"J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany

" J-elitowy kalendarz"

Czas głosowania minął 25 wrz 2010, 23:41

Tak, przecieramy szlak w tym roku
35
92%
Nie, czekamy do przyszłego roku i dopracowujemy pomysł
3
8%

Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: "J-elitowy" Kalendarz ze Zdjęciami

Post autor: tom-as » 22 wrz 2010, 08:12

hmm.. to teraz trzeba by się zarejestrować na facebooku :E

PiEtRaS
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: PiEtRaS » 22 wrz 2010, 09:36

:)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 22 wrz 2010, 09:55

wybiegam w przyszłość, ale... jesli by miała powstać wersja kalendarza na 2012 to o tym pomyśleć trzeba już. Głównie tyczy się to zdjęć by już się skupic i coś fajnego jesiennego a przede wszystkim zimowego cyknąć. więc pstrykacze, skupiamy się ;-)

a teraz inna sprawa bo jestem zagubiony

PiEtRaS, domini93... tak z ciekawości... czyja to jest fota? :-)

Obrazek

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 22 wrz 2010, 10:15

magdalene pisze:Dominika Pokazywał ją na poprzedniej stronie wątku
aha. czyli PiEtRaS zamieścił ją u siebie na blogu 'gościnnie'. Choć na FB jest z podpisem ze to pitu.flog... więc stąd moje pytanie :-)

ps. a na poprzedniej stronie oczywiście widziałem ją :-)

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 22 wrz 2010, 10:34

Będęokrutna,moizesię naraż, ale zrobiłąmrzecz która być moze się Wam nie spodoba. Pokazałm zdjęcia profesjonaliście. Jego zdaniemwiększość zdjęć się nie nadaje - są obcięte, lub słabo widoczne. Nie wnikam w ich rozdzielczość , bo tego nei widać. Propozycja moja taka- zróbcie zdjęcia teraz- będziemy mieć fajną jesień. Poszukajcie jeszcze zdjęć, żeby nie było obciętych kwiató, żeby były bardziej radosne. Mamy patrzeć na to cały rok.
Mamjeszcze jednbo pytanie, to już do wszystkich. Jaki format kalendarza wolicie- na ścianę A4 lub B3, czy na biurko stojacy - format 16x12 cm( piramidka) , 13kart obracanych na spiralce.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 22 wrz 2010, 10:43

Szaraja pisze:Będęokrutna,moizesię naraż, ale zrobiłąmrzecz która być moze się Wam nie spodoba. Pokazałm zdjęcia profesjonaliście.
i bardzo dobrze zrobiłaś ;-) zerknąłem na wszystkie propozycje i cóż... imho odczekać rok i uderzyć z czymś konkretnym. Ponadto nawiązując jeszcze do tego co piszesz - ustalić określony format zdjęć, kadr pion/poziom i sam format kalendarza, tak by to wszystko miało ręce i nogi.

też chyba wychodze na okrutnego teraz ;-) ale to chyba przez to, żeby podejśc do tego na-tyle-na-ile-sie-da-profesjonalnie

--edit--

[pomysł] / może by tak zrobić w przyszłości 'odwrócony kalendarz' ? grudzień styczeń luty jakieś letnie foty a latem zimowe? W trzaskającą mrozem zimę patrzeć jeszcze na zimę na kalendarzu... brrrrrr

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Kontakt:

Post autor: Marky » 22 wrz 2010, 11:49

tom-as skąd ten ostracyzm w stosunku do Waszej twórczości :dontgetit:

Oczywiście przedstawione zdjęcia, dają możliwość ich oceny. Ale żeby tak naprawde zdecydować nt ich przydatności bądź nie potrzebny jest materiał wyjściowy, "nieobrobiony" nieskadrowany, najlepiej w formacie *.tiff lub *.raw czyli bez utraty jakości.

Rozumiem i popieram Twoje zdanie, żeby przygotować się do przedsięwzięcia możliwie profesjonalnie, ale chyba cechą dobrego artysty czy fotografa jest to że często będzie uważał że coś możnaby zrobić lepiej...

Zdecydujmy wspólnie czy angażować się w tym roku w druk kalendarza, ale osobiście uważam, że choćby po to by przetrzeć szlaki, zdobyć doświadczenia przy jego tworzeniu i dystrybucji, zobaczyć jaki będzie popyt na coś takiego może warto zdecydować się na tegoroczną edycję.

Przecież kalendarz nie jest kierowany do ekspertów i wirtuozów fotografii, a do "zwykłych" ludzi którzy bardziej będa mieli na względzie przesłanie niż samą wartość kalendarza. Konkurecja na rynku kalendarzy jest ogromna i mnóstwo profesjonalnych fotografów użycza swoich zdjęć do wykorzystania ich w kalendarzach, ale chyba nie z nimi chcemy konkurować.

Oczywiście jeżeli tylko zdjęcia będą spełniać minimum techniczne - możemy ewentualnie, wyprodukować jakiś mniejszy format (niestandardowy) w mniejszym nakładzie tak by ze zgromadzonego materiału udało się skomponować jakąś miłą dla oka kompozycję która zyska akceptację osób do których jest kierowany - czyli wrażliwym na nasze problemy.

Uczymy się całe życie, i wszystkie doświadczenia które zdobędziemy teraz pozwolą nam na lepsze przygotowanie się do tego projektu w przyszłym roku, gdzie będziemy mieli z góry wyznaczony temat i będziemy przygotowani od strony merytorycznej (zawartości) a "polegniemy" na polu dystrybucji, bo nie będziemy mieć żadnego doświadczenia w tym zakresie. A myślę, że fajnie by było rozwijać ten pomysł i z roku na rok docierać do większej ilości osób.

