LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Jarczyslaw » 23 cze 2013, 20:35

Ja zaczynałem od 3mg i po tygodniu wskoczyłem na 4.5mg. Z tego co czytałem to nie ma sensu brać mniej ;)
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 23 cze 2013, 21:09

Ja zacząłem podobnie jak kolega Jarczysław - od 3mg. Po tygodniu wskoczyłem na 4mg i po kolejnym tygodniu 4.5mg. Tak jest przy moim 2 podejściu do LDN'u. Poprzednio, jak zacząłem od 4.5mg to miałem na starcie duże problemy ze snem ;)
CU z towarzyszącą pierwotną małopłytkowością immunologiczną

Biorę: Różne różności ;)

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 24 cze 2013, 14:41

Ciekawy temat. Kiedys natknalem sie na wzmianki o LDN ale jakos nie wzbudzily u mnie wiekszego zainteresowania... do dzisiaj ;)

Z tego co udalo mi sie znalezc oficjalna sytuacja przedstawia sie nastepujaco.

Podmiotem odpowiedzialnym za przyszle badania skutecznosci Naltroxenu w lagodzeniu objawow chorob autoimmunologicznych bedzie firma TNI BioTech. W sierpniu ubieglego roku wykupila ona prawa do know how dotychczasowych badan zespolu Dr Bihari lacznie z istniejacymi juz patentami.

Docelowo planowane testy kliniczne III fazy terapii LDN (pod zmieniona nazwa IRT-103) mialy rozpoczac sie w przeciagu nastepnych 12 miesiecy. Niestety problemy z pierwotnym dostawca LDN potrzebnym do testow, a co za tym wypowiedzenie wczesniej zawartej umowy joint venture i zmuszenie firmy do poszukiwania nowego partnera moga doprowadzic do niewielkich opoznien w programie. Sam TNI BioTech utrzymuje jednak, ze wystarczajace ilosci Naltroxenu beda dostepne dla niego do lipca 2013.

W maju br firma otrzymala zgode FDA na przedstawienie jej zakresu planow testow klinicznych III fazy LDN w leczeniu doroslych i dzieci cierpiacych na chorobe Crohna. Warto wspomniec, ze jest to przedostatnia faza cyklu badan klinicznych, a jednoczesnie ostatnia ktora oficjalnie zatwierdza dany lek jako bezpieczny i skuteczny do wprowadzenia do masowego obrotu.

Jak wiec widac cos sie jednak dzieje i to in plus. Niestety martwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie opatentowanie technologii i polozenie lapy na calym projekcie. Tlumaczyc to moze brak jakichkolwiek innych publikacji medycznych w tym kierunku od kilku dobrych lat.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 06 lip 2013, 19:46

I jak tam LDNowcy? Widać jakieś postępy? :)

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 07 lip 2013, 21:24

Po miesiącu stosowania LDN'u jestem bardzo zadowolony. Ilość wizyt w :wc: z tzw. "dwójeczką" do 2 dziennie, bez żadnych patologii (więcej tylko wtedy, jak pozwolę sobie na małe szaleństwo dzień wcześniej - np. nadmiar piwska). Ze względu na pracę przez cały ostatni tydzień musiałem żywić się w fastfoodach (McDonald i itp) i o dziwo nawet to nie spowodowało pogorszenia - wcześniej po czymś takim byłby armageddon ;-).
Inną sprawą jest odgadnięcie jak ten LDN w ogóle działa, jak się zrobi mały research i przeszuka "internety" to często można trafić na informację, że LDN też działa jako immunosupresant (nie jako stymulant), tylko, że na innym poziomie niż prednizon czy popularna aza (można poczytać o ludziach którzy schodzili ze sterydów, czy azy właśnie jednocześnie przyjmując LDN).
W każdym bądź razie, kolejnej rzeczy nie rozumiem - tak jak napisałem parę postów wcześniej, moim gratisem do CU jest pierwotna małopłytkowość immunologiczna, choroba też o autoimmunologicznym podłożu i niestety LDN na nią mi w ogóle nie wpływa. Mogę się pochwalić wynikiem z piątku - 42 tysiące płytek krwi. Jest też możliwość, że występuje inny czynnik który ogranicza produkcję/niszczy płytki krwi.. niestety nie spotkałem jeszcze do tej pory osoby z podobnym gratisem, a wujek google też bardzo mało mówi na ten temat ;-)

