Chrzanovego przypadki

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Chrzanovego przypadki

Post autor: Anette28 » 18 lis 2015, 21:11

:jupi: gratuluję tak trzymaj
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 19 lis 2015, 10:31

Remisje przekazuję na misję J-Elity :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Agnieszka103
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Agnieszka103 » 19 lis 2015, 12:03

chrzanovy, gratuluję i niech trwa jak najdłużej a najlepiej już zawsze ;) Jedynie bóle stawów mogłyby ustąpić... no ale podobno nie można mieć wszystkiego.
Stanu remisji zazdroszczę niezmiernie. U mnie biologia (Humira) została przerwana po 9 miesiącach ze względu na nieskuteczność. Teraz jestem od lipca na Encortonie (minimalna dawka, która na mnie działa 7,5) i Merkaptopurynie (75 mg) ale... znowu pojawiły się bóle, a do tego krwawienia. Podczas bólu pojawiają się "wybrzuszenia" co zapewne ma związek z licznymi przewężeniami w jelicie...
Liczę jednak na to, że w końcu się unormuje i może, podobnie jak Ty, będę mogła w końcu cieszyć się remisją...
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 20 lis 2015, 22:30

Agnieszka103, dziękuje i 3mam kciuki za poprawe u ciebie

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 22 lis 2015, 01:02

U mnie zakonczyla sie terapia lekiem biologicznym na początku 2014 i teraz jest stan zapalny w jelicie znów. Morfologia jeszcze ok chociaż gorsza niz poprzednia.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 15 sty 2016, 21:37

heja takie mam pytanie, czy ktokolwiek chorujący na Crohna miał jakieś problemy ze wzrokiem które są wynikiem pozajelitowych manifestacji choroby?....juz dość długi czas widze w jednym oku taką czarną plamkę jakby kurz...bagatelizowałem to za długo...a po ostatnich dniach edukacji dowiedziałęm się że w Kroniku są też objawy dotyczące wzroku.. ide do okulisty, ale koleja długa wieć pomyślałem że zapytam tu. Ostatnio dość nasiliły się u mnie problemy stawowo bólowe, morfologia ciut gorzej i żelazo uciekło, ale jeszcze w normach dolnych. Nie wiem czy to coś złego sie zaczyna

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 15 sty 2016, 22:02

ja z CU,ale zmiany w oczach przez chorobę,a szczególnie po operacjach bardzo duże.
Do tego zaćma i jaskra.
Nie czekaj,warto to sprawdzić ,a napewno warto zapisac się w kolejkę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 16 sty 2016, 09:00

Poszukaj info o "mętach ciała szklistego" , nawet tu na forum.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 16 sty 2016, 12:09

obyty.z.cu pisze: zmiany w oczach przez chorobę,a szczególnie po operacjach bardzo duże.
zaciekawiło mnie twoje stwierdzenie po operacjach.. tzn po operacjach jelit czy oczu?

tak jestem zapisany w kolej i czekam
deth pisze:Poszukaj info o "mętach ciała szklistego" , nawet tu na forum.
dziękuje znalazłem i chyba to jest to i generalnie wynika chyba z wpisów że już tak musi być i nie jest to nic strasznego... natknąłem sie na opinie ze w okresach wycieńczenia organizmu lub braku jakiejs witaminy to sie moze pojawiać... to jakby sie zgadzało. Ktos pisał też zeby dużo wit c i pić z bórówek tematy... nie zaszkodzi sie tym podratować w czasie oczekiwania na wizyte

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: alex0101 » 16 sty 2016, 13:12

Ja odkąd pamiętam mam problemy z oczami w chwilach gdy coś się dzieje z jelitami. Lekarze oczywiście utrzymują, że to nie związku ale ja swoje wiem ;) Ostatni taki atak miałam we wrześniu o ile się nie mylę, nie byłam w stanie patrzeć na jedno oko.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 16 sty 2016, 13:12

