ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: malapkasia » 02 sty 2012, 11:34

niestety nie mogę otworzyć strony ministerstwa....
ale podobno pentasa w tabl. ma być nierefundowana :mad: :mad: :mad: :mad: (dla tych co nie wiedzą, z "P" kosztuje ok. 80 zł, bez "P" 150zł -zależy od apteki)
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :cry: :cry: :cry: :cry:

-------------
już wiem wszystko :D otóż w aptece mi powiedziały o Pentasie w fiolce, która faktycznie jest nierefundowana :D :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 12:03 przez malapkasia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

aro_w
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: aro_w » 02 sty 2012, 11:42

Pentasa : P- 75,96 , ubezpieczony : 97,12
Asamax : P - 8,27 , ubezpieczony : 29,43
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 02 sty 2012, 12:24

aro_w pisze:Pentasa : P- 75,96 , ubezpieczony : 97,12
Asamax : P - 8,27 , ubezpieczony : 29,43
To jest chore, mam niesklasyfikowane nieswoiste zapalenie i musze płacić więcej bo nie ma jakiejś głupiej literki P
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 02 sty 2012, 12:35

Wszystkich się nie da zadowolić , generalnie osoby które są zdiagnozowane raczej można się leczyć , Niezdiagnozowani muszą walczyć o szybką diagnozę. dla własnego zdrowia i kieszeni.
Best Regards Aro_w

Mariusz82
Debiutant ✽

Post autor: Mariusz82 » 02 sty 2012, 15:45

Ciekawe co za inteligent wykreślił CU z listy chorób przewlekłych...? Przy wypisywaniu recepty na czopki Pentasa lekarz pisze P, przy tabletkach nie, bo nie może. Absurd. NFZ oszczędza jak może, szkoda tylko, że kosztem chorych... Lekarz dzisiaj przybił na recepcie pieczątkę "refundacja leku do decyzji NFZ" i kazał iść do NFZ-tu, żeby napisali jaka odpłatność mi się należy i żebym wziął ze sobą książeczkę ubezpieczeniową i zaświadczenie o tym, że mam zdiagnozowane CU. W NFZ-cie nikt nic nie wie i w ogóle co nam pan głowę zawraca. Wysłali mnie do apteki. W aptece nie mogli się doszukać w internecie listy leków refundowanych i zaproponowali że mogą zamówić tabletki Pentasa, ale z pełną odpłatnością. Podziękowałem. Na dziś mam dość wrażeń.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 02 sty 2012, 16:20

Mariusz82 pisze:na czopki Pentasa lekarz pisze P, przy tabletkach nie, bo nie może. Absurd.
akurat to jestem w stanie zrozumieć. Przecież pentasa nie jest lekiem z wyboru na cu. Jeśli masz cu masz chore jelito grube a tam pentansy mało co dociera o ile w ogóle dociera. Za to pewnie na p w cu są inne leki np. asamax.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Mariusz82
Debiutant ✽

Post autor: Mariusz82 » 02 sty 2012, 16:33

taloca pisze: Przecież pentasa nie jest lekiem z wyboru na cu. Jeśli masz cu masz chore jelito grube a tam pentansy mało co dociera o ile w ogóle dociera. Za to pewnie na p w cu są inne leki np. asamax.
Niestety żaden lekarz nie chce wypisać Asamaxu (a pytałem o to już trzech). Na recepcie wypisuje Pentasę a w aptece zawsze biorę zamiennik, czyli Asamax. Raz, że sporo tańszy, dwa że działa na mnie znacznie lepiej niż Pentasa. Więc może i Asamax jest na "P", ale nikt nie chce go wypisać, tłumacząc, że pierwsze słyszą o takim leku. Ja lekarzem nie jestem, skoro specjalista twierdzi, że na CU to tylko Pentasa, to nie miałem powodu by mu nie wierzyć. Lek zmieniłem bez konsultacji z lekarzem i nie wiedziałem czy robię dobrze, wychodzi na to, że tak. ;)

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 02 sty 2012, 17:06

Niszka pisze:Ja zmieniłabym lekarza
i tu się z Tobą zgodzę :) a co do zmiany leków to też zmieniałem sobie sam patrząc bardziej na to jak to na mnie działa, mój specjalista raczej tak właśnie mi tłumaczył , że reakcje organizmu są najważniejsze. Teraz biore 3x 1g Asamax w tabletkach i 2x 1g Pentasa czopki, ale brałem i Crohnax i Asamax w czopkach i wlewki . Więc jeśli lekarz mówi że nie wie co to Asamax to niech się kicha a ty szukaj kogoś odpowiedzialnego i potrafiącego leczyć.
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 02 sty 2012, 18:23

Mariusz82 pisze:Więc może i Asamax jest na "P", ale nikt nie chce go wypisać, tłumacząc, że pierwsze słyszą o takim leku.
zmień lekarza,jest niedouczony i tyle.
Do każdej choroby sa przypisane leki na odpowiedniej liście,wystarczy się z nią zapoznać.
Jeśli to go nie zrobili,to lecza na podstawie chyba tego, co im ktos kiedyś powiedział.
Inna sprawa,że niektórzy lekarze uważają Pentase czy Salofalk za leki "oryginalne" i skuteczniejsze,czystsze, .... i dlatego je przepisują.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Joanna505 » 02 sty 2012, 20:30

Dawno mnie tu nie było....
Dziś byłam u lekarza. Wypisywał Asamax - koszmar.... w kompie doczytał się, że we wskazaniach.... lek refundowany jest na 30%, a na ryczałt (ch. Crohna dobrze udokumentowana).

