LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Nibiru » 07 mar 2014, 00:37

Biorę LDN prawie rok (bez żadnych leków dodatkowych) więc mogę się w pełni wypowiedzieć jak on działa na mnie.
Po około 6 miesiącach brania zero objawów ze strony przewodu pokarmowego, mimo wcinania pączków, drożdżówek, kalafiorów, brokułów, frytków, pizzy i wszystkiego co możliwe. Więc uznałem to za cudowne ozdrowienie.
Niestety zapalenie układu moczowego i 12 antybiotyków zepsuły "ozdrowienie". Do 10 antybiotyku było OK, aż się dziwiłem że nawet antybiotyki nie powodują zaostrzenia. Ale niestety DALACIN okazał sie silniejszy od LDN i zepsuł sprawe. Głupota lekarzy i moja że dałem się tak szpikować antybiotykami. Jakby pomogły to jeszcze ok ale niestety, na jedno nie pomogły na drugie zaszkodzily.
Gdyby nie antybiotyki to pewnie bym zapomniał o chorobie jelit.
Niestety musiałem brać przez 10 dni ENCORTON żeby naprawić sprawę po DALACINIE, teraz jest w miarę ok , biorę dalej LDN i czekam aż się poprawi do "stanu przed DALACINEM". Mam nadzieje że da radę z probiotykami szkodom wyrządzonym po tej bombie atomowej (antybiotykowej). Jak nie to będę musiał sie szpikowac Entocortem (Budenosid). Dam znać co i jak.
Niestety jeżeli chodzi o układ moczowy to też przechodzę na "alternatywną" stronę mocy typu zioła, suplementy i inne "bajery" bo tradycyjna polska medycyna jak zwykle mnie zawiodła. Tylko i tutaj muszę znaleźć "złoty środek" który pomoże. Więc pora na ziołolecznictwo ;)
Jakby ktoś znalazł jakieś nowe wiadomości ze świata nauki odnoście LDN to niech wkleja.

Mały offtopic
P.S Jakby ktoś wiedział gdzie kupić oryginalny GINJAL byłbym wdzięczny ;)

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 07 mar 2014, 07:53

[quote="
Niestety jeżeli chodzi o układ moczowy to też przechodzę na "alternatywną" stronę mocy typu zioła, suplementy i inne "bajery" bo tradycyjna polska medycyna jak zwykle mnie zawiodła. Tylko i tutaj muszę znaleźć "złoty środek" który pomoże. Więc pora na ziołolecznictwo ;)
;)[/quote]

Hej Nibiru. Nie wiem dlaczego masz problemy z układem moczowym, ale ja od lat walczyłam ze stanem zapalnym, co chwila nawroty.
Znajoma poleciła mi szczepionkę /w tabletkach/, ja jestem bardzo nieufna ogólnie do leków/,ale postanowiłam spróbować. Przez miesiąc brałam te tabletki /nazywają się uro-waxom/ i od tego czasu problem nie powrócił, a było to już ponad 4 lata temu. Może zapytaj swojego lekarza.
Pozdrawiam
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: mosterdziej » 07 mar 2014, 10:59

Nibiru - a jak u Ciebie ze stanem jelit? Jakie zmiany? Masz lekką, umiarkowaną postać choroby?
Bardzo mnie ciekawi, jak po leczeniu LDN wypadają jelita endoskopowo/mikroskopowo (tak, wiem, widziałem pierwszy post). Wybrałeś to leczenie w uzgodnieniu z gastrologiem? Zastanawiam się, czy są w Polsce przypadki, które zostały dokładne przebadane po (dłuższym) leczeniu (wyłącznie) LDN i jakie są rezultaty.

Na układ moczowy polecam żurawinę w dużych ilościach. Zapobiegają zapaleniom/dolegliwościom układu moczowego (sam coś o tym wiem).

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 07 mar 2014, 13:32

megi_25 pisze:. Przez miesiąc brałam te tabletki /nazywają się uro-waxom/ i od tego czasu problem nie powrócił, a było to już ponad 4 lata temu.
Dzięki za info poczytam o tym.
mosterdziej pisze:Nibiru - a jak u Ciebie ze stanem jelit? Jakie zmiany? Masz lekką, umiarkowaną postać choroby?

Bardzo mnie ciekawi, jak po leczeniu LDN wypadają jelita endoskopowo/mikroskopowo (tak, wiem, widziałem pierwszy post). Wybrałeś to leczenie w uzgodnieniu z gastrologiem? Zastanawiam się, czy są w Polsce przypadki, które zostały dokładne przebadane po (dłuższym) leczeniu (wyłącznie) LDN i jakie są rezultaty.

