Kulturystyka i sporty siłowe

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: tom-as » 19 paź 2010, 20:20

matigos pisze:encorton encortonem ale moze uda sie nie przytyc zbyt duzo na brzuchu )
nawet jak przytyjesz to to stracisz po dostawieniu ;-)

Awatar użytkownika
xyz
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: xyz » 28 paź 2010, 18:24

Po encortonie Cię woda zleje najwyżej na całym ciele, mięśni na tym nie zrobisz ;)
Ja jak brałem encorton to kupiłem sobie rowerek treningowy (stacjonarny) i codziennie rano, na czczo jeździłem, efekty sobie chwale bo nie oblało mnie, nie miałem księżycowej twarzy, czułem się dobrze, a i po pobycie w szpitalu trochę z formą nadgoniłem ;)
Piotrek

matigos

Post autor: matigos » 04 gru 2010, 23:16

no i pomocy

za bardzo mi słuzy to polepszenie :lol: co wiecej wygląda na to ze całkowita remisja coraz blizej, oby...
encortonu prawie juz nie biore (zaraz zaczne ostatni tydzień) a jak dzisiaj spojrzałem na brzuch to sie zmartwiłem
dodam ze to co przybrałem nie wygląda na prezent od wujka encortona, tylko na efekt większego apetytu i lepszego stanu jelita

to tu cos zlapie, to tam cos zlapie... jem wiecej niz w zaostrzeniu a przyswajanie mam lepsze i zaczynam nabierać masy jak radziecki niszczyciel wody... :wink:

i teraz tak: od 1,5 miesiąca robię regularnie przynajmniej 100 pompek dziennie(a raz nawet 300 ale następne dwa dni były tragiczne, zakwasy w ramionach nie do opisania)
od dzisiaj dorzucam brzuszki

myślę jeszcze nad ewentualnym bieganiem
i chetnie bym dorzucił jakies hantle :wink:

co myślicie? macie z tym jakieś doświadczenia?
o zwiekszenie wagi mi zawsze chodziło jednak nie chce aby poszła cała w brzuch

stdt
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: stdt » 20 gru 2010, 22:50

Od 100 pompek to Ci raczej nie urosną mięśnie, na takich powtórzeniach to raczej wytrzymałość wyrabiasz :)

mmat
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: mmat » 21 gru 2010, 18:58

sam robiłem kiedyś po trzysta pompek,ale to było ponad 15 lat temu ...
wtedy jeszcze tak się ćwiczyło a nazywano to smoczymi seriami i robiło się bezmyślnie po 500 przysiadów w jednej serii a czasem po 1 000 brzuszków i nikt nie mówił o tym że kręgosłup za parę lat może nie wytrzymać
teraz wiem że to nie ma sensu i lepiej zrobić sto niż trzysta a na pewno już po trzydziestym roku życia :)

Awatar użytkownika
simon
Początkujący ✽✽

Post autor: simon » 10 lut 2011, 21:01

fajny temat, zastanawiałem się właśnie czy jakiś "kolityk" lubi siłownię jak ja... a tu proszę!

siłownia pomogła mi przetrwać najgorsze chwile w życiu! dopiero tutaj nauczyłem się trzymać dietę, wytrwale dążyć do celu, nie cackam się ze sobą jak dawniej, jestem pewniejszy siebie w codziennym życiu etc etc. no i uwielbiam porządnie się zmęczyć...

co do steroidów i treningu. Wiem że trójboiści przed zawodami czasem biorą właśnie steroidowe leki (nielegalnie oczywiście) bo leczą stany zapalne mięśni powodowane treningami i dźwigają kortyzol który dodaje siły (poprzez lepsze wykorzystywanie insuliny) ale to przez max 3 tygodnie

Jeżeli chodzi o dłuższe etapy brania steroidów i trening to już nie jest tak różowo. Zwiększa on masę ale niestety tę tłuszczową (głównie na twarzy i brzuchu i nogach) - co nie jest zbyt kulturystycznym rozwiązaniem.

Z czasem sylwetka staje się charakterystyczna - chude barki, kończyny górne i klata. Nogi, brzuch i twarz grubną. Najlepszy plan na siłowni żeby to skorygować to położenie nacisku na górne partie ciała. Niech trochę ciężej popracują na siłce.

ważne jest kontrolowanie hormonu kory nadnerczy - kortyzolu. Intensywny trening (przetrenowanie) + zażywanie dużych dawek steroidów może powodować nawet zanik produkcji własnego kortyzolu (przez organizm) co nie jest dobre. Ale żeby tego uniknąć wystarczy tylko nie ćwiczyć za ostro, dbać o regenerację, sen, jedzenie i witaminy.

I tak ogólnie

na początku bałem się o ciśnienie w jamie brzusznej podczas takich ćwiczeń jak martwy ciąg, brzuszki, przysiady (przy lekarzach powtarzających w kółko żebym nawet na rowerze nie jeździł) i wpływu tego na stan jelit. Okazało się że to bujda na resorach i spokojnie robię i te ćwiczenia ze sporym obciążeniem.

tylko podczas zaostrzeń z krwią unikam tych ćwiczeń

jeżeli ma się kłopot z utrzymaniem diety kulturystycznej (a to z powodu gazów, uczucia nadmiernej sytości czy przelewania), to warto pobiegać trochę żeby rozruszać perystaltykę jelit i rozkręcić metabolizm. Jednak bieg stałym,wolnym tempem a nie sprint na 100m.

niestety trzeba się przyzwyczaić do dużych wahań w sylwetce. Czasem zaostrzenia, czasem retencja wody potrafią zrobić niemiłą niespodziankę. Raz wyglądasz i czujesz się jak byk, za chwilę jesteś już malutki i kilka kg lżejszy. To normalne. Przy zaostrzeniach i biegunce organizm ZAWSZE jest zmęczony i słabiej odżywiony, a przy steroidach po prostu układ hormonalny szaleje.

xman79
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: xman79 » 23 kwie 2011, 01:00

welcome

ja też lubię podnosić ciężarki, ale nie należe do ala typów co golą klate, itp.

