Strona 1 z 1

co dalej ze mną?

: 23 cze 2012, 20:15
autor: lelek
Witam wszystkich uzytkowników,jestem nowy i jeszcze nie bardzo wiem jak sie poruszac po forum ale do rzeczy Mam prośbe doradzcie co mam robic od 6miesiecy choruje na Crona cały czas jestem zwolnieniu (2razy bylem w szpitalu)nie mialem zadnej jeszcze operacji ale zawód jaki wykonuje fizyczny nie pozwala mi na powrót boje sie co bedzie dalej ,za chwile minie 180dni cały czas czuje sie słabo aby móc wróc do pracy. Doradźcie gdzie pójsc czy do ZUS czy MOPS kto może mi pomóc abym mial z czego utrzymac rodzine mam43lata.Wielkie dzięki za pomoc

Re: co dalej ze mną?

: 23 cze 2012, 23:01
autor: mgiełkaa
Zbliżając się do 180 dni zwolnienia (czyli limitu) jeżeli nie czujesz się na siłach wrócić do pracy, składasz wniosek o świadczenie rehabilitacyjne.

Przed upływem 182 dni przebywania na zwolnieniu lekarskim powinneś dostać od pracodawcy takie dokumenty jak wywiad zawodowy i wniosek o świadczenie rechabilitacyjne (zakład pracy wypełnia drugą stronę, a Ty pierwszą tego wniosku). Należy też udać się do lekarza prowadzącego o wypełnienie stosownego druku ZUS N-7 i z tymi dokumentami jak najszybciej udać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych według Twojego miejsca zameldowania.
ZUS ma 30 dni na wydanie decyzji, dlatego tak wsześnie trzeba wszystko załatwiać i składać wszystkie dokumenty, abyś jak minie termin 182 dni nie został bez pieniędzy czekając na decyzję w sprawie wypłaty świadczenia rehabilitacyjnego. Świadczenie rehabilitacyjne jest na okres min.3 m-ce, max 12 m-cy, płatne 80%.

Re: co dalej ze mną?

: 24 cze 2012, 21:26
autor: lelek
Dzięki za pomoc, jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe wskazówki to czekam :)