Mi sie właśnie przytrafiło w gorszym biegunkowo bezapetytowym okresie. Także coś w tym jest.
Na dziś nie pamietam o istnieniu. Czasem jak sie przypatrzę.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2016, 13:30

chrzanovy pisze:zaciekawiło mnie twoje stwierdzenie po operacjach.. tzn po operacjach jelit czy oczu?
po pierwszej operacji resekcji jelita i wyłonienia stomii.
Przed operacją to do czytania miałem plusy ponad 2.Za to daleko to ja widziałem pięknie w aucie.
Po operacji,kiedy dano mi super dawkę leków przy niej jako osłonę,ze wzgl. na duży zakres chorób ,no i długi staż chorobowy,na stole mieli ze mną wielkie kłopoty bo odpływałem im,a później OIOM.
Kiedy już doszedłem do siebie,to wszystko jak za mgłą.
No i wtedy koniec z okularami do czytania,za to co kwartał zmiana na minusie.
Po drugiej operacji znów skokowo gorzej.
Teraz niby jakaś stabilność jest ,ale to już jestem na -2,75 i tylko fotochromy.Słońce i biały śnieg to pewne bóle głowy.
Okulistka mówi że to przez długą sterydoterapię,no ale ja też mam jaskrę i zaćmę.
Inny temat,że 15 lat temu okuliści nie znaleźli u mnie nic i skierowali do neurologa.
To wtedy popełnili błąd . powiedzmy "niedobadania".

Teraz okulary i krople do oczu minimum 2 x /dziennie.
alex0101 pisze: Lekarze oczywiście utrzymują, że to nie związku ale ja swoje wiem
i masz rację, nie wszyscy lekarze znają nasze problemy,a "objawy oczne" często wyprzedzają zaostrzenie.Dobrzy specjaliści o tym wiedzą,choć nie zawsze pamiętają.
Znałem wielu lekarzy,którzy w ogóle problemy pozajelitowe nie uwzględniali ,dla wielu to było "objawienie".
Zabawne było kiedyś,gdy "madremu" specjaliście chorób wewnętrznych uznanemu za dobrego diagostę ,pokazałem wydruk pracy pewnego Profesora,u którego on się uczył.
Tam było pięknie opisane właśnie objawy pozajelitowe naszych chorób.
No,ale ..przy moim stażu chorobowym to powiedzmy sobie,wielu uczyło się ode mnie.
Po prostu w swoim doświadczeniu mieli za mało osób z naszymi aktywnymi chorobami.

To tak trochę przy okazji...sorki
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 16 sty 2016, 17:53

chrzanovy, ja mam mega problemy z oczami przy pogorszeniu jelit. Zespół suchego oka to nic w porównaniu do tego. Ból, łzawienie, pieczenie, utrata ostrości, nadwrażliwośc na światło i ciągłe uczucie jakby ktos mi dmuchal prosto w slepia. :evil:
wysłano mnie teraz z oddzialu NZJ na konsul do okuloga, dostałam 2 rodzaje kropelek, w tym jedne ze sterydem.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 16 sty 2016, 18:07

dziękuje wam za odpowiedzi, mam nadzieje że to tylko efekt jakis uboczny sterydów i operacji.. a nie coś gorszego, dam znaka jak coś uda mi się ustalić z okulistą..... a ta po prawdzie to na prawdziwym badaniu to byłem chyba cholera w podstawówce....nie wierze ze te badania jak sie kupuje nowe okulary..

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 16 sty 2016, 18:43

miałem te szczęście ,że teraz mam okulistkę która zna nasze choroby i ..itd.
Chodzi o to,żeby nie wymyślała tylko konkretnie przebadała.
No i temat wyposażenia gabinetu,tu już nie wystarcza popatrzeć przez lupę w oko :wink: i czytania literek na ścianie.U mnie w mieście, na ..naście gabinetów ja trafiłem na ten jeden jedyny.
I to na NFZ.
Badanie i wyniki muszą być na miejscu od ręki.
Podsumowanie: musi być dobry gabinet ,usprzętowiony z okulistą/tką specjalistką,nie tylko od dobierania okularów.

A widzisz...u mnie robiono też badanie Potencjałów Wywołanych
http://okulistyka.mp.pl/badanieoczu/spe ... l?id=82725 kilka razy,i wyszło że postępuje degeneracja nerwów wzrokowych.
No ,ale to byłe pewnie z 15 lat temu i później chyba ze 3 razy kontrolnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”