Teraz jest 23-07-2017

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Oddział NFZ na recepcie

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Pandziaak, kalatos, Moderatorzy

Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Oddział NFZ na recepcie

Post przez patkaas » 13-07-2017

Czy ktoś może wyjaśnić wpisywanie numeru oddziału NFZ na recepcie? Sytuacja wygląda następująco. Wcześniej miałam wpisywany nr 09 (Podkarpacie), ubezpieczona byłam u rodziców. Na Podkarpaciu się leczyłam, tam też byłam zameldowana. Od zakończenia studiów na początku lipca pracodawca w Małopolsce zaczął odprowadzać za mnie składki zdrowotne. Chciałam sobie wyrobić ostatnio kartę EKUZ i okazało się, że w oddziale podkarpackim nie jest to już możliwe, bo z racji tych składek w Krakowie zaczęłam przynależeć do oddziału Małopolskiego i to tu mogę ją wyrobić. Pytanie czy taka sama zmiana będzie z numerem oddziału na recepcie, czyli teraz obowiązywać mnie będzie 06 (Małopolska) bez względu na miejsce leczenia? W ciągu dalszym zameldowana jestem w podkarpackim, tam też jeszcze mam rodzinnego.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Oddział NFZ na recepcie

Post przez Tubisia » 13-07-2017

A u pracodawcy podałaś jakie miejsce zamieszkania? Jeśli Kraków - to masz odpowiedź. Na chwilę obecną (od 2014r. bodajże) liczy się miejsce zamieszkania, a nie zameldowania, zapewne o to chodzi, recepty pewno też będą pod 06.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:
Margret Tacher: "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
" Śmierć: JAK NAZYWASZ TO WYRAŻENIE CIEPŁA, KTÓRE CZUJESZ W ŚRODKU?
-Zgaga "Wiedźmikołaj" T. Pratchett

Popatrzyłam na oświadczenie odnośnie tych składek i podałam tam miejscowość z podkarpackiego. Wygląda na to, że kadry wpisały sobie Kraków :)

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post przez Tubisia » 13-07-2017

To sprostuj w kadrach :) Pewno babki z przyzwyczajenia wpisały. W sumie lepiej dla Ciebie byłoby przenieść rodzinnego do Krk, na w razie czego na szybko jakaś pomoc by była to raz, dwa mniej biurokratycznych problemów :D
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:
Margret Tacher: "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
" Śmierć: JAK NAZYWASZ TO WYRAŻENIE CIEPŁA, KTÓRE CZUJESZ W ŚRODKU?
-Zgaga "Wiedźmikołaj" T. Pratchett

Pewnie tak w końcu zrobię, ale muszę się zorientować. Wiem, że oddział wojewódzki NFZ mogę zmienić bez problemu u pracodawcy. Na Podkarpaciu mam super rodzinną, która przepisze mi wszystko tak jak powiem i bez problemu da skierowania do specjalistów czy na badania. Poza tym w tej przychodni nie ma możliwych zapisów w przód. Na dany dzień są tego dnia, więc jak czegoś potrzebowałam to bez problemu rano się rejestrowałam. No i co najważniejsze, wiedziała czym jest moja choroba :) Chciałabym kogoś takiego znaleźć w Krakowie. Jak kogoś znasz, to możesz podesłać na pw, żeby tu nie robić OT.

Powrót do Inne