Kulturystyka i sporty siłowe

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: rajan » 13 maja 2008, 20:23

szaki8 pisze:Oczywiście nie można przesadzać, ale 3 razy w tygodniu po godzinie treningu to nic nie zaszkodzi. Co nas nie zabije to nas wzmocni
Brawo, witamy w gronie forumowych miłośników dźwigania dla przyjemności :ciezar:
Ja ćwiczę 6x w tygodniu i dopiero gdy opuszczę jeden dzień czuje się słaby i chory. :wink:

loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

Post autor: loko » 18 maja 2008, 10:55

elo. ja tez chodze na silownie. ale ostatnio czyli od grudnia nie poniewaz znowu sie zaczelo u mnie- biegunki, spadek masy ciala i nie chodze poniewaz postanowilem sobie odpuscic puki nie dowiem sie co mi jest. ale tak jak bylo dobrze to mahalem i machalem hehe. a czy u was to sie zaczelo od odzywek czy jak? pozdrowionka

rajan
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: rajan » 18 maja 2008, 12:55

U mnie choroba nie ma żadnego związku z siłownią, nigdy nie stosowałem żadnych odżywek itp. Natomiast wielu kolegów po zastosowaniu odżywek skarżyło się na zaburzenia procesu trawienia (tzn biegunki, zatwardzenia).

loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: loko » 18 maja 2008, 16:34

kurcze ja jadlem je ale 2 cykle zrobilem. jak bralm bialko to po 4 tyg dostalem biegunki ostrej jednodniowej i potem bylo dobrze i po paru dniach znowu se wypilem je i bylo dobrze. jak se kupilem XP to po 3 dniach juz sie zaczelo. smieszne rzeczy to sa. a teraz mam drobne nacieki zapalne na jelitach- ale nie calych, i grudki chlonne- nie wiem co to oznacza. ale cwiczyc i tak zaczynam w czerwcu xD

szaki8
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: szaki8 » 18 lip 2008, 14:05

Witam :wink: JA choruje od 2 lat a na siłownie chodzę od 1.5 roku i choroba nie przeszkadza mi w ćwiczeniach :roll: Jeśli czujecie się dobrze i na siłach to nie ma przeszkód w tym żeby ćwiczyć. Jeśli czujecie się źle (macie zły dzień) to odpuście sobie trening i zregenerujcie siły a wtedy zacznijcie na nowo :wink: Nie ma tez co odrazu ostro brać sie za ćwiczenia najpierw musicie przyzwyczaić organizm do wysiłku a potem można jechać ostro :)

BMX
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: BMX » 28 lip 2009, 22:44

Trenuję regularnie od kilku lat bez względu na CU, który przechodzę na szczęście w miarę łagodnie. Na siłownię chodzę 5-6 razy w tyg.
Moj lekarz nie jest z tego zadowolony - uważa że powinienem unikać wysiłku a w szczególności sportów siłowych. Chodze w zasadzie po kryjomu i wbrew rodzinie, ale czuję że siłownia pomaga mi nie tylko fizycznie ale i psychicznie.
Biorę różnego rodzaju suplementy diety, głownie białka. Wypróbowałem już wiele i w sumie wszystkie dobrze toleruje oprocz produktów firmy BSN - musi w nich byc jakis składnik, który podrażnia mi jelito, sądze na podstawie uzywania dwuch róznych produktów tej firmy - staka kreatynowego i białka.
Tak wiec siłonie polecam z całego serca, szczególnie ze względu na super samopoczucie psychiczne :-)

xentrix
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: xentrix » 05 sie 2009, 00:01