Na układ moczowy polecam żurawinę w dużych ilościach. Zapobiegają zapaleniom/dolegliwościom układu moczowego (sam coś o tym wiem).
U mnie był problem autoimmunologii z żołądkiem i jelitami. Po leczeniu LDN gastritis chronica i duodentitis chronica zniknął (endoskopowo żołądek i dwunastnica 100% zdrowa), jelita endoskopowo po LDN były czyste choroba nieaktywna (non activa), więc remisja pełną gębą bez dodatkowych leków. Co najważniejsze dla mnie zero objawów chorobowych. Nie wiem jak to teraz wygląda po całej antybiotykoterapii i nieszczęsnym DLACINIE bo zrobił mega "rozpiździel". Robiłem tylko USG (jelita do badania czyste), lekarz stwierdził, że nic poważnego nie widzi i nie ma pogrubień ścian jelit i zmian charakterystycznych dla CD . Wiadomo to tylko USG, ale lekarz jest dobry w te klocki, więc chyba aż takiej tragedii nie ma. Aktualnie czuje "dyskomfort" w okolicy zastawki kątniczo-krętniczej w postaci "gorszej perystaltyki" w tym miejscu, czasami jak naciskam tą okolice to "jedzenie" lub "gazy" się przesuwają, wiec według mnie coś tam jest napuchnięte, że nie leci żarełko bezproblemowo, napotyka tam jakiś opór. Ale to ewidentna wina Dalacinu i "reszty abx", że się tak porobiło.
Na razie znów jestem tylko na LDN, zobaczymy czy uda się tym razem. Jak będzie gorzej a nie lepiej to będę zmuszony przejść na jakiś czas na Budenosid.
Jeżeli chodzi o CD to u mnie zmiany były raczej umiarkowane.

mosterdziej pisze:Na układ moczowy polecam żurawinę w dużych ilościach. Zapobiegają zapaleniom/dolegliwościom układu moczowego (sam coś o tym wiem).
Kupiłem sobie URINAL INTENSIV w tabletkach, miesiąc regularnie pobiorę i zobaczę czy jakaś poprawa będzie.

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 07 mar 2014, 14:30

Nibiru, u mnie pierwsze dolegliwości chorobowe z CU pojawiły się trzy dni po braniu DALACINU. Jest to strasznie agresywny antybiotyk. Ja bardzo żałuję do dziś, że go brałam. Nikomu nie polecam. Dodatkowo na to wszystko mógł wpłynąć stres i to, że w tym okresie bardzo dużo pracowałam.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 07 mar 2014, 21:32

mosterdziej pisze:Ale nie łykasz niczego innego? Bo widzę, że w podpisie masz azę i salofalk.
Łykam to co mam w opisie czyli normalnie leki też łykam. Trochę się boje leki odstawiać bo jak raz AZE odstawiałem to trochę mi się wyniki rozjechały a w kolo wyszedł stan zapalny w końcówce cienkiego. Teoretycznie jednak mógł to być też zbieg okoliczności bo gdy mi zmierzyli TIOGUANINE to miałem w samym środeczku mimo że AZE odstawiałem już wtedy od jakich 2 mscy i byłem tylko na jednej tabletce. Jednak moja dr powiedziała że tak sie szybko AZY nie odstawia jak ja to robiłem.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 12 mar 2014, 20:51

Znalazłam kilka informacji http://www.lowdosenaltrexone.org/
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 12 mar 2014, 22:12

Baby pisze:Znalazłam kilka informacji http://www.lowdosenaltrexone.org/
Link do tej strony znajduje się na jednej z pierwszych stron tego tematu : )
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 12 mar 2014, 22:15

Jarczyslaw :oops: sorki. Zamierzam spróbować po operacji czegoś nowego ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: mosterdziej » 29 mar 2014, 16:46

Spytałem gastrologa na ostatniej wizycie o ten lek, czy słyszał cokolwiek.
Słyszał jak najbardziej. Co więcej, zna parę osób, które to spróbowały.
W przypadku jednej terapia przyniosła pozytywne skutki (na Crohna), no to jestem w stanie uwierzyć.
Pewnie loteria - ale z innymi standardowymi lekami w sumie jest to samo...
Niestety, dowiedziałem się tyle, że w Polsce żaden gastrolog mi tego nie przepisze. :D

Chyba ktoś jednak przepisuje, skoro są pojedyncze przypadki, które się tym leczą - w tym i tutaj na forum.

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 02 kwie 2014, 15:52

6 months and countin' ;)

Od poczatku roku mialem spora przerwe z badaniami krwi i pomyslalem, ze najwyzszy czas na ich zrobienie. Mila niespodzianka. Wyglada ze po raz pierwszy od kilku lat udalo mi sie uzyskac wzorcowe normy dla zrowego czlowieka.

