Kwartalnik

Kwartalniki powstały specjalnie dla osób dotkniętych chorobami zapalnymi. Jest to pierwsze w Polsce wydawnictwo tego typu, które stanowi cenną pomoc w walce z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany

Czy warto wydawać Kwartalnik dla osób chorych na NZJ?

Czas głosowania minął 27 kwie 2007, 22:15

tak
39
87%
nie
0
Brak głosów
nie mam zdania
6
13%

Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Kwartalnik

Post autor: tom-as » 02 kwie 2007, 21:05

moich kilka uwag skromnych po rzuceniu przez minutke okiem na strone tytułową...

1. nie wiem jakie bedzie wypełnienie materiałem, ale ten "wstep (szanowni państwo..)" to na okładke raczej sie nie nadaje.. bo nie wygląda to jak okładka
2. zbyt monotonnie pod wzgledem kolorów i wielkości oraz kroju czcionki (lepsze by były bezszeryfowe). rozumie ze się trzymamy j-elitowych barw, ale traci na tym atrakcyjność wizualna całości
3. fajny rok 20006 :P w tym roku to juz moze CU/CD bedzie całkowicie wyleczalne ;]
4. ..musze sie jeszcze napatrzeć na to ;]

Mamcia pisze:Może znajdzi się ktoś biegły w obróbce zdjęc, bo pomysł jest niedopracowany i trzeba go poprawić. Tom-as co ty na to???
biegły to na pewno nie jestem. na tyle ile dam rade to w tej dziedzinie pomoge :)

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 02 kwie 2007, 21:10

zgadzam sie z Tomasem, ze troche monotonne

moze jakies tlo kolorowe, albo bardziej kolorowy napis?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 02 kwie 2007, 21:12

funia pisze:moze jakies tlo kolorowe, albo bardziej kolorowy napis?
tło raczej jasne będzie ok... białe albo naprawde delikatny błękit... napisami (wielkością i kolorem) trzeba by pooperować :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 02 kwie 2007, 21:21

fajny rok 20006 w tym roku to juz moze CU/CD bedzie całkowicie wyleczalne
nie wiadomo czy swiat bedzie istniał.. :smutny: :roll: :neutral:
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 02 kwie 2007, 21:23

nie wiadomo czy swiat bedzie istniał.. :smutny: :roll: :neutral:
My sie tym nie musimy przejmowac raczej nie dozyjemy :P
Co do okladki tez uwazam ze moglaby byc nardziej kolorowa...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2007, 22:18

Toć to propozycja projektu. jak ktoś chce nad tym popracowac to przesłe w corelu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Krzycho
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Krzycho » 02 kwie 2007, 22:50

Moim zdaniem na pierwszej stronie nie powinno być żadnego tekstu. Powinien być tylko tytuł i niezbędne napisy takie jak numer, data, może główne tematy itp. Resztę powinna wypełniać grafika. Nie za bardzo mi się podoba tytuł. Sądzę, że lepiej by było jakby się gazetka nazywała inaczej i można by dopisać pod spotem, że jest to gazetka J-elity. Np. "FLACZEK" i pod spodem podpis mniejszymi literami - "kwartalnik o chorobach CU i CD stowarzyszenia J-elita (nazwa "flaczek "to oczywiście żart). Można by wymyślić także jakieś logo gazetki. Trzeba to lepiej skomponować, bo wygląd jest bardzo ważny. Jest jeszcze kilka rzeczy, nad którymi trzeba się zastanowić. Jaki ma być nakład? W jaki sposób będzie to kolportowane? Czy nie trzeba dopełnić jakiś formalności prawnych? Nie wiem jak to jest, ale takie wydawanie sobie gazety nie jest rzeczą prostą, chociażby ze względu na prawa autorskie. Podstawową rzeczą jest jednak żeby to trafiło do ludzi, bo inaczej takie przedsięwzięcie nie ma sensu. Sam pomysł gazetki jest bardzo dobry, tylko musi ktoś to czytać, a bez współpracy ze środowiskiem medycznym raczej będzie ciężko to załatwić. Jeżeli chodzi o działy, to jednym z nich może być dział o przeżyciach, doświadczeniach ludzi chorych, którzy by to sami opisali. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 02 kwie 2007, 23:03

W sumie reszta moze zostac a ten tekst z tym "szanowni panstwo" umiescic w srosku na poczatowych stronach..

