LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Jarczyslaw » 07 paź 2013, 00:27

puphead, daj znać potem co wynikło z Twoich eksperymentów :)

Ja odstawiam na parę dni LDN. Zaczyna mnie już denerwować to kombinowanie z mieszaniem... ;)
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

wtyku
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: wtyku » 21 paź 2013, 23:38

Jestem ok 40dni na 3,5mg ldn. Jest na pewno lepiej od ok 10-20dni.
Brałem już rożne leki, ale nigdy nie chodziłem tak rzadko do toalety. Forma kału też jest lepsza, zdecydowanie lepiej strawiona.
Za ok 2tygodnie zrobię kalprotektyne i wtedy będę wiedział na czym stoję.
Wyniki krwi są ok.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 22 paź 2013, 00:35

Aby nie zapeszac obiecalem sobie, ze z nastepnym postem poczekam do kolejnych wynikow, wiec powiem tylko tyle:
wtyku pisze:Brałem już rożne leki, ale nigdy nie chodziłem tak rzadko do toalety
;)

Awatar użytkownika
cupapa
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

LDN

Post autor: cupapa » 28 paź 2013, 13:22

Hej. Bardzo interesujący wątek. Pierwszy raz o tym słyszę. Czy wszyscy bierzecie ADEPEND czy też ściągacie coś z zagranicy? Rozumiem, że ADEPEND może przepisać tylko psychiatra?
Informacje o colitis ulcerosa (CU) i mojej walce z tą chorobą na blogu:
www.cupapa.pl

Carpe diem - Chwytaj każdy dzień, jakby miał być Twoim ostatnim

wtyku
Początkujący ✽✽

Post autor: wtyku » 28 paź 2013, 20:10

Dobry gastro tez ci przepisze.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 28 paź 2013, 20:43

wtyku pisze:Dobry gastro tez ci przepisze.
"Dobrych" gastro jest moim zdaniem jak na lekarstwo, jeszcze gorzej ze znalezieniem takiego co o LDNie słyszał. Jeszcze gorzej z takim, który wbrew standardom wypisze receptę... Szanse oceniam więc na okolice zera :)

To nie ma większego znaczenia co to za naltrekson. Grunt, żeby był z w miarę pewnego źródła i nie zawierał zakazanych wypełniaczy o których chyba była tu mowa. Chyba :)

wtyku
Początkujący ✽✽

Post autor: wtyku » 28 paź 2013, 21:23

Mój gastro też nie wiedział/słyszał to terapii LDN, ale przesłałem linki do artykułów, poczytał i stwierdził, że warto sprawdzić.
Tyle w temacie, jak jakiś lekarz nie jest zainteresowany tą metodą to chyba warto zaprzestać dalszego leczenia u niego, bo w naszych chorobach liczą się nowości. Leki które są oficjalnie dostępne to nic nowego od kilku/kilkunastu lat...
Jestem z Wrocławia, mogę podpowiedzieć w jakiej aptece bez problemu zrobią kapsułki np 3,5mg (tyle ja biorę).

Awatar użytkownika
cupapa
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

LDN

Post autor: cupapa » 29 paź 2013, 08:04

Dzięki za info. Wtyku a co Ci zapisał gastrolog? ADEPEND czy jakąś inną formę naltreksonu? Zauważasz u siebie jakieś efekty uboczne?
Informacje o colitis ulcerosa (CU) i mojej walce z tą chorobą na blogu:
www.cupapa.pl

Carpe diem - Chwytaj każdy dzień, jakby miał być Twoim ostatnim

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 29 paź 2013, 21:39

puphead pisze:...Podmiotem odpowiedzialnym za przyszle badania skutecznosci Naltroxenu w lagodzeniu objawow chorob autoimmunologicznych bedzie firma TNI BioTech. W sierpniu ubieglego roku wykupila ona prawa do know how dotychczasowych badan zespolu Dr Bihari lacznie z istniejacymi juz patentami... Niestety martwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie opatentowanie technologii i polozenie lapy na calym projekcie. Tlumaczyc to moze brak jakichkolwiek innych publikacji medycznych w tym kierunku od kilku dobrych lat.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 13 lis 2013, 18:03

Szybki update z mojej strony.

Niestety co do wynikow to obecnie dysponuje tylko podstawowymi blood count cells, liver functions plus urea and electrolytes czyli to co sie robi standardowo przy azie. Dupki nie zrobili mi tym razem CRP na co bardzo liczylem, wiec jesli chodzi o ten wskaznik poczekam do nastepnego miesiaca i zrobie go sam razem z OB.

