Kulturystyka i sporty siłowe

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: Kulturystyka i sporty siłowe

Post autor: rajan » 29 lis 2007, 22:16

Co na czym gdzie pakowac, zeby efekt byl dobry i rozwinely sie dane partie miesni?
ciężko coś poradzić, bo to zalezy o jakie partie mięśni ci chodzi i jakiego efektu oczekujesz.
Jeżeli to twoja pierwsza przygoda z siłownią to na początek proponuje wizyte w profesjonalnym klubie z trenerem lub trening z kimś kto trenuje już jakiś czas.
Na poczatek proponuje troche gimnastyki, podciaganie się na drążku, pompki, brzuszki itp.
co by sie troche rozruszać i ocenić własne siły. Potem mozliwości jest baaardzo dużo, to zależy czego oczekujesz: nabranie masy, rzeźba, zgubienie zbędnych kg. Jeżeli jestes poczatkujacym pakerem to zgaduje że wszystko po trochu :wink:
Jeżeli zalezy ci na szybkim efekcie to podstawą jest odpowiednia dieta no i regularne treningi. Odradzam samotne treningi gdzies w piwnicy itp. utkwienie pod sztangą z obciażeniem to nic przyjemnego, więc dobrze jest jak ktoś cie ubezpiecza. Poza tym dobra technika wykonywania cwiczen to podstawa, a tej najszybciej nauczysz sie od innych.
Na początek warto skupic sie na mięśniach rąk: biceps, triceps. No i klata oczywiście. Te partie mięśni rozwijają sie najszybciej więc to cie troche zmotywuje do dalszej pracy :mrgreen:

jak masz jakies pytania to przeszukaj fora dla kulturystów, tak będzie najłatwiej

panna-m
proponuje zacząć od gimnastyki, po przerwie najlepiej zacząć od małego rozruchu. Twój problem to głównie spadek wytrzymałości, więc przydałoby się troche pobiegać, pojeździc na rowerze no i popływać. Tylko błagam o rozsądek, nie oczekuj ze po przerwie spowodowanej ciążą w ciagu tygodnia wrócisz do super formy. Bądz dla siebie łaskawa, spadek formy to naturalna kolej rzeczy u każdego miłośnika sportu. Trzeba sie liczyć z tym, że trzeba się będzie cofnąć o kilka kroków wstecz żeby osiagnać taki poziom jaki się miało przed przerwą w treningach.

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 01 gru 2007, 10:01

rajan, Dzięki. Chyba muszę sięza siebie wziąć, bo niedługo mi się kręgosłup rozsypie. Boli jak cholera, przy najmniejszym przeciążeniu :cry:

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 10 gru 2007, 18:52

To jeszcze teraz ja odswieze temat silowni. Nigdy nie mialam do niej przekonania, chodzilam na step i aerobik. Silownia zawsze kojarzyla mi sie z miesniakami itp. Ale w koncu sprobowalam i mi sie spodobalo. Biegalam 3 razy w tygodniu lub wiecej o ile mialam czas. Gdzies w miedzyczasie przypetalo sie CU i przestalam. To bylo 8 miesiecy temu. Niedawno spojrzalam na siebie i ludu! Z moich miesni pozostaly juz tylko obwisle flaki :lol: No wiec postanowilam zaczac od nowa. Tzn. od dzis. I jestem w szoku. Moja kondycja gdzies zniknela. Cos z czym kiedys nie mialam najmniejszego problemu - dzis - matkooo...porazka. Mam nadzieje, ze za kilka tygodni odzyskam dawna kondycje. A! I jeszcze najlepszy motyw. Po 5 minutach na biezni musialam przerwac nagle cwiczenie, gdyz dopadl mnie okropny bol brzucha i....sprintem do :wc: :mrgreen: :lol: o, wstydu...ale wrocilam :)
Wielki plus mojej silowni to, ze przy prawie kazdym stanowisku jest wmontowany TV wiec tylko sluchawki na uszy i mozna telewizje poogladac, wiec sie nie nudzi :)

rajan
Aktywny ✽✽✽

Post autor: rajan » 12 gru 2007, 20:14

Zenobius pisze:A masz jakies dobre linki?
szczerze, to ja sam nie bywam zbyt często na takich forach więc cieżko jest mi któreś polecić

