Strona 1 z 1

orbitrek

: 17 gru 2007, 19:42
autor: aleksandra12
Czy ktoś z Was chorych ma orbitreka?
Jak się spisuje? Brzuch daje radę?

Jak ćwiczycie, po ile, czy macie jakieś dobre efekty?

Generalnie - poproszę wszystkie informacje od osób orbitujących ;)

Bo mam wybór na gwiazdkę - orbitrek albo rowerek.
Muszę zrzucić trochę tłuszczyku i poprawić kondycję.

Re: orbitrek

: 17 gru 2007, 21:18
autor: manka
no w sumie ja mam coś bardzo podobnego, mianowicie steper taki zwykły nawet bez uchwytów , ale to lepiej bo nie mam sie na czym opierać ;)
jak dla mnie lepszy jest steper, szybciej się na nim męczę a co za tym idzie szybciej zaczynam spalać kalorie :) a brzusio reaguje na to bardzo dobrze :)
bardzo przydaje mi się po zaostrzeniach , pozwala szybko wrócić do normy, co prawda na początku nogi mi odpadają , ale jak już się dojdzie do jakotakiej kondycji to jest super , osobiście bardziej polecam wszelkiego rodzaju orbitreki zamiast rowerków :)

Re: orbitrek

: 18 gru 2007, 08:48
autor: manka
może i na steperku grubieją łydki , ale nie mi :) mnie to bardziej po tym uda bolą :)

Re: orbitrek

: 18 gru 2007, 09:24
autor: Raysha
aleksandra12 pisze:rowerek.
ja się wypowiem na temat rowerka stacjonarnego bo mam takowy w domu, więc nie jest to takie złe, bo jeździsz na rowerze, widzisz czas, km, kcl, do tego ja daje se słuchawki i słucham albo muzyki albo telewizora i jade sobie :)

a tak w ogóle co to orbitrek ?

Re: orbitrek

: 18 gru 2007, 09:26
autor: manka

Re: orbitrek

: 18 gru 2007, 09:27
autor: Raysha
no to wygląda że w orbitreku więcej partii mięsni pracuje anizeli w rowerku ;)

Re: orbitrek

: 18 gru 2007, 09:29
autor: manka
no zdecydowanie :) steper jest bardzo podobny tylko nie ma ruchów kolistych nóg tylko takie jakby się po schodach chodziło , dla mnie super sprawa + ciężarki do ręki i jazda :)

Re: orbitrek

: 18 gru 2007, 16:16
autor: aleksandra12
ciężarki to mam nadzieję do steppera, bo ja na orbi to nie dam rady ;)

Re: orbitrek

: 19 gru 2007, 08:49
autor: manka
no oczywiście że do steperka :)
choć jakby się ktoś uparł to na orbitreku też chyba dałoby rade :)

Re: orbitrek

: 17 sty 2008, 22:59
autor: kroballo
Troche późno jak na wybór prezentu gwiazdkowego, ale co tam... Może się komuś przyda.

Mam w domu to cudo i jestem baardzo zadowolona. Jak tylko dobrze się czuję, to jeżdżę co drugi-trzeci dzień ok. 50min. W tym czasie przejeżdżam ok. 17-18 km, czyli tempo raczej dość spokojne, co nie znaczy, że się człowiek nie męczy. Bardzo dobrze się po takim treningu czuję. Efekty są wg mnie znakomite, choć zależy na co się liczy. Mi chodzi o poprawę kondycji i tu faktycznie efekt jest świetny. Zaczynałam od 12 minut i kończyłam zmasakrowana. Dodawałam co drugi raz po minucie i tak doszłam do 50min.

Mam wrażenie, że brzuch dobrze to toleruje.

Re: orbitrek

: 18 sty 2008, 11:05
autor: aleksandra12
kroballo, kocham Cię za te słowa.

Ja orbitrek już mam i pierwszego dnia wytrzymałam 8 minut, z czego moja maszyna mi, że spaliłam 24 kalorie, co przekłada się na 12 tik taków ;/

Teraz dotrzymałam do 15 i zamierzam tak jak Ty sobie dokładać po minutce.

A mój cel to schudnąć i przestać sapać jak biegnę na tramwaj. Zapasłam się jak świnka przez ostatnie pół roku :)
Orbi jest jedną z dróg do mojego celu.

Re: orbitrek

: 18 sty 2008, 16:06
autor: kroballo
Aleksandro, trzymam w takim razie za Ciebie kciuki. Ja najbardziej lubię ćwiczyć przy włączonym telewizorze, jakieś wiadomości czy film, ew. rytmiczna muzyka. Dużo szybciej czas mija i nie patrzy się cały czas na licznik :wink:

Skoro spaliłaś aż 24 kalorie w 8 minut, tzn. że narzuciłaś sobie bardzo duże tempo. Pamiętaj, że lepiej ćwiczyć dłużej a wolniej- lepsze efekty :roll: Optymalny trening na orbitreku trwa 40-60 min maksymalnie. I nie patrz na spalone kalorie, bo to taki gadżet. Liczy się kondycja, a kilogramy same spadną (oby nie za dużo).

powodzenia

Re: orbitrek

: 17 lis 2008, 15:15
autor: kroballo
Elwirko, ja sobie wciąż bardzo chwalę ten sprzęt. Mało tego, zaraził się nawet mój mąż i też ćwiczy 3 razy w tygodniu. Wg mnie jest to o wiele fajniejszy sprzęt. Tylko... Pytanie, kto ma na nim ćwiczyć. Moja mama (prawie 70 lat) ma w domu rowerek i na nim sobie fajnie ćwiczy. Kiedy jest u mnie, po 5 minutach na orbitreku umiera. Wiem, że nigdy by na nim ćwiczyć nie chciała, mówi że jest ciężej. Więc różnie to bywa.

Ja w każdym bądź razie nadal uwielbiam orbitreka.

Re: orbitrek

: 05 sie 2009, 00:21
autor: xentrix
aleksandra12 pisze:Czy ktoś z Was chorych ma orbitreka?

Bo mam wybór na gwiazdkę - orbitrek albo rowerek.
Muszę zrzucić trochę tłuszczyku i poprawić kondycję.

wiem , ze juz dawno po fakcie ale jesli chodzi o spalanie tluszczu i trening kondycyjny to zdecydowanie lepszy jest ORBITREK OD ROWERU .Spalanie tłuszczu - efekt jest tym lepszy im wiecej miesni czlowieka pracuje . Najlepiej jesli sa zaangazowane duże mięsnie - nogi , plecy itp. a im ich więcej tym efekt lepszy . więc wybór prosty - orbitrek .

Orbitrek

: 14 gru 2010, 17:06
autor: amk025
Kupiłem Orbitreka w lipcu i jeżdżę na nim gdy jest niesprzyjająca pogoda. Ostatnio 32-48-64min/dziennie w zależności od ilości wolnego czasu i tego co jest w TV :roll:

Co do spalania kalorii to ich ilość zależy od obciążenia ustawionego na orbitreku, szybkości pedałowania i czasu (+ parametrów trenującego). Nic nie ma za darmo: krótki trening na minimalnym obciążeniu nie wiele daje, choć jest lepszy od nic nie robienia.