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 18 sie 2013, 21:10

TNI BioTech Receives Meeting Minutes from FDA Type C Meeting on Naltrexone HCL for the treatment of Crohn's Disease

http://www.tnibiotech.com/investor-rela ... -s-disease

Habik, gdzie zaopatrujesz sie w tabletki?

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 18 sie 2013, 22:18

Najpierw kupiłem przez jakąś indyjską aptekę (zdrowo przepłacając). Za drugim razem kupiłem na goldpharmie (goldpharma.com). Teraz patrzę to dostępne są tylko dość drogie generyki - dla porównania, adepend na receptę w DOZ.PL kosztuje 259,69 zł a tu 731 zł :/. Nie ma na goldpharmie Revii, ani Nalorexu - wcześniej były.. może się duża grupa LDN'owców rzuciła na to gdy informacja od LDN'ie rozprzestrzeniła się po internecie :).

Ja musiałem znowu wstrzymać się z LDN'em, z moim CU świetnie współpracuje, ale płytki krwi znowu spadły do niebezpiecznego poziomu i musiałem się encortonem przeprosić. :/
Na pewno do tego wrócę.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 18 sie 2013, 22:36

Pytam sie, bo znalazlem Naltime za US$50 (30 tabletek) ale mimo wszystko wolalbym zamowic z jakiegos sprawdzonego zrodla ;)

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 18 sie 2013, 22:53

50$ to cena dość normalna, na glodpharmie Revia (30 tabletek) kosztowała ok 160 zł + 26 recepta + koszt dostawy, a Nalorex (14 tabletek) 143 zł + 26 zł recepta + koszty dostawy. Tak jak mówiłem - niestety te dwa zniknęły z goldpharmy i zostały tylko drogie. Nie wiem, może ze względu na to, że można było tam kupić to w dość łatwy sposób to "internety" się na to rzuciły. Chyba Jarczysław mi kiedyś mówił, że w Hiszpanii jest naltrexon łatwo dostępny.

Lech
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: Lech » 27 sie 2013, 16:03

wtyku pisze:wiesz co to co mi zrobili to takie tabletki okrągłe wielkie jak nie wiem co, mam problem z ich połknięciem a jak się uda to czuje jak idzie przewodem....
od jakiej dawki zaczynałeś?
ja od 1,5mg.
Po jakim czasie zwiększyć do 3mg?
Czy to możliwe, że apteka może przygotować dawki po 1,5 mg, czy robią taką usługę?

[ Dodano: 27-08-2013 ]
Habik, Recepta wystawiana w Polsce?

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 27 sie 2013, 21:44

Lech pisze: Habik, Recepta wystawiana w Polsce?
Nie, na goldpharmie cały proces przechodzi się online, po zamówieniu, wypełniasz ankietę dotyczącą stanu zdrowia, a na tej podstawie jest wystawiana recepta przez jakiegoś niby współpracującego z goldpharmą lekarza. Nie wiem do końca jak to formalnie działa, ale działa :)