Chyba trzeba będzie stworzyć ankietę, kto za a kto przeciw edycji kalendarza w tym roku, czy ktoś mógłby się tym zająć, niestety osobiście nie potrafię tego zrobić :(

P.S. Aha zapomniałem jeszcze o tym, że fajnie chyba dać możliwość umieszczenia swoich zdjęć w naszej publikacji osobom chorym, które mają fotograficzne hobby. Myślę, że dla tych którzy czują się dumni ze swoich zdjęć, byliby usatysfakcjonowani tym że jego zdjęcie po pokonaniu innych propozycji znalazło się w kalendarzu. Dodatkowo będzie miał motywację do dalszego rozwoju w tym kierunku i robienia jeszcze lepszych zdjęć. A jak będziemy czekać na to by wszystko było takie super profesjonalne - może nie będą mieli takiej możliwości :???:
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2010, 12:12 przez Marky, łącznie zmieniany 1 raz.
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 22 wrz 2010, 12:05

Marky, zdjęcia wszystkie są dość podobne, roślinki - liście i mało szerszych krajobrazów. To chyba główny powód kręcenia nosem ;-) To powiedzmy zaliczam na "-"

Na plus idzie reszta. Czyli jak wspominasz 'przetarcie szlaków'. Brałem udział kiedyś w podobnym przedsięwzięciu - pod koniec roku na szybko zbiórka zdjęć i robienie kalendarza. Pierwsze egzemplarze coś koło końca stycznie się dopiero ukazały. Nie były złe nie były dobre, ale właśnie przećwiczyliśmy i dobór i dystrybucje i terminy - po roku następny kalendarz "pozamiatał" i było dużo łatwiej organizacyjnie.

Może właśnie podejść w tym roku z nastawieniem zdobywamy doświadczenie, a sam kalendarz zrobić z mniejszym rozmachem np taki stojąca piramidka.

są plusy i minusy przedsięwzięcia jednak ja bym się skłaniał by spróbować co z tego wyjdzie i nabrać już jakiejś wiedzy na wielką 'petare' za rok ;-)

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Kontakt:

Post autor: Marky » 22 wrz 2010, 12:16

tom-as pisze:są plusy i minusy przedsięwzięcia jednak ja bym się skłaniał by spróbować co z tego wyjdzie i nabrać już jakiejś wiedzy na wielką 'petare' za rok ;-)
O widzisz i tutaj w pełni się zgadzamy - Nic dodać nic ująć :wink:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 22 wrz 2010, 14:27

Jeśli mogę... Popieram przedmówców należy spróbować.W życiu tak jest, że jednemu się podoba to a drugiemu co innego.Nawet obrazy znanych malarzy podobają się różnym osobom w różnym stopniu.Ważne jest to,że będzie to dzieło naszych członków i osobiście nie mogę napisać nieprofesjonalistów gdyż nikt z nas nie potrafi tak naprawdę powiedzieć co autor chciał nam przedstawić,jakie w tym czasie były jego myśli.Może światło nie takie,może coś ucięte ale jeśli się nie mylę to zawodowi "profesjonalni" fotograficy są poddawani różnorodnej krytyce. A na dane zdjęcie chyba będziemy patrzeć jedynie lub tylko miesiąc.
A nie umniejszając koszulkom - broń Boże -akurat mnie łatwiej byłoby rozprowadzać kalendarze.No cóż takie środowisko.
Głosuję na "tak" ale nie mogę zagłosować - nie wiem dlaczego

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 22 wrz 2010, 15:34

PiEtRaS, domini93 - no to prosimy dogadać się po męsku! Pietras prosimy o Twoją wypowiedź :oops: .Nie potrzeba niedomówień.

PiEtRaS
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: PiEtRaS » 22 wrz 2010, 15:58

Sprawa telefonicznie została juz wyjaśniona ale nadal nie daje mi to spokoju więc przepraszam Dominika Smolarka (domini93) że dodałem na floga JEGO zdjęcia.
Sory stary ;)

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 22 wrz 2010, 16:08

No i to mi się podoba! Fajnie, że załatwiliście to po męsku.Życzę zdrówka.

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 22 wrz 2010, 16:53

Dominik - dla mnie piękne! Ale na facebook ruszył już plebiscyt.No chyba, ze uda się te zdjęcia dołączyć.A jeśli nie to na pewno przydadzą się na 2012

dethleffs

Post autor: dethleffs » 22 wrz 2010, 17:04

ej no, wszystko fajnie, foty piękne, naprawdę śliczne :) . ale takich zdjęć pełno i w każdym kalendarzu :neutral:
a nie można by, np września uhonorować jakimś pięknym sedesem ? albo lipca - zdjęciem babeczki - która z papieru toaletowego robi lornetkę ?
...jaoś tak tematycznie by było - skoro i tak dystrybucja forumowa
;) - nie bierzcie mnie dosłownie - taka luźna uwaga ;)

do dziś wspominam publiczny szalet, w którym to, z prawej strony, w satynowej stali, poukładane były, niczym ryza papiery do drukarki, papierowe podkłady na sedes. czystość nieskazitelna i gdyby jeszcze był żel antybakteryjny - to ów obrazek utkwiłby mi na wieki, wieków.... bardziej niż - wschód słońca nad morzem, czy rosa na koniku polnym :P

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”