Colitis a renta?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Mamcia » 10 lut 2005, 11:28

Czuj sie dobrze jak najd3u?ej. A komisja nie bedzie bada3a konsystencji twoich stolców.
—ycze dobrych wyników biopsji i powodzenia na komisji.
Mamcia

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 03 mar 2005, 09:17

Wracam do tematu rent!Od wrze?nia 2004 jestem na rencie.Dosta3am IIgr na rok.Oczywi?cie zwolniono mnie z pracy.Od tego czasu jak jestem w domu czuje sie zdecydowanie lepiej.Nie chodze po lekarzach bo nie mam takiej potrzeby.Wysypiam sie,ci?gle co? podjadam,od?ywiam sie w miare regularnie,troszke przyty3am.Gdy dopadaj? mnie jakie? dolegliwo?ci szybko sobie z nimi radze.Nie dochodzi dodatkowy stres 1e trzeba i?a do pracy a ja sie 1le czuje.Bo przeciez zostaje w domu.Zawsze jednak musze sie czym? martwia.Teraz ostatnio boje sie ze mój stan zdrowia sie na tyle poprawi3 ?e moge nie dostaa renty.Poprzednio gdy by3am na ?ywieniu pozajelitowym i 2 pobytach w szpitalu dzia3y sie ró?ne cyrki na komisjach na których by3am.A teraz??? Jak mi nic specjalnie nie dolega nie chce chodzia po lekarzach niecierpie tego!A z drugiej strony gdy nie dostane renty to kto przyjmie do pracy 50 letni? kobitke i to jeszcze nie ca3kiem zdrow?.A teraz podobno jeszcze ZUS bardziej wariuje ni? poprzednio.W Krakowie nie przyznano renty facetowi choremu na raka.Wiec co mówic o nas.Przecie? nie bede k3ad3a sie w szpitalu ?eby dostaa rente skoro jest mi to nie potrzebne a i szpitale s? w fatalnej sytuacji finansowej wiec nie ma sensu k3a?c tam zdrowych ludzi /"w miare"/skoro nie ma pieniedzy dla chorych.Ja nie jestem w stanie powiedziea jak bede sie czu3a gdy wróce do pracy.Mo?e choróbsko da znaa o sobie znowu ze zdwojon? si3? i zaczn? sie zwolnienia,zastepstwa-dodatkowe stresy.To wszystko jest poprostu chore.Przepraszam zanudzam Was. Ale jest to problem który mnie nurtuje.Ja mam 50 lat - ale gdy pomy?le oWas m3odych którzy jeste?cie na tym forum to nie daje mi to spokoju.Musicie sie zintegrowaa i zmobilizowaa aby zawalczya o Wasze prawa w tej chorobie. AAAA to tyle... Mo?e to co napisa3am jest bez sensu? W ka?dym razie Pozdrawiam i ?ycze Wam poprawy zdrówka.Co tam renta!

YETI
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: YETI » 03 mar 2005, 22:00

W koncu dosta3em termin stawienia sie na komisji (odwo3awczej) 8 marca buziaczki i uk3ony wszystkim pani? równie? z komisji je?eli na takie natrafie 8)
W3asciwie to mi ju? nie zale?y na przyznaniu grupy bo czuje sie ?wietnie fizycznie, a remisja trwa ju? od ?wi?t Bo?ego Narodzenia 2004, ale lepiej nie zapeszaa :wink:
Dosta3em te? w koncu wyniki biopsji w?troby i niby z organem jest wszystko dobrze, ale.......... w szpitalu zarazili mnie HBV je?eli sie to potwierdzi to sie bardzo zdenerwuje :twisted: bo to by znaczy3o ?e do HCV dorzucili kolejne ma3o wyleczalne choróbsko HBV , a wtedy ja pozwe szpital i tak mu sie nale?y. Dobrze przynajmniej, ?e mnie HBV zarazili, a nie sepsa to ma3a ironia :oops: bo tak naprawde chcia3bym byc zdrowy i chasac sobie po zielonej trawce leciutko, nieobarczony ?adnymi problemami zdrowotnymi :wink: :lol:
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 22 mar 2005, 11:44

8 marca by3a komisja, a wyrok brzmi niewinny :lol:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2005, 11:46 przez YETI, łącznie zmieniany 2 razy.
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 22 mar 2005, 11:44