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 27 sie 2013, 21:56

Habik pisze:Nie, na goldpharmie cały proces przechodzi się online
Stronka goldpharmy dosyć dziwna można tam kupić wszystko od antybiotyków po sterydy bez recepty. Brzmi podejrzanie.
wtyku pisze:Habik jak ty to rozpuszczasz w wodzie? ja wczoraj chciałem to grudki się zrobiły
Zależy od firmy i substancji pomocniczych. Najlepszy do rozpuszczania jest produkt o nazwie ADEPEND (Naltrexone) do kupienia w POLSKICH aptekach !! bez kombinacji alpejskich z podejrzanymi stronkami zagranicznymi ! Rozpuszcza się całkowicie w błyskawicznym tempie, już w 20 sekund w wodzie oczyszczonej (woda do kupienia w aptekach), nie kupujcie czasami destylowanej wody do samochodów czy żelazek ! Tylko taka w aptekach !
P.S Mam też niemiecki produkt Nexium (Naltrexone) rozpuszcza się dużo gorzej niż polska wersja Adepend.
wtyku pisze:w mineralnej nie można?
W mineralnej można jakbyś od razu spożył, a lek wyrabiasz na prawie tydzień, po takim czasie zajdą reakcje chemiczne z minerałami i lekiem, tak długo substancja czynna nie przetrwa. Po za tym w wodach mineralnych są bakterie. Musi być to woda apteczna specjalna do rozrabiania leków. Jak ktoś rozrabia w innej wodzie traci czas i pieniądze.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 27 sie 2013, 22:02

Nibiru pisze:nie kupujcie czasami destylowanej wody do samochodów czy żelazek ! Tylko taka w aptekach !
A czy mógłbyś wyjaśnić czemu nie należy rozpuszczać naltreksonu w takiej wodzie? Z tego co wiem, to woda do iniekcji w większej ilości jest na receptę a wodą oczyszczona, używana w aptekach do sporządzania innych leków nie jest tak bezpośrednio na sprzedaż (i powinno się ją zużyć w ten sam dzień po otwarciu).

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 27 sie 2013, 22:15

Jarczyslaw pisze:A czy mógłbyś wyjaśnić czemu nie należy rozpuszczać naltreksonu w takiej wodzie? Z tego co wiem, to woda do iniekcji w większej ilości jest na receptę a wodą oczyszczona, używana w aptekach do sporządzania innych leków nie jest tak bezpośrednio na sprzedaż (i powinno się ją zużyć w ten sam dzień po otwarciu).
Wody destylowane do żelazek czy samochodów są przeznaczone tylko do tych celów, one nie są jałowe ani tak czyste jak powinny być. Nie nadają się do picia a dopiero co do rozrabiania leków !! Doradzałem się farmaceutów jak rozgryźć rozrabianie leku na 5 dni. Wodę możesz kupić bez problemu w aptece jak dobrze pogadasz z aptekarką. To nie jest lek tylko zwykła jałowa oczyszczona woda, najczystsza woda bez żadnych dodatkowych minerałów czy niepożądanych subtancji.
Z wodą mineralną jak rozrobisz to tak jak pisałem substancja czynna zachodzi w niepożądane reakcje z mienarałami i innymi substancjami.
Woda apteczna jest przeznaczona właśnie do receptur. Odnośnie informacji że należy po otwarciu spożyć do 16 godzin - chodzi o to że po tym czasie mogą się namnożyć bakterie w wodzie, ale tym bardziej namnożą ci się w mineralnej, nie mówiąc już o wodzie do żelazek gdzie one już tam są (poza innymi szkodliwymi substancjami) bo to nie jest woda do picia, co wyraźnie zaznaczają na wielu opakowaniach.

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 27 sie 2013, 22:15

Nibiru pisze: Stronka goldpharmy dosyć dziwna można tam kupić wszystko od antybiotyków po sterydy bez recepty. Brzmi podejrzanie.
Trochę tak, przyznam że dwa razy z niej korzystałem - kupując naltrekson, za pierwszym razem Revię, zapłaciłem kartą, wystawili mi receptę - ale revia się skończyła, dostałem zwrot środków i informację że zamówienie zostało anulowane. (Za wystawienie recepty też zwrot). Za 2 gim razem kupiłem Nalorex - grecki naltrexon, po tygodniu przyszła paczka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”