odchudzanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: odchudzanie

Post autor: CzarnaMamba » 01 maja 2009, 23:17

:lol: dobre :P
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 02 maja 2009, 22:33

Prace ogrodowe to wspaniala rzecz :) ja ostatnio czekalam az mi ziemie przygotuja i tylko nasionka sialam :lol: wiecej czasu mi zajelo siedzenie przy grillu :P hehe ale za to do pracy ide pieszo :) a mam z 2 km :] w obie strony to tez troszke kaloryjek pojdzie, aczkolwiek ostatnio cos nie mam apetytu, dzis zjadlam z rana pol bulki i jogurt, na przerwie to samo i jakos nie chce mi sie jesc :P widocznie organizm ma zapasy :lol:
Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 03 maja 2009, 00:30

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

To prawda, ja w koncu dalam rade i wytrzymuje :twisted:

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: podblond » 15 maja 2009, 21:16

Najważniejsza zasada by schudnąć - spalaj więcej kalorii niż pozyskujesz.
MŻ+WR (mniej żreć+więcej ruchu)

Przy sterydach możesz zacząć zdrowo się odżywiać i ćwiczyć. Czy pomoże? Zależy jak Twój organizm zareaguje ;)
Ja na sterydach ćwiczyłam i pomimo stale okrągłej buzi miała super mięśnie brzucha :P W ogóle fizycznie i psychicznie dzięki ćwiczeniom czułam się o niebo lepiej.

Jeśli czujesz się dobrze, Twoje flaczki nie szaleją, to zrezygnuj z produktów z białej, oczyszczonej mąki, ze słodyczy, z przekąsek jak np. chipsy, paluszki, dodawaj mniej soli do potraw, gotuj na parze zamiast smażyć, pij duuużo wody mineralnej, zielonej i czerwoenj herbaty, zrezygnuj ze słodkich napojów. I to co jesz powinno być jak najmniej przetworzone - czyli taka np. zupka chińska, mimo, że ma mało kalorii, to jest strasznie niezdrowa (tłuszcze najgorszej jakości, mnóstwo soli, konserwantów).
Włącz ruch - zapisz się np. na aerobik. Ważne jest być robiła ćwiczenia siłowe co drugi dzień, a aeroby (rower, pływanie, bieganie) nawet codziennie.

Cudów nie ma... Wspomagacze dają niby tylko od 1-3% lepszy efekt cała reszta to zmiana stylu życia. Termogeniki działają TYLKO przy ćwiczeniach (podwyższają temperaturę ciała). W ich działanie wierzę, ale takie BIO-CLA uważam za pic na wodę. Gdyby się na nim naprawdę chudło, to nie byłoby ludzi otyłych...
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 22 maja 2009, 11:57

Niewiem co znaczy za "duzo wazy", bo nie znam podstawy bazowej :wink: ,
zartuje, ale z czasem przyswoilem sobie zdanie mojej lekarki w odpowiedzi na moje pytanie o wage: lepiej wazyc wiecej niz za malo, zawsze wtedy jest z czego zjechac !
Tak wiec zawsze jestem w przedziale nadwagi wg BMI.
Ostatnie 10 dni spedzilem w Warszawie pomagajac w opiece przy wnukach, codzienne spacery (kompletny brak toalet przy alejach spacerowych) wymusily drastyczna diete,
efekt- minus 5kg przez 10 dni.Nie narzekam,ale wychodzi na to co pisza inni tutaj, duzo ruchu, malo jedzenia (ale odpowiednio zaplanowane,zadnych niepotrzebnych glupot i zachcianek),sen tez pomaga.
Ograniczone jedzenie, ale nalezy pamietac o piciu wody i to w malych porcjach.

I na koniec mala uwaga, nalezy odroznic wage ludzi zdrowych od chorych,
niestety jakos tak sie utarlo, ze wszyscy usiluja nam wmowic , ze waga porownuje sie do
normatywow.
Tylko my wiemy jak sie czuje czlowiek, ktory traci 15 -20 kg w krotkim okresie, i jak pozniej trudno to wyregulowac.
Tak wiec lepiej mniej stresu nad waga, wiecej zdrowego jedzenia i z czasem wszystko sie wyreguluje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 maja 2009, 19:22

