LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
andziaplus
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: lubuskie

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: andziaplus » 09 sty 2014, 20:26

A inna apteka to Warszawa ul. Łucka 19/20
a lekarz to dr Gratkowski z Gorzowa Wlkp.
andziaplus

monique
Debiutant ✽
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: łódzkie

Post autor: monique » 17 lut 2014, 17:11

Witam,

andziaplus napisz nam jak sie czujesz po leku??? jakie dawki bierzesz, tabletki czy plyn??? i najwazniejsze jaka roznice w formie zaobserwowalas??? Minal dopiero miesiac od Twojego postu, ale moze juz cos sie zmienilo :roll:

Pozdrawiam i zdrowia zycze! :)
Trzeba wierzyc.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 18 lut 2014, 13:13

Mam pytanie do osob bioracych LDN. Mianowicie od jakiegos miesiaca, poltora zauwazylem znaczna roznice w moim samopoczuciu. Teraz byle drobnostka potrafi dac mi taki strzal endorfin, ze schodze z nich przez reszte dnia. Wszystko jest o tyle ciekawe, ze wczesniej przez wieksza czesc czasu bylem do wszystkiego nastawiony bardzo pesymistycznie, powiedzialbym nawet depresyjnie. Zauwazyliscie u siebie cos podobnego, czy mam wiazac to z czyms zupelnie innym?
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 18 lut 2014, 13:43

puphead, jesteś pewien, że to z powodu endorfin? Jesteś w stanie na gorąco ocenić ich poziom? ;) Ja przez cały czas stosowania LDNu nie zauważyłem u siebie zmian tego typu aczkolwiek czytałem, że nie jest to nic nienormalnego. A jak z Twoją jelitową kondycją?
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 18 lut 2014, 14:15

No wlasnie nie jestem w stanie tego ocenic, a pierwsza mysla jaka przyszla mi do glowy to LDN. Z jelitami nie mam zadnych problemow poza tym, ze od podobnego okresu czasu tj miesiaca dzien w dzien mam tak zbity stolec, ze czasami trudno mi sie zalatwic. Jedyna meczaca mnie od czasu do czasu przypadloscia jest wczesniej wspominany dyskomfort w zoladku. Przestalem nawet brac miejscowo tamten metypred wiec mozna powiedzec, ze od poczatku roku jedyna rzecza jaka przyjmuje to LDN i witaminy.
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 18 lut 2014, 20:08

Ja zauważyłem po LDNie takie zmiany o jakich mówił puphead.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

andziaplus
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: lubuskie

Post autor: andziaplus » 20 lut 2014, 20:12

monique pisze:Witam,

andziaplus napisz nam jak sie czujesz po leku??? jakie dawki bierzesz, tabletki czy plyn??? i najwazniejsze jaka roznice w formie zaobserwowalas??? Minal dopiero miesiac od Twojego postu, ale moze juz cos sie zmienilo :roll:

Pozdrawiam i zdrowia zycze! :)
Czuję się lepiej, stabilniej. Nie jest to lek antydepresyjny (a takie też brałam), po którym masz ochotę się ubierać na różowo (ja tak miałąm po Anafranilu), ale... więcej się śmieję, nie mam ochoty płakać. Mam jeszcze napady rozdrażnienia, ale to nie wynika z hormonów, ale syt. życiowej. Ze skutków ubocznych dla mnie męczących - przerywany sen, na początku budziłąm się co godzinę, ale w ciągu dnia nie byłąm potem zmęczona. Teraz po półtora misiąa i zmianie z 2 przez 3 do 4,5 mg budzę się raz po pierwszej godzinie. Pozdrawiam

[ Dodano: 20-02-2014 ]
a naltrexon biorę w formie tabletek, apteka je robi, raz czysty naltrexon, a raz jakiś tam Adepend, ale to to samo tyle że z laktozą
andziaplus