Agikkus pisze:Wielki plus mojej silowni to, ze przy prawie kazdym stanowisku jest wmontowany TV wiec tylko sluchawki na uszy i mozna telewizje poogladac, wiec sie nie nudzi
Tylko pozazdrościc warunków...ale w sumie siłownia to też dobre miejsce na zawieranie nowych znajomości, zawsze można zagadać do sąsiada lub sąsiadki :wink:

rajan
Aktywny ✽✽✽

Post autor: rajan » 02 sty 2008, 22:12

a ja 31-go i 1-go byłem na siłowni, i jestem z tego dumny :razz:

rutyna rutyna rutyna :!: albo uzależnienie :wink:

ktoś jeszcze sylwestra spędził na sportowo :?:

Rudi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Rudi » 03 sty 2008, 00:48

Witam,

Ja dzisiaj poraz pierwszy wybrałem się na siłownię. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Szkoda tylko,że zbliża się sesja...tak pochodził bym częściej. Ogólnie polecam.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 03 sty 2008, 15:32

Ja sobie kupiłam hantle i będę rączki ćwiczyć :D
Przygotowania do egzaminu z pielęgniarstwa co jak dostanę ciężkiego pacjenta :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

mustafa
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 09 sty 2008, 17:50

rajan pisze:a ja 31-go i 1-go byłem na siłowni, i jestem z tego dumny :razz:

rutyna rutyna rutyna :!: albo uzależnienie
miałem tak samo..przez 6 lat nigdy nie odpuściłem... i podobnie jak dzień treningowy wypadło w święto lub w sylwestra to i tak musiałem spełnić obowiązek...i szedłem na siłkę...jedynie przywilej taki że mam własną :D.... jeszcze odczekam z 2-3 miesiące i po konsultacjach wracam do czynnego uprawiania sportu...może na początek rowerek a potem się zobaczy...

rajan
Aktywny ✽✽✽

Post autor: rajan » 09 sty 2008, 20:21

mustafa pisze: jeszcze odczekam z 2-3 miesiące i po konsultacjach wracam do czynnego uprawiania sportu...może na początek rowerek a potem się zobaczy...

trzymam kciuki, a ja też mam własną siłownie, tzn. jestem jednym z właścicieli, warunki trochę spartańskie ale za to blisko domu i atmosfera super :wink:

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 10 sty 2008, 13:38

Ja tez cwicze codziennie, kazdy dzien zaczynam od cwiczenia powiek :wink:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Feniks » 10 sty 2008, 13:41

Ja tez cwicze codziennie, kazdy dzien zaczynam od cwiczenia powiek
Potem ćwiczysz żuchwę przy śniadaniu i jeszcze seria na mięśnie kciuka z pilotem od telewizora... nie myślałeś żeby wziąć udział w zawodach strongman ;) ?

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 10 sty 2008, 15:58

Nie mam telewizora :D ale od myszki mam mocny serdeczny :lol:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Agata K.
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Agata K. » 13 sty 2008, 12:51

Ja też staram utrzymywać formę :wink: Codziennie( no prawie),dzwigam torby z zakupami :razz:
Polecam uprawiać tę kategorie sportu :lol:
CU znowu się odzywa....zresztą od dłuższego czasu...

Jędrek
Początkujący ✽✽

Post autor: Jędrek » 16 sty 2008, 15:00

Michał_Z pisze:ale od myszki mam mocny serdeczny
to ja sie tak spytam jak ty używasz serdecznego do myszki?

A u mnie z kondycją jest tak że jej wogóle nie ma. Mówili mi w polsce że wysiłek niewskazany ale jak byłem na ostatniej wizycie u lekarza prowadzącego to powiedzial ze bede mogl jesc wszystko oprocz mlecznych rzeczy i normalnie uprawiac sport a wtedy sie wezme za siebie i znowu zaczne w piłke grać :roll:

szaki8
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: szaki8 » 13 maja 2008, 20:04

Witajcie! Jestem chory na Cu już od ponad 1, 5 roku i przed chorobą chodziłem na siłownie regularnie :wink: Teraz w czasie leczenia też chodzę i nie odczuwam żadnych bólów brzucha ani nic w tym stylu. Oczywiście nie można przesadzać, ale 3 razy w tygodniu po godzinie treningu to nic nie zaszkodzi. Co nas nie zabije to nas wzmocni :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”