Obroń emetyturę

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Obroń emetyturę

Post autor: Alutka86 » 19 sty 2011, 22:52

Link do strony internetowej:

http://www.obronemeryture.pl/
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
danaK34
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Obroń emetyturę

Post autor: danaK34 » 19 sty 2011, 22:57

Litości, czy nasz naród już powariował :doh:
Nigdy nie jest tak, że wszystko zależy od Ciebie.
Nigdy nie jest tak, że nic nie zależy od Ciebie

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 19 sty 2011, 23:03

Nie mam pojęcia. Kolega wysłał mi na maila... :razz:
Kto chce niech wypełni, jeżeli nie to trudno.. :)
Sama poochodzę do tego z dystansem :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

milonka
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: milonka » 20 sty 2011, 15:49

A ja wysłałam. Łapy precz od moich pieniędzy.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 21 sty 2011, 23:54

Corleone pisze:Żabusia napisał/a:
taaaa... tylko trzeba się na tym znać... bo równie dobrze można stracić.

Nie trzeba się na tym znać tylko trzeba umieć logicznie pomyśleć no i mieć pieniądze, które teraz nam zabierają. W takich funduszach można oddać swoje pieniądze fachowcom żeby inwestowali, a oni mają z tego procent więc zależy im żeby dobrze inwestować. W dłuższej perspektywie się na tym nie traci, a sam fakt odkładania swoich pieniędzy na emeryturę wystarczy.
Widzisz, a z kolei na zajeciach Sprawozdawczosc finansowa od Pana doktora sie dowiedzialam, ze to takie samo zlodziejstwo jak wszelkie ubezpieczenstwa itd. Jest finansiwsta, bieglym rewidentem. Dokladnie nam wyjasnil dzialanie i opowiedzial historie przyjaciela, ktoremu odradzal i ktory de facto kase stracil.
Ja sie na tym nie znam i zdania wlasnego nie mam, bo nie jestem w stanie przedstawic argumentow, gdyz ich nie pamietam, ale Pan doktor ma wiele udzialow w firmach i wieloletnie oraz ogromne doswiadczenie finansowe, wiec muw ierze i nie skorzystalabym z takiego funduszu :)
Kwestia wyboru.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2011, 23:55 przez Olimpijka, łącznie zmieniany 1 raz.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 22 sty 2011, 00:55

Corleone pisze:Olimpijka, no nie wiem, ja znam osoby, które na tym zyskały... Może też zależy od tego jaki to fundusz, jaka firma itd.
No ja tez nie wiem, bo ja sie nie zaglebialam w temat. Wiem tylko tyle, ile wytlumaczyl nam Pan doktor podpierajac sie ofc argumentami i konkretnymi sytuacjami. Moze jest tak, ze aby ktos zyskal inny musi stracic, wiec dla mnie nie teges...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 22 sty 2011, 09:45

Olimpijka pisze: Moze jest tak, ze aby ktos zyskal inny musi stracic, wiec dla mnie nie teges...
jak w fizyce,jak w życiu.."kazdej akcji odpowiada reakcja".
pomijajac juz temat ZUS i OFE...
kiedys w zyciu obowiazywala rzetelnosc "kupiecka",taka zasada uczciwosci w dzialaniu ekonomicznym.
Nietety teraz ZYSK stal sie takim "narkotykiem",ktory niektorym odbiera całkiem uczciwosc,realizm,stal sie "hazardem"...
Maluczcy niestety sie nie licza... licza sie ci, ktorzy chca w ich imieniu DOBRA,tzn. zarzadzając w ich imieniu ,ich wartosci przejmujac ZYSK na swoje potrzeby,
to gra,polityka przejela ekonomie.
Taki socjalizm w nowoczesniejszym opakowaniu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 22 sty 2011, 16:43

stefanmalek pisze:Olimpijka napisał/a:
ze to takie samo zlodziejstwo jak wszelkie ubezpieczenstwa

Wydaje mi się, że w tym całym zamieszaniu zapomniał dodać banki, sklepy, restauracje i księgowych jako kłamców prowadzących kreatywnych księgowość...
Nie bardzo rozumiem porownanie, ale spoko.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 23 sty 2011, 16:07

już dawno wysłałam.. lepiej zrobić troszkę niż nic i później pluć sobie w brodę..
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 23 sty 2011, 20:56

Mimo wszystko wysłałam...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
przemekg
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: przemekg » 23 sty 2011, 21:44

stefanmalek pisze: kreatywnych księgowość...
Księgowi i księgowe często ją uprawiają a nawet o tym nie wiedzą.

a ogólnie do tematu to jestem za tym żeby każdy miał konto i na nie musiał odkładać ale nikt po za nim nie mógł tego wyciągnać z tego konta, a to co by zostało po śmierci danej osoby dostała by najbliższa rodzina.