Pandzia napisz ile tej nadwagi masz (może być na mail - wzrost, masa ciała), bo jak pisze obyty lekka nadwaga w remisji nie jest problemem, bo to zapas na zaostrzenie. Jeśli miałaś 5 niedowagi i wrzuciłaś 12 to te 5 nad nie wpływa na zdrowie. Poza tym po zakończeniu sterydoterapii powinnaś części pozbyć się naturalnie. Żadne diety odchudzające przy CD nie są wskazane. jedyne to ograniczenie podaży kalorii z tłuszczy nasyconych i przetworzonego cukru. Diety restrykcyjne prowadzą do niedoborów pokarmowych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 22 maja 2009, 21:19

ten środek z zieloną cherbata podobno kich ja miałam zakupić drogi 50 zł.ale znajome które brały mówią ze nie warto nie pomaga.tylko wysiłek fizyczny siłownia ,rower itd...a to i tak jest suplement diety czyli musisz mniej jeść albo ćwiczyć i brać ten środek wtedy pomaga rzekomo ale z drugiej strony jak ćwiczę to po co to brać i tak sie schudnie no nie?
:D

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃

Post autor: CzarnaMamba » 22 maja 2009, 23:16

tola pisze:[cytat usunięty na prośbę użytkownika] otóż to a z moją słabą silną wolą daleko nie zajadę ;)
hehe ja mam tak samo :( kiedys bylo inaczej, a teraz??? Na razie daje sobie spokoj z odchudzaniem, bo moje samopoczucie mi na tonie pozwala i kto wie, czy niedlugo znow nie schudne do 50kg...

[ Dodano: 22-05-2009 ]
Chyba cytowanie mi nie wyszlo :lol: uupsss
Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 23 maja 2009, 11:06

Mamcia pisze:Poza tym po zakończeniu sterydoterapii powinnaś części pozbyć się naturalnie.
Ja niestety tluszczyku nie zgubilam po odstawieniu sterydow :evil:
Tak wiec wprowadzilam pomalu diete ŻP i wiecej ruchu. Mam nadzieje, ze na efekty dlugo nie bede czekac :mrgreen:

centymetr
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: centymetr » 06 cze 2009, 17:26

generalnie waga to jedno, a zawartosc tluszczu to zupelnie cos innego

liczenie BMI moze czesto nie miec nic wspolnego z rzeczywistoscia

miesnie waza wiecej niz tluszcz

polecam policzenie sobie zawartosci tluszczu w organizmie i dostosowanie tego danego wieku i plci

u kazdego moze tez supelnie sie inaczej rozkladac po organizmie

centymetr
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: centymetr » 06 cze 2009, 19:54

sugeruje sie tymi artykulami

http://www.plany.sfd.pl/artykul64_Atrak ... zowej.html

http://www.plany.sfd.pl/index.php/mid/3 ... icle_id=63

no ale na logike to sie generalnie zgadza

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 11 cze 2009, 21:22

Po wyłonieniu stomii,wszystko smakuje jak dawniej, co za tym idzie waga idzie w górę.Muszę się pilnować,żeby nie utyć, kontroluję swoją wagę.Jeżeli idzie za bardzo w górę,wystarczy że przez kilka dni nie jem kolacji.Odpowiednio dużo ruchu,jem na co mam ochotę.Nie stosuję żadnych specyfików na odchudzanie,gdyż nigdy nie miałem zaufania co do składu,z czego to może być zrobione.Dawniej nie miałem żadnych dylematów z odchudzaniem,ale moje wchłanianie pokarmu jest tak rewelacyjne,że naprawdę jeżeli się nie pilnuję to w miesiąc ,mam 3-4 kg.w górę.Po operacji, w ciągu 4 mies,przytyłem przeszło 20 kg,bez sterydoterapii.Dlatego boję się,żeby znowu nie nabrać zbędnych kilogramów. :neutral:

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 26 cze 2009, 18:20

Nigdy nie miałam kłopotów z nadwagą. To chyba rodzinne. Gdy mnie choroba dopadła, schudłam 15 kg w 2-3 miesiące. Po operacji w 6 miesięcy - nadrobiłam 20 kg. Teraz co zaostrzenie potrafię zjechać do 5-7 kg w 2-3 dni, potem powoli idzie w górę. Nadwaga się utrzymuje, ale po 5 -7 kg, więc pocieszam się , ze w pewnym wieku, gdybym była chuda bardziej widać by było zmarszczki......... :lol: . Mogłoby być mnie mniej tylko w pasie, ale jestem za leniwa, by ćwiczyć. Bariatra stwierdziła, że po 5 zabiegach operacyjnych mięśnie brzucha są na tyle pocięte, że trzeba by dużo ćwiczeń, by coś z tym zrobić. Więc się zniechęciłam , i nie robię nic. I dobrze mi z tym :spoko: :razz: Dodatkowo, sterydy też swoje dodają, więc mam co zrzucać przy zaostrzeniu.
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Nusia22 » 07 gru 2009, 20:00

hej wracam do tematu....mam do zrzucenia jakies 20kg...można brać przy CD np Aplefit albo coś wspomagającego odchudzanie?
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 07 gru 2009, 20:16

elwirka pisze:Najlepsza dieta to żryj połowę
& sport :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”