BMX pisze:Trenuję regularnie od kilku lat bez względu na CU, który przechodzę na szczęście w miarę łagodnie. Na siłownię chodzę 5-6 razy w tyg.
Moj lekarz nie jest z tego zadowolony - uważa że powinienem unikać wysiłku a w szczególności sportów siłowych. Chodze w zasadzie po kryjomu i wbrew rodzinie, ale czuję że siłownia pomaga mi nie tylko fizycznie ale i psychicznie.
Biorę różnego rodzaju suplementy diety, głownie białka. Wypróbowałem już wiele i w sumie wszystkie dobrze toleruje oprocz produktów firmy BSN - musi w nich byc jakis składnik, który podrażnia mi jelito, sądze na podstawie uzywania dwuch róznych produktów tej firmy - staka kreatynowego i białka.
Tak wiec siłonie polecam z całego serca, szczególnie ze względu na super samopoczucie psychiczne :-)
Moj lekarz mi zabronil chodzić , stwierdził , ze przy cwiczeniach siłowych napinają sie zbyt mocno miesnie brzucha a poza tym zbyt duzy wysilek fizyczny nie jest wskazany w CU , tak wiec nieco załamany jestem , bo chcialem sie zapisac znowu . Oczywiscie rower , bieganie , lżejsze sporty tak ale cięzkie nie . Na razie mam zaostrzenie , wiec odpada ale jak bedzie lepiej to byc moze zaryzykuje i sie zapiszę .

A co do odzywek , to trudno mi powiedziec jak to bywa z ich wplywem na zapalenie jelit . rodzai białek jest mnóstwo , mixów tych rodzai także , więc roznie moze byc , jedna odzywka moze nasilac chorobę , druga może nie miec wpływu . Nawet zdrowe osoby maja problemy z przyswojeniem pewnych rodzai białek .Jak wiadomo odzywki są po to by były uzupełnienim normalnej diety a nie jej zastapieniem . POdstawa to dobra dieta a odzywki jako uzupelnienie . Oczywisice w naszej chorobie to juz w ogole trzeba byc ostroznym i tak naprawdę chyba nikt nie zna odpowiedzi na to czy mozna je brać czy też nie . Pewno nikt takich badań nie robił . A lekarz powie zeby nie brać , bo to bezpieczniej i pewno bedzie mial rację .

SzzychAa
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: SzzychAa » 10 gru 2009, 16:34

Witam!

Jestem tu nowy. Pierwszy post :smile:

Od maja zaczelem chodzic na silownie. Chodzilem regularnie, diete jako taka trzymalem, wiedzialem co jesc a czego unikac.
5 grudnia trafilem do szpitala i wykrylili u mnie wrzodzięjace zapalenie jelita grubego.Dzis wyszedlem. Na szczęcie mam chyba łagodne objawy, poniewaz nie mialem żadnych bólów brzucha, zero gorączki.
Robie sobie teraz miesiąc przerwy od silowni spowodowany wlasnie wykryciem tej choroby... tzn. bede chodził na silke raz w tyg. na mniejjszych cięzarach zeby jaka taka forme trzymac. I od nowego roku (akurat bedzie mijał okres przerwy)
Chcę zacząć masowke, czyli mówiac prosto- mam zamiar przytyc. Mam juz ulozoną diete w ktorej uwzględnilem moją dolegliwość, niestety musze kupic jeszcze gainera i białko poniewaz nie dam rady pokryc mojego zapotzrebowania w normalnych posilkach, glownie ze wzg. finansowych, (ryby i mieso troche kosztują)

no i w koncu moje pytania:
Czy moge brac gainera i białko ? czy wplynie to zle na chorobe ?
(nie biore pod uwage przystania chodzenia na siłownie-tak zebyscie wiedzieli)

A teraz pytanie z innej beczki:
Przez ten miesiąc biore steroidy i z związku z tym mam pytanie:
Jakie to ciągnie za sobą skutki ?
Czytalem troche o skutkach ubocznych i sie przerazilem... jak ktos to brał to moze napisac jak na niego to działalo.