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 02 kwie 2007, 23:13

Mamcia pisze:Toć to propozycja projektu. jak ktoś chce nad tym popracowac to przesłe w corelu.
ja poprosze

email zapewne Mama zna ;]

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 kwie 2007, 09:36

Co do tekstu na 1 stronie nie upieram się, ale mnie nie przeszkadza. Wzięłam to z naszej troski
Przeznaczenie 1 strony tylko na grafikę, przy konioeczności ograniczenia objętości jest marnacją miejsca. Moim zdaniem powinien na niej znajdować się przynajmniej spis treści.
Co do nazwy to wymyślcie lepszą. W nagrodę uścisk dłoni prezesa.
Nie przeceniałabym roli wyglądu - to nie jest towar, który będzie sprzedawany tylko darmowe wydawnictwo.
Reszta problemów poruszanych przez Krzycha jest trochę wydumana, a większość rozwiązana.
Co do wydawania to każdy może wydawać sobie co chce. na tym polega w demokracji wolność słowa.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 03 kwie 2007, 11:54

Mamcia pisze: ...
Co do nazwy to wymyślcie lepszą. W nagrodę uścisk dłoni prezesa...

mamcia
Brzuchomówca?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 03 kwie 2007, 16:31

Mamcia pisze:Przeznaczenie 1 strony tylko na grafikę, przy konioeczności ograniczenia objętości jest marnacją miejsca
ja tak sobie myślę, że wygląd okładki można by związany z tym jaki będzie rozkład materiału wewnątrz.. bo wiadomo, że jak strony będą wypełnione po brzegi to część wprowadzenia można by przenieść na okładke... natomiast jakby się miejsce znalazło w środku to do środka z tym.
Oczywiście można dać na okładkę to co jest na niej teraz ('szanowni państwo..") tylko trochę okładkę przemodelować i też by było... jednak tak jak już napisałem wcześniej, że tak suma sumarum to okładke uzależnić od 'wypełnienia' pozostałych stron.

Mamcia pisze:Co do nazwy to wymyślcie lepszą. W nagrodę uścisk dłoni prezesa.
"z J-elita"
;p

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Kontakt:

Post autor: Marky » 03 kwie 2007, 20:19

A ja proponuję, by zarówno w kwartalniku jak i innej korespondencji formalnej używać stałej i jednakowej czcionki.

Myślę, że to profesjonalnie wygląda i szybko można zidentyfikować, że to naszego autorstwa.

Co do samej czcionki, to proponuję tą która jest na naszych plakatach, jest ładna i bardzo czytelna.

Pozdrawiam :wink:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 03 kwie 2007, 20:31

Marky pisze:A ja proponuję, by zarówno w kwartalniku jak i innej korespondencji formalnej używać stałej i jednakowej czcionki.
oczywiscie środek powinien być jednorodny pod względem czcionki... natomiast nie musi to byś identyczna jak ta z okładki :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 03 kwie 2007, 22:11

post pod postem, ale jakoś chciałem to wyróżnić... ale do meritum

takie moje 'widzi mi się' odnośnie okładki

- nie ma w uwzględnionej nazwy kwartalnika (po ogolnym zastanowieniu postanowilem pozostac przy wersji Mamci... imho logo tez moze sie ciekawie prezentować)
- nie ma na okładce wstępu (bo tak ;] )
- jakości się nie czepiajcie bo trzeba to było skompresować by dużo nie ważyło (choć i tak mało nie jest)
- Lewy górny róg by był niezmienny jako logo kwartalnika
- sugestie mile widziane
- mało elementów graficznych przez co trochę ubogo jest na środku, ale nie znalazłem żadnych ciekawych fotek jelit, które by można było by wstawić jako podkład pod główny temat :P
- chętnie zobaczę też wasze propozycje okładki :)
- inne :P

w razie czego prosiłbym o dostęp do jakiegoś FTP'a bo nie mam gdzie dać tego projektu

jak na razie tymczasowo jako .rar > projekt okładki (archiwum .rar) <

Zablokowany

Wróć do „Kwartalniki”