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 06 mar 2014, 19:09

I jak tam LDN'owcy? Ja swój eksperyment uznaję za nieudany. Przez długi czas stosowania LDN'u odnosiłem wrażenie, że na moje CU działał dość dobrze, jednakże zaostrzenie i tak przyszło. O dziwo, plusem odstawienia LDN'u jest to, że płytki krwi zaczęły mi rosnąć, choć to może być zbieg okoliczności. ;)
CU z towarzyszącą pierwotną małopłytkowością immunologiczną

Biorę: Różne różności ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 mar 2014, 19:17

Wzrost liczby płytek pp nie jest spowodowany odstawieniem LDN. Może to być na skutek stanu zapalnego. Niektórzy chorzy mają CRP i OB w normie, a PLT wskazują na zaostrzenie.
Dawno nie przeglądałam publikacji o LDN w chorobach autoimmunizacyjnych. Muszę zerknąć czy jest coś nowego.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 06 mar 2014, 19:48

Napisałem dziwne - gdyż jestem dość nietypowym pacjentem;) . Mojemu CU towarzyszy pierwotna małopłytkowość autoimmunologiczna i do tej pory przy względnym spokoju z CU miałem płytki między 40 a 60 tysiącami. Zaostrzenie małopłytkowości potrafiło wystąpić niezależnie bądź razem z pogorszeniem stanu CU - mój rekord to płytki na poziomie 2 tysięcy. Plusem tej całej sytuacji jest to, że cytując moją hematolog "powącham sterydy i mam skok płytek w górę". Po odstawieniu LDN - na badaniu sprzed tygodnia PLT na poziomie 90 tyś. Choć może być to zbieg okoliczności i liczba płytek z dnia na dzień potrafi się bardzo zmienić.
CU z towarzyszącą pierwotną małopłytkowością immunologiczną

Biorę: Różne różności ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 mar 2014, 20:00

Widać nie doczytałam, że masz 2 choroby o podłożu autoimmunizacyjnym. W takim przypadku leczeni to jest sprawa wyczucia i autoobserwacji, bo o standardy trudno.
Pozowdzenia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 06 mar 2014, 20:05

marcin820201, sama widziałam w jakiej dobrej formie od dłuższego czasu jesteś i jeśli faktycznie do zasługa LDN i witaminy D3 to naprawdę warto się tematem zainteresować.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: mosterdziej » 06 mar 2014, 21:16

Musze przyznać, że przejrzałem mniej lub bardziej pobieżnie wątek i bardzo mnie zainteresował.
Aktualnie nie przyjmuje żadnych leków na CD od dłuższego czasu, ale niestety bardzo prawdopodobne, że stan zapalny w moich jelitach się rozwinął, a do tego mam zapalenie żołądka i dwunastnicy z obecnością Helicobacter (obawiam się, że może mieć jednak więcej wspólnego z CD niż z bakterią).
A jako że nie mogę brać niestereoidowych leków przeciwzapalnych pozostają mi tylko sterydy i immunopresja (nie wiem, jak reaguję na immuno, bo jeszcze nic z tego typu leków nie brałem)... to może warto rozpatrzyć i tę opcję.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 21:17 przez mosterdziej, łącznie zmieniany 2 razy.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 06 mar 2014, 21:16

Od dłuższego czasu jestem na LDNie oraz witaminie D3 którą biorę w dawce 5000 IU- pora zbadać poziom myślę- choćby kontrolnie - startowałem z poziomu 33 ng/ml które to osiągnąłem przyjmując długotrwale 2000 IU na dobę.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: mosterdziej » 06 mar 2014, 21:18

marcin820201 pisze:Od dłuższego czasu jestem na LDNie oraz witaminie D3 którą biorę w dawce 5000 IU- pora zbadać poziom myślę- choćby kontrolnie - startowałem z poziomu 33 ng/ml które to osiągnąłem przyjmując długotrwale 2000 IU na dobę.
Ale nie łykasz niczego innego? Bo widzę, że w podpisie masz azę i salofalk.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”