wypieki,ciasta,gotowanie

czyli to, co możemy jeść zebrane w pyszne dania - pomysły kulinarne własne i ściągnięte. Zapraszamy i życzymy smacznego :)

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: wypieki,ciasta,gotowanie

Post autor: obyty.z.cu » 11 mar 2012, 14:29

no tak,ale gotowce to jak...soki z kartonika !
Pachną dodatkami chemicznymi,a w sumie nawet niewiadomo czy tam owoce czy sama chemia.
Ja soki warzywno- owocowe i ciasta tylko z domowego wyrobu,świeże.
:razz:
z drugiej strony,lepsze takie gotowce pieczone w domu niż nie wiadomo jakie z sklepu :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 mar 2012, 15:46

Zrobiłam babeczki z budyniem Delecty. Są banalnie proste do zrobienia, nawet miksera nie trzeba używać, wystarczy ręka i łyżka, ale... To nie to co domowe babeczki. Mimo wszystko czuć "sztuczność". Aczkolwiek ta prostota i szybkość w przygotowaniu ujęły mnie :razz:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 11 mar 2012, 17:14

ja tylko taką małą dygresję umieszczę ;).
sama wolę upiec coś niż kupić (i walczę o to rodziną :roll: ) ale jednak prawdą jest, że domowe wypieki tanie nie są... szczególnie, jak chce się mieć składniki dobrej jakości i jak się jest studentem mieszkającym bez rodziców. dopiero teraz widzę, ile pieniędzy zostawiam w sklepie przygotowując się do wypieku :neutral: :roll:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 mar 2012, 21:19

Ja ogólnie bardzo lubię pichcić w kuchni, ale niestety nie mam piekarnika tylko kombiwar. I nie wiem co za czort, ale domowe wypieki nigdy w nim nie wyrastają, a te sztuczne wychodzą jak z obrazka :D
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽

Post autor: julianka » 11 mar 2012, 22:36

tola pisze:Każdego ujmują w dobie naszych czasów.Jednakże nijak do mnie nie przemawiają.Aż tak pracochłonne babeczki nie są.Poza tym można zrobić na szybko i zamiast bawić się z gotowaniem budyniu,ubić śmietankę,kupić truskawki i tadaaaaam.Są babeczki.

Tolu ,a masz może dobra kobieto - jakiś fajny i sprawdzony przepis na muffinki? - moje córki je uwielbiają, ale ja mam dwie lewe i tylko potrafię zrobić te z paczki :oops:

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 22:40 przez julianka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 mar 2012, 23:02

julianka, na 4 str. tego tematu jest przepis na muffinki obytego z c.u :)

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽

Post autor: julianka » 11 mar 2012, 23:16

obyty.z.cu pisze:w związku.... w postem w innym temacie
malapkasia pisze:kupujecie panowie babeczki Carrefurrowskie

nawet kompletna łajza w kuchni da rade takie upiec
ale ja się pytam po co kupować gotowca,
kiedy można zrobić je samemu !!
Uniknie się "podrobionego suszu jajecznego" (czyt. o aferze u producentów w Kaliszu),a przygotowanie trwa tyle samo,co otworzyć pudełko.

Przepis na BABKE albo MUFLINKI,zależy tylko od formy do pieczenia:

3 jajka całe,1 szklanka cukru,1 szklanka śmietany,takiej 18% albo więcej,2 szklanki mąki,3 łyżeczki proszku do pieczenia.(ewentualnie,ale to jak kto chce,można dodać kilka łyżek oliwy,wtedy będzie bardziej "wilgotna").
Jajka utrzeć mikserem z cukrem,potem śmietana,mąka z proszkiem,utrzeć ,wlać w foremki albo w formę na babkę i piec 35 minut w tem.170 C. albo w formy na babeczki,wtedy pieczemy max.25 min.
Proste ?
dokładnie 45 minut i gotowe !!
No i to się zawsze MUSI udać :wink: każdemu,
nawet gdy będzie piekł pierwszy raz w życiu :razz:

Tak swoją drogą,takie babeczki są doskonałe do koszyczka ze święconką :idea:
obyty z cu- jesteś BOGIEM !!! :mrgreen: tylko daj cynka czy da się czymś śmietanę w tych babeczkach zastąpić (moje młodsze dziewczę ma ostrą nietolerancję laktozy :( )

[ Dodano: 11-03-2012 ]
Cinimini, - dzięki wielkie- przejrzałam stronę, ale nie doczytałam jej do końca- shame on me :lol:

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Naobie » 12 mar 2012, 07:47

julianka pisze:
obyty z cu- jesteś BOGIEM !!! :mrgreen: tylko daj cynka czy da się czymś śmietanę w tych babeczkach zastąpić (moje młodsze dziewczę ma ostrą nietolerancję laktozy :( )
to ja mam dla Ciebie przepis bez mleka i śmietanki :) przejrzałam wszystkie babeczki które robiłam i odnalazłam przepis w internecie być od razu widziała jak mają wyglądać. Tutaj są przyozdobione bitą śmietaną ale z racji nietolerancji wystarczy rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej i przyozdobić nią babeczki albo pokombinować z serkiem mascarpone (jeśli lubicie) albo zjeść bez niczego :P

babeczki wielkanocne
robi je się naprawdę szybko i testowałam je rok temu na święta :)

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽

Post autor: julianka » 12 mar 2012, 08:29

Naobie - bardzo Ci dziękuję- przepis wygląda na tyle na nieskomplikowany, że chyba mu podołam :D ostatnio udało mi się nie zepsuć nawet szarlotki sypanej :lol: jakby ktoś był zainteresowany przepisem, to tu : http://mojewypieki.blox.pl/2010/09/Szar ... ypana.html jest fajny i sprawdzony :)

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Naobie » 12 mar 2012, 08:32

daj później znać jak Ci poszło i czy smakowały :D tam na moichwypiekach jest jeszcze pare przepisów na muffinki i babeczki bez mleka więc możesz testować bo większość jest nieskomplikowana :) powodzenia!

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽

Post autor: julianka » 12 mar 2012, 09:02

Naobie, bez wątpienia napiszę jak wyszły, tylko musimy mieć luźniejszy dzień (starsza córka zawsze uczestniczy w moich kuchennych dokonaniach :lol: ). Co do innych przepisów z "moich wypieków", przyznaję,że nie testowałam, bo ilekroć brałam z neta jakiś niesprawdzony to wychodziła jakaś katastrofa (jabłecznik najpierw przetestowała moja kumpela :) )

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 12 mar 2012, 14:53

chwila chwila! ale ja piekę przeważnie w całości domowe ciasta :P a babeczki "odkryłam" przez przypadek i na szybko czasem tworze :D
wolę domowe, domowe :P
w ramach rehabilitacji wrzucam przepis na rurki (takie jak na weselnych kloszach są) :
3szklanki mąki, 2 jajka, 1 margaryna, 3/4 szklanki śmietany 18%, szczypta cukru = wszystko szybko zagnieść i schłodzić w lodówce, później rozwałkować jak na kluski (jak ktoś jeszcze pamięta domowe) i kroić w paski, 4 cm max. nawijać na rureczki metalowe i na blachę, posmarować rozbitym jajkiem i posypać cukrem :) i do pieca :D
piec na oko do złotawego koloru ;) po wyjęciu z pieca wyjąć rurki metalowe i gotowe ;p
można nadziewać bita śmietaną, masa budyniowa, czym się chce ;) :razz:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 mar 2012, 19:00

julianka pisze:tylko daj cynka czy da się czymś śmietanę w tych babeczkach zastąpić (moje młodsze dziewczę ma ostrą nietolerancję laktozy
żaden problem,zastąp tłuszczem,do wyboru,masło utarte z cukrem i jajkami i dalej j.w.,albo z 1/2 szklanki lub ciut więcej oleju np.kujawskiego.
Babka na tym zyska "wilgotność".

Może też wyjaśnię,że do babeczek mam form silikonową na 6 babeczek.
Wogole silikonowe formy do tart,babek,babeczek są naprawdę świetne.
Papierowe używam tylko gdy babeczki są "ubierane ",np.kruche ciasteczko" wypieczone osobno,i dalej np. z owocami,czy bitą śmietaną itd.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
julianka
Początkujący ✽✽

Post autor: julianka » 12 mar 2012, 19:31

obyty.z.cu, - bardzo dziękuję :) ależ mam teraz babeczek do testowania :) dziewczyny oszaleją z radości :D a tak w ogóle, to widziałam ostatnio w lidlu te silikonowe foremki na muffinki, ale stwierdziłam,że skoro piekę i tak zawsze te z torebki, a do nich już są papierki- to sobie je podaruję. cóż- następnym razem wykażę się większą zapobiegliwością (jak mam nadzieję ;) ). a co sądzisz o takich formach do pieczenia muffinek? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00133038/ wydaje mi się,że znając moje zdolności- nie umiałabym wyjąć babeczek w całości :/

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Naobie » 12 mar 2012, 19:47

polecam taką: http://allegro.pl/forma-do-pieczenia-mu ... 01769.html
korzystam z niej od dawna i problemów z wyjmowaniem babeczek nie ma bo kupuje się do nich papierowe papilotki (około 5 zł za 100 sztuk na allegro) :)
ale te silikonowe też są fajne - w ogóle na allegro tego pełno i nie tak drogo :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy kulinarne”