Mysle ze to na razie na tyle.
Z gory dzieki za wszelka pomoc :smile:

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Natalka » 10 gru 2009, 16:45

SzzychAa pisze:A teraz pytanie z innej beczki:
Przez ten miesiąc biore steroidy i z związku z tym mam pytanie:
Jakie to ciągnie za sobą skutki ?
Czytalem troche o skutkach ubocznych i sie przerazilem... jak ktos to brał to moze napisac jak na niego to działalo.
pytania z innych beczek zadajemy w innych tematach :wink: czyli o sterydy to pytaj w dziale Leki w podforum Sterydy tam gdzie czytałeś o nich.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

SzzychAa
Debiutant ✽

Post autor: SzzychAa » 10 gru 2009, 20:07

Nie chcialem zakladac kolejnego tematu.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 10 gru 2009, 21:42

SzzychAa pisze:Nie chcialem zakladac kolejnego tematu.
nie musisz tego robić, jeśli nie chcesz :wink: w dziale o sterydach jest już wiele tematów, po prostu poczytaj i dopisz się do najbardziej pasującego do Twoich pytań :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

SzzychAa
Debiutant ✽

Post autor: SzzychAa » 12 gru 2009, 20:31

Naprawde nikt nie jest w stanie odpowiedziec mi na pytanie ? :smutny:

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: deep navy » 12 gru 2009, 21:47

SzzychAa pisze:Czy moge brac gainera i białko ? czy wplynie to zle na chorobe ?
Człowieku Ty masz dopiero 15 lat a już z takim impetem latasz na siłownie? Pamiętaj o tym, że Twój układ kostny jeszcze się rozwija (kręgosłup Ci siądzie). Zapewne czerpiesz wzorce od starszych kolegów - ale pamiętaj o tym, że oni są starsi.
Chcę zacząć masowke, czyli mówiac prosto- mam zamiar przytyc. Mam juz ulozoną diete w ktorej uwzględnilem moją dolegliwość, niestety musze kupic jeszcze gainera i białko poniewaz nie dam rady pokryc mojego zapotzrebowania w normalnych posilkach, glownie ze wzg. finansowych
Jak masz zdiagnozowane CD to ta masówka może się zakończyć ... ale w wc.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

SzzychAa
Debiutant ✽

Post autor: SzzychAa » 13 gru 2009, 22:20

Doskonale zdaje zobie z tego sprawe, ze sie jeszcze rozwijam i nie ma co przesadzac z cięzarami,dbam o kręgoslup zielony w tych sprawach nie jestem jak rowniez nie jestem zafasynowany starszymi kolegami i nie staram sie ich nasladowac bo jestem swiadom wieku. Gainer i białko to nie jest zadna meta. Potzrebuje tego zeby uzupelnic swoją diete.W szkole zawsze wypada mi jeden posilek wiece gainer nadaje sie idealnie na uzupelnienie tego.

Yyy nie wiem co to jest cd .. wpisalem bo tzreba bylo. mam wrzodzięjące zapalenie jelita grubego. A czy to jest cd to niewiem.

Troche zmartwila mnie ta wiadomosc ze moze sie to skonczyc w wc... silownia to moje ulubione miesjce,najlepsze hobby.Troche lipa jak bede musiał z tego zrezygnowac :/

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 gru 2009, 00:35

SzzychAa pisze:Yyy nie wiem co to jest cd .. wpisalem bo tzreba bylo. mam wrzodzięjące zapalenie jelita grubego.
CD=Crohn's Disease czyli choroba Leśniowskiego-Crohna
a Ty masz CU=Colitis Ulcerosa, to sobie zmień :smile:
SzzychAa pisze:Gainer
szczerze mówiąc nie wiem czym jest gainer, z tego co wiem, to coś co pozwala nabrać masy/wagi? nie wiem z czego się składa taka odżywka, więc nie wiem czy jest zdrowa dla Ciebie, ale może i deep navy ma trochę racji w tym co pisze :neutral: ja Ciebie nie chcę straszyć, ale jakbyś mógł napisać skład tego gainer'a?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”