Zobaczymy :) Joanna

Pozdrawiam wszystkich noworocznie :)) :neutral:
Joanna
Witam Cię

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 02 sty 2012, 21:40

magdalene pisze:Tabelka wyraźnie mówi, że Asamax za 8,27 jest na CU i CD, a dla niezdiagnozowanych za 29,43. Czyli wytyczne takie same, jak dotychczas.

Cały czas się z Pawłem zastanawiamy o co tak właściwie ta cała afera nakręcana głównie przed media.
Dokładnie nakręcona :) O co ? Wydaje mi się ,że to co Arłukowicz mówi o koncernach i szemranych interesach lekarzy to prawda . W mojej przychodni dziura 8 tys. w każdym gabinecie jest komputer i nie ma problemu z receptami , refundacjami itd. Tylko do tego aby były te komputery potrzebna była kontrola z NFZ i kara.....
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 02 sty 2012, 21:47

magdalene pisze:Cały czas się z Pawłem zastanawiamy o co tak właściwie ta cała afera nakręcana głównie przed media.
między innymi o to:
Mariusz82 pisze:Lekarz dzisiaj przybił na recepcie pieczątkę "refundacja leku do decyzji NFZ" i kazał iść do NFZ-tu, żeby napisali jaka odpłatność mi się należy i żebym wziął ze sobą książeczkę ubezpieczeniową i zaświadczenie o tym, że mam zdiagnozowane CU. W NFZ-cie nikt nic nie wie i w ogóle co nam pan głowę zawraca. Wysłali mnie do apteki. W aptece nie mogli się doszukać w internecie listy leków refundowanych i zaproponowali że mogą zamówić tabletki Pentasa, ale z pełną odpłatnością. Podziękowałem
A wiecie może jak to wygląda na Śląsku czy wystarczą nasze dyskietki (karty) których do tej pory używaliśmy czy zwrócić się do pracodawcy o odpowiedni dokument potwierdzający ubezpieczenie?
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

marcineii
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: marcineii » 02 sty 2012, 22:03

W tym tyg muszę iść do apteki po Pentasę tabl i Salofalk wlewki. Boję jak mnie będą chcieli policzyć. Dam znać jak wygląda zzałatwienie sprawy Zabrzu
Remicade nie pomógł:(
Ileostomia (Zespól jelita krótkiego) 14.10.2010
Żywienie pozajelitowe od 5.11.2010 r.
Wylew 7.12.2010 r.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 02 sty 2012, 22:06

magdalene pisze:Myślałam, że era drukowania wszystkiego już dawno minęła, a obsługa pliku excela nie należy do jakiś specjalnie skomplikowanych czynności. Nie mają komputerów w gabinetach?
ano niestety nie wszędzie są. Na przykład tam gdzie ja się leczę nie ma w gabinetach komputerów. Jest jeden w recepcji i tyle. Natomiast nie widzę powodu żeby lekarze mieli nosić swoje komputery np. Ci którzy nie mają laptopa nie widzę żeby codziennie nosili monitor i komputer :lol: Chociaż nie jest tez tak że lekarze są bez winy każda ze stron ma trochę racji. A w ogóle potrzebna jest większa informatyzacja gabinetów by wszystko było w komputerach bez noszenia jakiś zaświadczeń i innych bzdur.

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 02 sty 2012, 22:18

taloca pisze: Chociaż nie jest tez tak że lekarze są bez winy każda ze stron ma trochę racji.
A mi się wydaje że święte krowy lekarze niech się wezmą za robotę , dziś byłem z córką u dermatologa przed drzwiami pani z małym dzieckiem na 8.40, jakiś gostek na 8,50 a była 9.10 o 9.20 się w...em i zapukałem w gabinecie pani doktor piła kawkę i czytała gazetę o problemach z refundacją ... Nauczyli się kombinować , trzepać kasę od koncernów, NFZ, z etatów, prywatnych gabinetów itd.. o to chodzi że kaska z koncernów się skończy bo największa kasa jest na lekach refundowanych, a teraz nie będą kombinować . Może za chwilę się okaże że skończy się przyjmowanie pacjentów na państwowym sprzęcie za kasę, prywatne wizyty w godzinach pracy na etacie , więc jest o co walczyć to potężna kasa ... i ja się nie dziwie o ten krzyk .
Best Regards Aro_w

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”