Hematokryt i hemoglobina w koncu w normie, wczesniej wskazywaly na lekka anemie. Plytki krwi twardo na swoim miejscu. Podobnie limfocyty i monocyty tam gdzie byc powinny. Jedynym minusem w tym wszystkim jest wciaz podwyzszone CRP tym razem 10mg/l jednak jak z nim bylo na przestrzeni czasu mozna zobaczyc ponizej:

diagnoza - 24mg/l
6 m-cy pentazy - 23mg/l
max dawka sterydu - 5mg/l
dzien po zejsciu ze sterydu - 9mg/l
3 m-ce po zejsciu ze sterydu, tylko LDN - 13mg/l
6 m-cy, LDN -10mg/l

Na poczatku roku po raz pierwszy mialem zrobione rowniez MRI cienkiego. Wyszlo niewielkie zwezenie zastawki :/
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Awatar użytkownika
daroslav
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: daroslav » 07 maja 2014, 01:20

Moja przygoda z LDN trwała 3 miesiące i została przerwana zakwalifikowaniem do Humiry.
Receptę dostałem od swojego Gastrologa z Katowic, cena Adepend'u wyniosła ok 300 zł. Kilka aptek odmówiło mi przerabiania tabletek na niską dawkę, ale w Aptece gdzie od wielu lat kupuje leki do CD i zostawiam sporo gotówki, nie mieli śmiałości mi odmówić. Oczywiście trzeba rozmawiac z kierownikiem. Bez problemu sprowadzili Adepend i go przerobili, na tabletki z laktozą.
Dawki podzieliłem tak:
1-3 dni 1 mg
4-6 dni 2 mg
6-9 dni 3 mg
od 10 dnia 4,5 mg mieszane z laktozą.
Po miesiącu nastapił spadek CRP z 24 do 7
Ilość stolców dziennie spadła z 15 do 3
Spadek dolegliwości bólowych o jakieś 70%
Po leku kręci się lekko w głowie, trochę podobnie jak po tramalu, miałem problemy z zasypianiem, a gdy już zasnołem, spałem po 10-12h, dlatego warto LDN przyjmować rano. Jest lepiej wtedy z tymi objawami. Adepend sprawia, że ma się takie przyjemne flow w głowie, ale mija to po kilku h.
Po 2,5 miesiącach CRP znowu wzrosło i objawy się nasiliły, trafiłem do szpitala, dostałem Humire i tak zakończył się etap z LDN, po 2,5 miesiąca na LDN CRP miałem 18.

Generalnie warto spróbować. Ja nie toleruje Merkapturyny i azotiopryny oraz sterydów, więc nie miałem innej alternatywy. A efekt jest i mam to potwierdzone na badaniach krwi.

O terapii dowiedziałem się ze strony tego lekarza -> http://horzela.eu , którego polecili Mi znajomi, gdy przeczytałem o terapii na jego stronie, poczytałem w internecie, miedzy innymi na tym forum i z wiedzą udałem się do swojego Gastrologa, któremu bardzo ufam, u lekarza z linku, nigdy nie byłem. Jęsli macie jakieś pytania, zapraszam -> bigdarek@gmail.com
Diagnoza: 2002 rok
Stan: Remisja
Waga: 105 kg
Wzrost: 197 cm
Obecne Leki: Wedolizumab
Kiedyś: Humira, Infliximab, LDN, Azio i Merkapturyna, Sterydy, Entocort, Budenofalk, Cipropol, Metronidazol

Awatar użytkownika
szelest_świderków
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: szelest_świderków » 12 maja 2014, 16:40

dołączam do grupy testującej LDN

start z poziomu
CRP: 10
kalprotektyna: 54
pełna stopka wkrotce...

z gapowiczem od 01.2013

Azathioprine 150mg
Pentasa 2x2
NowFood: Special Two,
Vit D3: 5000

od marca 2014: bez sterydów :)
od maja 2014: pobieram LDN

darosz87
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: darosz87 » 21 sie 2014, 23:53

Hej mam pytanie do osub stosujacych LDN czy mogli byscie dac jakis namiar na kogos kto moze przepisac mi ten lek albo go zalatwic w byle jakiej postaci. Od 3 miesiecy mam zaostrzenie ktoremu towarzyszy romien gozowaty z obserwacja w kierunku piodermi zgozelinowej. W ciagu tych 3 miesiecy po przyjeciu 40mg encortonu troche sie poprawilo ale jak zszddlem do 20mg to zaczelo sie na nowo psuc i teraz juz jestem lekko lodlamany i chce sprubowac czegos innego poza tym niewiem czy moge tak odrazu wrocic do poziomu 40mg sterydow i czy bedzie to skuyteczne. pomuzcie jesli mozecie
:):):|:|:(:(:( :|:|:):) dziękuje wam :*

Awatar użytkownika
szelest_świderków
Początkujący ✽✽

Post autor: szelest_świderków » 22 sie 2014, 00:06

przeglądarka nie podkreśla Ci błędów?

i zdaje się, że nie przeczytałeś, że LDN nie jest cudownym lekiem po którym już po 3 dniach jest poprawa... zresztą, ze sterydami i tak nie można go stosować.
pełna stopka wkrotce...

z gapowiczem od 01.2013

Azathioprine 150mg
Pentasa 2x2
NowFood: Special Two,
Vit D3: 5000

od marca 2014: bez sterydów :)
od maja 2014: pobieram LDN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”