I sta3o sie co sie mia3o staa!!! Nie dosta3em grupy uznali, ?e skoro w kibelku jestem ?adko a moja waga wzros3a do 88 kg wynik biopsji oki tylko drobne zmiany, wiec jestem zdrów jak ryba bez wody :oops:
Ja w3a?ciwie nie mam pretensji bo rzeczywi?cie jestem w pe3nej remisji od ?wi?t Bo?ego Narodzenia i ciesze sie z tego bardzo bardzo i jeszcze bardziej, ale dlaczego kiedy wcze?niej mia3em zaostrzenie i wiele problemów z t? choroba, a wa?y3em 78kilo decyzja by3a ta sama :roll: kto zrozumie te chore komisje 8) . No có? teraz zamierzam cieszya sie ?yciem i remisja, a na zostanie inwalid? bede mia3 jeszcze czas.
Co do choroby to mimo wszystko ciesze sie ?e potrafie z ni? ?ya i jestem jej wdzieczny za to, ?e teraz bardziej doceniam ?ycie i staram sie wykorzystywaa ka?d? chwile maxymalnie :wink: podczas remisji :twisted:
gg 4002064

Gość

Post autor: Gość » 22 mar 2005, 15:26

Mi sie wydaje, ?e tak jak ktos napisa3 wcze?niej nie wa?ne jest to na co jest sie chorym tylko to w jakim stanie zjawimy sie na komisji. Ja wa?y3em teraz 88 przy wzro?cie 196cm, nie by3em blady bo mam ciemn? karnacje, w kibelku bywam 2 razy, jestem troszeczke umie?niony i nie zwisa ze mnie skóra, wyniki krwi mam dobre i od 4 miesiecy nie biore ?adnych leków nawet Salofalku, biopsja w?troby wypad3a pomy?lnie s? ma3e zmiany, zw3óknienia, ale ogólnie jest dobrze,przyszed3em na komisje sam i schludnie ubrany, nie potrafie klamaa i bajdu?ya 8) i ogólnie czuje sie ?wietnie czyli wszystko przemawia3o przeciw mnie :?

Wiem tylko jedno puki mam remisje chce z niej korzystaa maxymalnie a reszte mam w d.....uszy :wink: moge jeszcze wyst?pia do s?du ale wiadomo jak dzia3aj? polskie s?dy pozdrawiam i ?ycze wszystkim takiego stanu zdrowia jak muj

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 22 mar 2005, 15:26

Mi sie wydaje, ?e tak jak ktos napisa3 wcze?niej nie wa?ne jest to na co jest sie chorym tylko to w jakim stanie zjawimy sie na komisji. Ja wa?y3em teraz 88 przy wzro?cie 196cm, nie by3em blady bo mam ciemn? karnacje, w kibelku bywam 2 razy, jestem troszeczke umie?niony i nie zwisa ze mnie skóra, wyniki krwi mam dobre i od 4 miesiecy nie biore ?adnych leków nawet Salofalku, biopsja w?troby wypad3a pomy?lnie s? ma3e zmiany, zw3óknienia, ale ogólnie jest dobrze,przyszed3em na komisje sam i schludnie ubrany, nie potrafie klamaa i bajdu?ya 8) i ogólnie czuje sie ?wietnie czyli wszystko przemawia3o przeciw mnie :?

Wiem tylko jedno puki mam remisje chce z niej korzystaa maxymalnie a reszte mam w d.....uszy :wink: moge jeszcze wyst?pia do s?du ale wiadomo jak dzia3aj? polskie s?dy pozdrawiam i ?ycze wszystkim takiego stanu zdrowia jak muj

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 22 mar 2005, 15:27

a powiedzia3em ?e do kibelka chodze od 4 - 8 razy i to nic nie pomog3o jak wspomnia3em nie jestem wiarygodny :wink:
gg 4002064

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 23 mar 2005, 07:38

YETI pisze: od 4 miesiecy nie biore ?adnych leków nawet Salofalku
A co na to twój lekarz? Nie kaza3 ci przypadkiem braa dawki podtrzymuj?cej?
Fajnie ?e masz remisje, ale ?eby? nie narobi3 sobie k3opotów....
będzie dobrze :-D