byłbym za totalną dowolnością gdyby nie to że są ludzie którzy nie potrafią odłożyć i potem mieli by uwagi do całego państwa że jak to tak.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 24 sty 2011, 09:39

stefanmalek pisze: Co powiesz o drugiej części zamieszczonej tu tabeli? :neutral:
nie zenobius ale też ci powiem.
są to dane jednomiesięczne więc nie odzwierciedlają prawidłowego trendu raz, a dwa jakby ktoś sobie dobrze zdywersyfikował portfel to tracąc w jednym funduszu zyskiwałby w drugim.
Carleone pisze: Stąd celowa dezinformacja i obniżanie poziomu nauki w szkołach żeby produkować pożytecznych idiotów i matołków po studiach zaocznych marketing i zarządzanie, którzy uczą się jak zarządzać swoją pustą kieszenią
moim zdaniem, poziom nauczania obecnie wzrasta, jest duży wybór uczelni wyższych i można wybrac sobie taką, która nie kształci matołków. Był dobry moment by zakładając prywatną wyższą uczelnię sporo na tym zarobić i też niektórzy tak zrobili, w konsekwencji znaczenie trzech literek przed nazwiskiem spadło.
Zenobius pisze: ja z chęcią widziałbym reformę polegająca na uczeniu ludzi wartości i zarządzania pieniędzmi i dał ludziom możliwość robienia ze swoją kasą, co tylko im się chce.
Ale jesteśmy w szponach ZUSu i oddawania państwu kasy. A tu dupa
Ktoś już to napisał, ale nie należy się czarować, że w takiej sytuacji 80%-90% ludności nie odkładałoby na swoją emeryturę wcale. W momencie dojścia tych ludzi do wieku emerytalnego powstałby duży problem i oczywiście pretensje byłyby do Państwa. Obowiązek odkładania na swoją emeryturę jest konieczny.
carleone pisze: W dłuższym okresie zawsze kryzysy przemijają, a fachowcy, którzy inwestują nasze pieniądze potrafią zarobić również na kryzysie. Ci fachowcy w ten sposób sami na siebie zarabiają więc muszą się starać żeby inwestycje były udane. Pieniądze są inwestowane w różne rzeczy więc załamanie na jednym rynku nie powoduje straty bo zarabiamy na czym innym.
A ostatni kryzys i upadek większości rynków? ;)
carleone pisze: Rachunek działa na zasadzie procentu składanego więc z niewielkich pieniędzy w dłuższym okresie robią się dużo większe.
I oczywiście o ile w między czasie nie nastąpi kryzys i nie pożre całych zysków wraz z kapitałem początkowym. Zysków, które to zostały wypracowane w dłuższym okresie czasu. A poza tym z pustego to i salomon nie naleje, więc aż takie niewielkie te pieniądze być nie mogą. Jeżeli oczywiście bierzemy pod uwagę fundusze nie obarczone dużym ryzykiem.
carleone pisze: Pewnie każdy z Was ma konto w banku. Banki obracają naszymi pieniędzmi i dają nam niby maksymalnie do 5% zysku (przeważnie mniej) co po odjęciu inflacji jest niczym. Bank jednak na tym zarabia kilkanaście procent dając nam ochłapy. Tutaj mamy dużo większy zysk z takiej inwestycji.
Większy zysk i większe ryzyko. Bank wiadomo że zarabia na nas więcej, przecież to nie jest instytucja charytatywna.
carleone pisze: Dodatkowe korzyści to np ominięcie podatku Belki, komornik nie może nam zająć tej kasy jeśli mamy długi. Ryzyko bankructwa takiej firmy sprzedającej te fundusze też jest niewielkie. Większa szansa jest, że zbankrutuje bank niż taka firma.
Piszesz w tej chwili o OFE czy TFI?
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 24 sty 2011, 10:26

Zgadzam się z powyższym, w TFI lokować trzeba umieć. To nie jest dobre rozwiązanie dla każdego. Można tam i zyskać i stracić, a gloryfikowanie nie jest dobre. Jest to jeden ze sposobów na dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego. Jak się ma dobrze zdywersyfikowany portfel to nawet strata w tfi może zostać zrekompensowana czymś innym a ze spadków kilkudziesięcio-procentowych wychodzenie może naprawdę zająć długo.

Dlatego dla mnie 3 filar to porażka. Działa jak fundusze inwestycyjne, w których moim skromnym zdaniem w długim okresie to co najwyżej można wyjść na zero. Ja wolę sobie sama inwestować swoje pieniądze i żadnym darmozjadom z 3 filaru ich nie dam :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 24 sty 2011, 21:21

Co do naukowcow ekonomistow, znawcow ekonomii itp gadajacych glow: dlaczego pracuja na uczelni skoro sa tacy genialni, a nie maja wlasnych, swietnie prosperujacych firm? Ostroznie ze sluchaniem guru ekonomii.
Moj ma, a na uczelni zarabia duze pieniadze dodatkowo.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 24 sty 2011, 21:29

pawelhks pisze:Olimpijka napisał/a:
Cytat:

Co do naukowcow ekonomistow, znawcow ekonomii itp gadajacych glow: dlaczego pracuja na uczelni skoro sa tacy genialni, a nie maja wlasnych, swietnie prosperujacych firm? Ostroznie ze sluchaniem guru ekonomii.

Moj ma, a na uczelni zarabia duze pieniadze dodatkowo.

Olimpijka, tak zarabia duze pieniadze (dla przecietnego zjadacza chelba), ale sa one nieporownywalnie mniejsze od tych, ktore moglby zarobic majac dobre prosperujaca wlasna firme lub bedac czlonkiem zarzadu dobrze prosperujacej firmy.
Ale on jest czlonkiem zarzadu duzej firmy, procz tego ma rozne akcji, a na uczleni jest wazna osobistoscia, a nie zwyklym wykladowca i naprawde jest zamoznym czlowiekiem :mrgreen:

Zablokowany

Wróć do „Inne”