką sytuację w pracy. Brak meldunku, ale praca, studia, dziecko w przedszkolu, leczenia w Ww i papiery przyjęli.

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

: 02 mar 2011, 15:39
autor: -Ania-
Hej

Ja jestem zameldowana na stałe w Jaworznie (śląsk) a mieszkam w Zielonej Górze i musiałam miec zameldowanie czasowe. Gdy nie mialam, to papiery wysyłalam pocztą i do Jaworzna stawiałam sie tylko na Komisje.
Innej mozliwosci wg nich nie było i nie ma.

Inaczej jest z Zusem - ten sie nie pytał mnie gdzie mam zameldowanie, ale gdzie mieszkam i tylko papiery sobie podróżują tam i spowrotem, a ja lekarza orzecznika miałam w ZG.

Jeszcze inaczej jest z Urzedem Miasta - z zasilkiem pielegnacyjnym - tam wystarczylo tylko potwierdzenie jakies osoby (nawet sasiada) ze mieszkam na terenie miasta ZG i po problemie.

ania

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

: 01 kwie 2011, 10:51
autor: Gundis
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Na każde pytanie można by odpowiedzieć "a czemu nie zadzwonisz i nie zapytasz?". Mam pod ręką forum, napisałem z myślą, że ktoś miał może podobny dylemat i może udzielić szybkiej, prostej, konkretnej wypowiedzi.

Sprawa zresztą jest już mocno przedawniona. Tak jak tu już napisano w PCPR ważne jest miejsce zameldowania. Złożyłem papiery przez osobę trzecią z adnotacją od lekarza, że nie mogę stawić się na komisję. Wniosek rozpatrzono zatem na podstawie przesłanej dokumentacji. Dostałem stopień znaczny na rok.