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 23 mar 2005, 11:16

U lekarza ostatni raz by3em we wrze?niu zesz3ego roku i na razie nie widze potrzeby konsultacji. Oczywi?cie ka?dy lekarz powie mi, ?e jest wymagana dawka podtrzymuj?ca, ale ja jestem uparty, poza tym zawsze prawie jak mam remisje to przerywam branie Salofalku i zazwyczaj remisja trwa 6 miesiecy. Jednak tym razem jest wyjatkowo bo zazwyczaj wcze?niej wraz z up3ywem czasu kau by3 coraz lu?niejszy, natomiast teraz jest ca3y czas spoisty. Nawet nie wiecie ile przyjemno?ci sprawia mi kontemplacja sta3ego stanu skupienia mojego stolca :wink: Moja babcia te? ma CU i utrzymuje remisje ju? 7 lat bez leków i ja te? tak chce, po co sie trua. Wed3ug mnie przebieg choroby zale?y od tak wielu czynników, ?e wszystko jest mo?liwe, a ja nie zamierzam rezygnowaa z normalnosci :twisted:
gg 4002064

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 23 mar 2005, 22:33

YETI pisze:zawsze prawie jak mam remisje to przerywam branie Salofalku i zazwyczaj remisja trwa 6 miesiecy
A moze remisja trwa3aby d3u?ej gdyby? jednak troszke schowa3 ró?ki i pos3ucha3 sie lekarzy?
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 23 sie 2005, 13:50

hmm...dostala rente na coliltis???optymistyczna wiadomosc...to dosc ciekawe...dobrze wiedziec na przyszlosc...bo roznie to moze byc...ciesze sie ze komisja byla przychylna...i zycze Tobie i corce duzo zdrowia!!!
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 24 sie 2005, 14:30

A ja własnie zaczęłam przygotowywać dokumentacje do renty i cholera mnie bierze bo nic tylko latam po tych "uczonych" co jeden to mądrzejszy.Piszą naprawdę niewiele nie można się z nimi dogadać a na dodatek wszystko lepiej wiedzą a jak Zus chce to niech sobie do nich dzwoni/ tu chodziło mi o wydanie jakiejś kartoteki którą powinno sie podobno mieć/Nijak się nie mogę z moim doktorkiem dogadać. A prawda jest taka ze tak naprawdę nie miałam będąc na rencie potrzeby częstego z nim kontaktu -choć był bo zawsze go miałam na telefon.Jak go odwiedziłam w kwietniu i pytałam co trzeba zrobić w związku z rentą odparł jak Ci nic nie dolega to nic.I ja uznałam ,ze on wie co robi.Teraz jak od lipca! mi wypisuje ten świstek do renty to nagle dowiaduję się ze nie mam aktualnych badań krwi prób wątrobowych moczu itd.Więc dawaj do lekarza I kontaktu u którego byłam w czerwcu a ten sie na mnie wydziera ze cały czas nie chodziłam a teraz chce badania Czułam się jakbym coś narozrabiała.No chyba mnie szlag trafi.ZUS co innego oni co innego a cierpi pacjent który jak nie dostanie renty pójdzie na żebry.Ja to chyba odchoruje bo naprawdę już nie mogę.Nawiasem mówiąc lekarze zagonieni za kasą to nimają czasu na wypisywanie świstków,a orzecznicy ZUS patrzą aby tych rent dać jaknajmniej a my cholera jasna cierpimy.Wczoraj jak wyszłam z domu o 6 wróciłam po wizytach o 18 a dzisiaj od 6 do 14 toż "a przecież jestem niezdolna do pracy".Sorry rozpisałam sie .Ale chcę zapytać co z tą kartoteką bo przecież ten mój mi tego nie wypisze za diabła bo nie ma czasu na takie bzdury.On ich może uswiadomić co to Crohn -telefonicznie niech do niego dzwonią-tak mi powiedział.I to jest ta moja kartoteka.Czy wiecie coś nt.: tych kartotek w ZUS mi powiedzieli ze to obow. od stycznia 2005 bo teraz dają orzeczenie odrazu do łapy.Czy to prawda?

Misia

Post autor: Misia » 24 sie 2005, 16:46

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 24 sie 2005, 17:54

Misia prosze o kontakt ,bo nie mogę znaleźć Twojego GG Mój 4679672