Jeśli chodzi o odżywki, to odradzam gainery proteiny, NIE! jak ktoś ma tą chorobę
właśnie to jeden z czynników emisji mej. a już było tak dobrze

chyba pójde do lekarza po sterydy. jakie macie doswiadczenia z tym?

doświadczenie małe mam, ale to było z decą i sustą. tego raczej doktor mi nie przepisze na CU

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 kwie 2011, 16:56

xman79 pisze:chyba pójde do lekarza po sterydy. jakie macie doswiadczenia z tym?
i znów muszę Cię odesłać do innego działu :wink: czyli tu viewforum.php?f=67 dość bogate to doświadczenie :razz:
oczywiście nie chodzi o sterydy anaboliczne.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

mustafa
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 25 kwie 2011, 12:46

xman79 pisze:welcome

doświadczenie małe mam, ale to było z decą i sustą. tego raczej doktor mi nie przepisze na CU
hea.. no raczej nie. :) Te środki należą do SAA- steroidów anabolicznych androgennych..
I raczej aptecznej wersji tego nie otrzymasz :P.

Daj se spokój ze sterydami.

Awatar użytkownika
wesli90
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: wesli90 » 30 kwie 2011, 18:13

Witam serdecznie ludzi którzy chodzą na siłownie, również preferuje ten sport ale teraz mam zaostrzenie i 5kg w dół i nie wykonuje ćwiczeń w których muszę zginać brzuch, co roku na wiosnę mam zaostrzenie, raz lekkie raz mocniejsze. Macie też tak może, pogoda ??
Pozdrawiam ludzi uprawiających jakikolwiek sport:) jakoś trzeba sobie radzić...
''Mam nienawidzieć swego życia, nie sądzę''
chętny do rozmów gg

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 01 maja 2011, 13:29

No, akurat tez mam jakies zaostrzenie :) Tylko, ze u mnie jest ono wywolane stresem i seria niezbyt przyjemnych wydarzen... :/
Ale mimo to nie rezygnuje ze sportu i (wiem, ze robie zle) cwicze calkiem intensywnie nawet miesnie brzucha...
pzdr! :)
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Koza1998
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Koza1998 » 04 maja 2011, 20:50

niby w poradniku z J-elity było napisane ze podczas remisji nie ma wskazan do ograniczenia sportow. Jednak jesli sie zauwaza pogorszenie stanu moim zdaniem nalezy ograniczyc uprawianie sportow nawet jesli to oznacza przytycie pare kilo :wink:
Kozulka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 maja 2011, 22:07

niby w poradniku z J-elity było napisane ze podczas remisji nie ma wskazan do ograniczenia sportow
Czyli co było napisane??? Niby było, czy było. Mam wrażenie, że jak piszę to piszę i to nie na niby.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Koza1998
Debiutant ✽

Post autor: Koza1998 » 05 maja 2011, 16:58

dokładnie było: ,,w okresach remisji nie ma powodów do ograniczenia aktywności fizycznej. wykazano, ze cwiczenia nie tylko u dzieci i mlodziezy, ale rowniez u doroslych, wplywaja korzystnie na wzrost masy kostnej, zapobiegajac osteopenii i osteoporozie"
Kozulka

Awatar użytkownika
pridem
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: pridem » 26 maja 2011, 12:52

Witam.
Ja całe życie niemal wyczynowo trenowałem właściwie wszystko co się dało i sport od siłowni, sztuki walki po eXtremale spadochrony...
Teraz mam zaostrzenie z którym sobie nie radzę i przy próbach zmniejszenia encortonu od razu rozwolnienie i krew :/ .. trening niemal zerowy a próby podnoszenia ciężarów kończą się w toalecie :/..
Normalną wagę zawsze miałem około 75 kg przy 182cm, w tej chwili ważę 67 po 2 miesiącach brania sterydów a moje ciało to katastrofa. Parę minut temu przerwałem "box z ciężarkami" bo zacząłem odczuwać ból po lewej stronie pleców z tyłu i delikatne kłucie nad lewym biodrem :/ ..
Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem sobie odżywke (weglowodany 70, białko 30) i katastrofa.. rozwolnienie dwudniowe które przeszło w zaostrzenie nawet na encortonie.
... ogólnie forma do d.. i dziś wizyta u gastrologa (dr. Kujawski w Łodzi) bo te moje eksperymenty w połączeniu ze zmniejszoną dawką encortonu (obecnie 30mg) powodują pogorszenie.

Jesli ktoś toleruję to proponuję zamiast wszelkich gajnerów itp bzdur NUTRISION POWDER ale nie rozpuszczajcie tego w wodzie i małymi ilościami bo, przynajmniej na mnie działa jak Nutridrinki witaj WC. :)
.Podsumowanie - wysiłek w zaostrzeniach to katastrofa :/
Asamax 2-2-2-2
Encorton 40mg rano
Sulpiryd - 2x50
Enterol1x,multilac1x

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”