Tak jak wspomnialem we wczesniejszym temacie musialem odstawic aze ze wzgledu na utrzymujace sie nudnosci i brak apetytu, wiec od 3 tygodni jestem tylko na LDNie. W zeszlym tygodniu odwiedzilem tutejszego gastro i w zwiazku z tymi problemami z aza dal mi skierowanie na oznaczenie tolerancji lacznie z paroma innymi metabolitami (szkoda, ze od tego nie zaczeli). Zasugerowal rownierz zebysmy poczekali na wyniki i ewentualnie zmieni mi immunosupresje.

Jesli natomiast chodzi o moje samopoczucie na LDNie to powiem, ze jest dziwnie. Pelna dawke biore od jakiegos poltora miesiaca i mam wrazenie, ze oglupia on flaczka do tego stopnia ze jest sie mniej podatnym na takie rzeczy jak np nietrzymanie diety. Wyproznienia spadly mi z 1, 2 dziennie do jednego na 2 dni. Nie ma biegunek choc w tym roku za duzo ich i tak nie mialem jednak co jakis czas pojawia sie znany sprzed sterydow dyskomfort w dolnej czesci brzucha. Jest to jednak na tyle rzadkie i malo uciazliwe, ze mozna z tym funkcjonowac. Zwalam to na rozszerzenie diety, wczesniej np kazda ostra przyprawa gonila mnie do kibelka, teraz po dobrze przyprawionym gulaszu czuje go w brzuchu i tyle.

Niestety u mnie Crohn poza flaczkiem daje znac rowniez w dwunastnicy i tylku. Od czasu sterydow nie mam jednak nocnych wybudzen z powodu bolu zoladka taj jak to bywalo wczesniej. Czuje jednak jak od czasu do czasu mi puchnie wiec napewno nie jest jeszcze zaleczony na tyle na ile bym chcial. Na tylek z kolei pomagal tylko steryd i po jego odstawieniu wszystkie dolegliwosci powrocily.

Reasumujac.
Flaczek niezle otumaniony i niech tak zostanie. Zoladek lepiej niz pol roku temu ale nadal wymaga sporo TLC. Tylek zdecydowanie do zaleczenia ;)
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Bez_Nadziei » 22 lis 2013, 16:03

Przeczytałam cały wątek. Jest mega interesujący. Także piszcie kochani o jakichś nowościach na temat tego leku. Może są jakieś nowe osoby które się skusiły na jego wypróbowanie?
2011r. - początki objawów - biegunki i bóle brzucha potem już tylko gorzej
04. 2013r. - szpital na Borowskiej Wrocław - 13 dni pobytu - diagnoza - podejrzenie Crohna

31.08.2013 - zejście ze sterydu ( metypred ) do 0
biegunek brak za to brzuch mocno boli i daje w kość:(

18-20.11.2013 - Znowu Borowska - do stałych dolegliwości dołączyły wrzody. Wykluczono mikroskopowe zapalenie jelit.

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 27 lis 2013, 00:04

Właśnie, właśnie! LDNowcy, zgłaszać się! :)

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 03 gru 2013, 16:08

TNI BioTech, Inc. Subsidiary Granted Certificate of Free Sale by Nicaraguan Minister of Health for Low Dose Naltrexone

http://www.tnibiotech.com/investor-rela ... EU.twitter

W skrocie, firma otrzymala prawo sprzedazy wytwarzanego przez nia LDNu do takich krajow jak Nigeria, Guinea, Malawi i Gabon.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽

Post autor: puphead » 19 gru 2013, 18:22

Minal trzeci miesiac na LDNie. Od dwoch nie biore nic oprocz Naltrexonu, jakis tydzien temu wlaczylem miejscowo po wyproznieniu 4mg Metypredu (srednio co 2 dzien). Jesli chodzi o objawy: tylek w koncu OK (Metypred zadzialal natychmiastowo), jelito rowniez w porzadku, jedynie czasami wzdyma mi zoladek. Udalo mi sie zrobic CRP i niestety nie jest tak rozowo jak myslalem 13. Dla porownania najnizsze jakie kiedykolwiek mialem bylo podczas brania sterydow i wynosilo 5. W dzien po calkowitym odstawieniu Metypredu podnioslo sie juz do 9. Zaczynalem od 25. Daje to jakies porownanie. Za miesiac bede mial MRI to pogadam z doktorkiem co i jak. Pozostale wyniki w normie, poza hemoglobina i hematokrytem ktory bardzo powoli spada i obecnie jest minimalnie ponizej normy.

andziaplus
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: lubuskie

Post autor: andziaplus » 09 sty 2014, 20:22

Lek wypisał mi ginekolog na zespół napięcia przedmies. i podał aptekę, która realizuje recepty 20-078 Lublin,ul. 3-go Maja 9. tel. 81 534 05 74. Niech pomaga!
andziaplus

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”