Strona 1 z 1

Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

: 08 sie 2011, 11:56
autor: 19buli86
Witam !!Od 3 lat diagnozowano u Mnie chorobe Leśniewskiego-Crohna i po ostatniej wizycie potwierdzono ją. Teraz wyłoniono u mnie stomie (mam nadzieje że czasowo) . Moje pytanie jest następujące

Czy przysługuje mi prawo do starania sie o rente ( styczeń 2011 składałem w zusie i dostałem odmowe ) lub zasiłek pielęgnacyjny ??? Nie moge nigdzie podjąć pracy (próbowałem w 5-6 firmach gdzie góra po miesiącu pracowałem) ponieważ moja choroba przebiegała dość ciężko. No a teraz mam tą stomie . Jeżeli ktoś jest w stanie chociaż troszke mi pomóc to będe bardzo wdzięczny...:):)

Pozdrawiam

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

: 08 sie 2011, 20:53
autor: Golfi
martita pisze:stwierdzą wg dokumentacji, że choroba powstała przed bodajże 21 rokiem życia
hmm chyba jeszcze wczesniej , jakos 16 albo 17 rokiem życia

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

: 08 sie 2011, 20:56
autor: taloca
Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje także osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16. roku życia, legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia.
Źródło: http://pomoc-spoleczna.wieszjak.pl/zasi ... zenie.html

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

: 13 sie 2011, 18:49
autor: Piotrek_Lodz
By nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Od 2000 roku mam wykrytą chorobę colitis ulcerosa. z tej też przyczyny otrzymywałem rentę z powodu całkowitej niezdolności do pracy. przechodziłem kilka komisji i za każdym razem rentę mi przedłużano. niestety orzecznik podczas ostatniej komisji stwierdził, że jestem już dolny do pracy i renta została wstrzymana. odwołanie do komisji odwoławczej również nie przyniosło efektu i renty już nie utrzymuję.
posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności.


i teraz zapytanie.

doszły mnie słuchy że istnieje coś takiego jak renta wypłacana przez MOPS. moja przewlekła choroba została wykryta zanim ukończyłem 18 rok życia.

czy fachowcy z tego forum mogą mi odpowiedzieć czy faktycznie taka renta z MOPS przysługuje?

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

: 13 sie 2011, 19:46
autor: taloca
O ile się orientuję MOPS nie wypłaca żadnych rent tylko zasiłki. Kiedyś wypłacał renty socjalnie, ale obecnie już ich nie wypłaca ponieważ są one wypłacane przez zus. Może słyszałeś o zasiłku stałym.

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

: 13 sie 2011, 22:20
autor: Piotrek_Lodz
ok dzięki. a o ten zasiłek pielęgnacyjny wnioskować należy w oddziale MOPS dzielnicowym pod który podlegam ze względu na zameldowanie?