Propozycja Minister Zdrowia

"Powrót NZJ na listę chorób przewlekłych w 2009 roku" to jeden z największych sukcesów Stowarzyszenia J-elita.
Znajdziecie tutaj najnowsze zmiany jakie nastąpiły dla Nas chorych, o które walczą Stowarzyszenia.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: podblond » 18 mar 2009, 21:29

Chodzi mi bardziej o sprostowanie, że 4 opakowania Asamaxu, to nie jest maksymalna ilość jaką można wykupić. Ja kupuję jednorazowo 6, czyli 600 tabletek.
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 18 mar 2009, 21:35

podblond, no to jestem zdziwiona bo u Mnie był problem
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 18 mar 2009, 21:35

podblond pisze:Z tego co wiem, to lekarz może Ci przepisać maksymalnie tyle opakowań ile wystarczy Ci na 3miesięczne leczenie
Problem w tym, ze lekarz np. rodzinny, niespecjalista, ustali ilosc zapotrzebowania wg
ogolnych wskazan, albo wg opini lekarza specjalisty prowadzacego, a to , ze nam lekarze specjalisci ustalaja wieksze dawki to juz inna sprawa.Czyli, ilosc bedzie wynikala, jaki lekarz bedzie to wypisywal.
Dla wygody, zawsze od lekarza biore kilka recept, i wykupuje kiedy chce i potrzebuje.
Recepta wazna jest w zaleznosci na co itd...odpowiednia ilosc dni, czyli 3 miesiace tylko wtedy, gdy daty sie na nich dostosuje !! a na to nie wszyscy pojda !
O terminie waznosci recept juz tu pisalismy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: podblond » 18 mar 2009, 21:40

Joanna23, u Ciebie mógł być problem dlatego, że za każdym razem na recepcie lekarz wypisuje Ci dawkowanie. Jeżeli bierzesz 2*2 tabletki dziennie, to znaczy, że nie możesz wykupić więcej niż 360 tabletek (zaokrąglenie, to 4 opakowania). Wychodzi to z przeliczenia 4 tabletki * 90 dni (3miesięczna kuracja).
U mnie jest to 6*90, czyli 540 (bez problemu dostaję 6 opakowań).
Gdy zostanie podany sposób dawkowania na recepcie można zapisać ilość środka farmaceutycznego na czas stosowania nie dłuższy niż 3 miesiące, ale pod warunkiem wyrażenia ilości leku jako liczby jednostek dawkowania ( tabletek, kapsułek) oraz podania dokładnego sposobu dawkowania,
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009, 21:43 przez podblond, łącznie zmieniany 1 raz.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 18 mar 2009, 21:42

To mi wyszloby ponad 700 tabletek na 3 miesiace. Oplaca ie wiec kupic 7 opakowan gdzies, gdzie sa po 3,20 czy nawet 6 zl. z hakiem niz tak jak u mnie po 15,10zl.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 mar 2009, 21:58

ja dawkowanie na receptach i tak pisze glownie pod apteke :)
Obyty dobrze mowi, ja tez pisze 2 recepty - na jednej nie wypisuje wiecej niz 4 opakowania
Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 18 mar 2009, 22:23

Nie nie lekarz nie napisał żadnej dawki wtedy. Tylko pisało asamax 500 x 4 op. Przepisałam to z mojej recepty bo sobie zawsze ksero robię w domu :)
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 18 mar 2009, 22:29

Dla porządku :) mam firmę, gdzie również z wszystkiego robię ksero

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 18 mar 2009, 23:21

Joanna23 pisze:lekarz nie napisał żadnej dawki wtedy. Tylko pisało asamax 500 x 4 op.
przy takiej recepcie dzis w aptece w mojej obecnosci odmowiono wydania takiej ilosci leku ograniczajac go do jedengo opakowania---> ze wzgledu na brak dawkowania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 18 mar 2009, 23:40

Tez się z tym zetknęłam,raz lekarz zapomniał wypisać
dawkowanie i musiałam sie wrócic to uzupełnić
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: podblond » 19 mar 2009, 08:40

Ja kupuję jednorazowo taką ilość leków, by wystarczyły na 3 miesiące za radą Żabusi :) Mogę później więcej odpisać od podatku... Nigdy żaden lekarz nie robił mi z tym problemów.

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: magdusia » 20 mar 2009, 19:53

Uwaga kochani :!:
Dzisiaj w aptece na Kondratowicza (Warszawa) Salofalk 500 w tabl.kupiłam za 3,20zł /op:!: :!: Zrobiłam sobie zapas na miesiąc.Natomiast pani w aptece na centralnym zaśpiewała mi ok.21zł/op.Receptę miałam na "P".
Wiecie co,aż miło było dzisiaj zapłacić za rachunek. :jupi: :jupi: :jupi:
Niestety salofalku we wlewkach nigdzie nie mogę dostać.
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
wjt2004
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: wjt2004 » 24 mar 2009, 13:27

HURA!!! :mrgreen:

Wczoraj kupiłem ASAMAX za 15,10 PLN. Mam 2 pytania, bo widze ze powyzej nie udzielono na nie odpowiedzi.
1. Czy sa apteki, w ktorych ASAMAX mozna kupic za 3,20PLN (chodzi o ryczalt - i dlaczego jesli mesa i sulfasalazyna sa na liscie refundowanych lekow, to ASAMAX ciagle kosztuje 15,10 a nie 3,20 ???)
2. Czy mozna zamienic ASAMAX na SALOFALK bez wiekszych konsekwencji? Kiedys bralem SALOFALK, ale pozniej przerzucilem sie na ASAMAX bo byl tanszy.

Bardzo prosze o odpowiedz :roll:
Świat zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Problemem jest tylko to, że my nie znamy pytań.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 24 mar 2009, 13:35

wjt2004 pisze:to ASAMAX ciagle kosztuje 15,10 a nie 3,20 ?)
wczesniej w tym temacie sa odpowiedzi,chodzi o limity itd..poczytaj wczesniejsze strony !
wjt2004 pisze:zamienic ASAMAX na SALOFALK bez wiekszych konsekwencji
teoretycznie tak, choc powinien to zrobic lekarz, leki dzialaja podobnie , tylko troche w innych miejscach (mowiac krotko i ogolnie)

Awatar użytkownika
wjt2004
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: wjt2004 » 24 mar 2009, 14:38

Kurcze, wlasnie przeczytalem 31 stron. Wczesniej tylko 2 wstecz, dlatego myslalem ze nie ma odpowiedzi. Szkoda gadac, chory kraj - ale przynajmniej nie jest nudno :razz:
Jesli ktos bedzie mial informacje, w jakiej aptece w woj. Słąskim mozna kupic ASAMAX 500 taniej niz 15,10PLn to bardzo prosze o informacje.
Przedwczoraj z rexcepta z literka 'P' w aptece w E.Leclerc w katowicach-Ochojcu zaplacilem wlasnie 15,10. Pozdrawiam.
Świat zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Problemem jest tylko to, że my nie znamy pytań.

Zablokowany

Wróć do „Sukcesy i Osiągnięcia Stowarzyszeń”