Colitis a renta?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Gośka » 08 lis 2004, 21:36

Mo?na dostaa rente bo ja w3a?nie dosta3am.Choruje na Crohna.Ale nie b?d1 leniuszkiem i poczytaj te posty.Bo nie jest to tak siup do przodu.Troche to kosztuje zachodu , wizyt u lekarzy, troche nerwów.Musisz poczytac, ?eby wiedziea np.jak sie zachowaa na komisji.Pozdrawiam Go?ka

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 09 lis 2004, 11:14

Jolu mialam poszerzone kielichy,zablokowany odplyw moczu itp. na poczatku usg nic nie wykazywalo bo kamienie byly za male. dopiero jak do atakow doszla goraczka i trafilam do szpitala tam na bardzo szczegolowym usg okazalo sie ze w jednej sa 4 a w drugiej 1. :cry:

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 09 lis 2004, 14:16

ciezar moczu wynosil 1025 a prawidlowy powiniem byc 960, krysztaly szcawianu wapnia byly liczne (wskazuje na kamiece szczawianowa), znalezli cos w badaniach krwi ale nie paietam co to bylo chyba duza ilosc mocznika ale naprawde nie jestem pewna

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 09 lis 2004, 14:28

przeczytalam posty i sie pogubilam :( najpier mam sie starac o grupe czy rente???? przeczytalam ze przy rencie nie mozna pracowac A JA NIE WYOBRAZAM SOBIE ZYCIA BEZ MOJEJ PRACY!!!!!!!! sa chwile ze naprawde musze siedziec w domu ale ja tak caly czas nie moge :( choci mi o to abym dostawala jakis zwort za leki bo chyba juz niedlugo nie bedzie mnie na nie stac :(

Awatar użytkownika
Devil
Początkujący ✽✽

Post autor: Devil » 09 gru 2004, 17:22

Rente na crona mam lecz tylko czasow? od 2001 roku
Ostatnio zmieniony 22 lis 2007, 01:02 przez Devil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 09 gru 2004, 19:43

fajnie Grzes ze ci sie udalo. ja jednak zrezygnowalam z ubiegania sie o rente czy grupe poniewaz nie wyobrazam sobie zycia bez pracy!!!!!!!!! gdybym miala tylko siedziec w domku i odbierac nawet 5.000 to wolalabym zeby mnie nie bylo wogole :)

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 11 gru 2004, 00:17

wlasnie przez Crohna stracilam druga prace :((((( teraz musze szukac nowej :(((( boje sie ze z grupa nie beda chcieli mnie przyjmowac dlatego ze praca kosmetyczki wymaga przede wszystkim dyspozycyjnosci. a jesli beda wiedzieli ze na cos choruje to nie bede mnie chcieli :(((((((((((((

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 14 gru 2004, 18:13

to jest praca bardzo odpowiedzialna i raczej stresujaca. wszystko jest ok kiedy tylko klientki przychodza na pazurki ale schodki zaczynaja sie kiedy przychodza z prawdziwymi problemami (tradzik, teleangiektazje, itd itd). wtedy trzeba sie naprawde postarac zeby nie zrobic komus krzywdy. po pierwsze rzadko kiedy czuje sie dobrze bo dochodzi jeszcze u mnie kamica nerkowa (z ktora nie moge sobie dac rady), przetoki i szczelina (tez nie moge sobie z nia poradzic) a jest to praca meczaca. jesli caly dzien sa klienci to nie ma przerw na jedzonko!!!!!!!!!!!!!! niektore zabiegi wymagaja dlugiego pochylenia (pedicure) co znowu powoduje u mnie bole brzuszka :((((( no i oczywiscie chodzi o wyglad estetyczny. ja kiedy zle sie czuje wygladam koszmarnie, nawet dobry makijaz nie pomaga. generalnie to chodzi o niedyspozycyjnosc. kiedy jestem jako jedyna w gabinecie i nawet mam nawrot to nie moge sobie powolic na jezdzenie do lekarza i po szpitalach bo wtedy gabinet zostane chwilowo zamkniety a to nie jest zbyt wesole dla szefa. zaden nie pozwoli sobie na takie straty :( pozdrawiam dorota

Awatar użytkownika
Devil
Początkujący ✽✽

Post autor: Devil » 15 gru 2004, 09:15

Jola jak moge doradzia to tylko praca biurowa np.ksiegowa.Pozdrawiam i dotego kasa jest niez3a na leki. 8)
[you] cześć :))

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 15 gru 2004, 21:48

albo zmienie zawod albo popelnie sepuku :)

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽

Post autor: Doris » 16 gru 2004, 19:54

za jakis czas bede probowac 3 raz !!!!!!!!!!!!!!!!! ciekawe czy tym razem sie uda. mowia ze do 3 razy sztuka :x

Gość

Post autor: Gość » 17 gru 2004, 07:39

—ycze powodzenia!!!! 3-mam kciuki :)

YETI
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: YETI » 18 gru 2004, 00:08

ja dzi? odebra3em decyzje zespo3u .....niepe3nosprawnych umys3owo :wink: - nie zaliczenie do osób niepe3nosprawnych

UZASADNIENIE:
CU jest w remisji - bo jak bym sie inaczej do nich doczo3ga3 :)
Przewlek3e zapalenie w?troby typu C bez cech marsko?ci w?troby raka i innych przyjemno?ci - bo nie le?e w szpitalu na stole rze?niczym czekaj?c na cud :D
Nadci?nienie tetnicze w obserwacji - bo jeszcze ?yje :lol:
itd :) :D :lol:

Jestem w pe3ni sprawny i zdrowy ale fajnie :roll: wystarczy wybraa sie na komisje i od razu was ulecz? :wink:
:arrow: ale jednego mi nie odbior? satysfakcji z napisania odwo3ania :twisted:
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

Gość

Post autor: Gość » 10 lut 2005, 11:08

Zrobi3em jak chcesz to moge nawet przes3aa ci kopie. Teraz czekam na termin spotkania, poniewa? przys3ali mi na razie tylko zawiadomienie, ?e maja mnóstwo odwo3an i do 31 marca powinni mnie rozpatrzya :? jak bede zna3 rezultat to napisze

YETI
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: YETI » 10 lut 2005, 11:10

oczywi?ci to by3 Yeti
jak zwykle zapomnia3em sie zalogowaa
Jednak co ciekawe jak wtedy by3em w zaostrzeniu (podczas komisji orzekaj?cej) tak od ?wi?t utrzymuje sie remisja i nawet przybieram na wadze, s? lu?niejsze stolce, ale nie wodniste, wiec chyba sie nie kwalifikuje na grupe wtakim stanie, ale czekam jeszcze na wyniki biopsji w?troby. Dla mnie teraz najwa?niejsze, ?e sie dobrze czuje ale na jak d3ugo? :roll:
pozdrowionka Jolu
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”