Chrzanovego przypadki

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Chrzanovego przypadki

Post autor: chrzanovy » 16 sty 2016, 20:20

obyty.z.cu, no właśnie tu jest problem, bo pewnie takich okulistów jest mniej niż gastrologów znających sie na nzj , ale zobaczymy
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 sty 2016, 21:13

Leczysz się w MSW i tam też jest oddział okulistyczny. O powikłaniach poczytaj w poradniku. Niestety są typowa i dla przebiegu choroby i jako zmiany polekowe. O tym aby były pooperacyjne nic nie czytałam. To co napisałam na stronach J-elity nie straciło aktualności.
Objawy oczne pojawiają się u 2 do 10% chorych na NZJ, częściej w przypadku ch. L-C niż WZJG. Najczęściej stwierdza się zapalenie tęczówki, które zazwyczaj cofa się po leczeniu sterydami. Niekiedy zmiany przyjmują charakter przewlekły i nie ustępują nie tylko po kortykoterapii, ale nawet po kolektomii u chorych na WZJG. W ch. L-C obserwuje się, bardzo rzadko, zapalenie naczyniówki przedniego odcinka oka, zapalenie twardówki, nadtwardówki, rogówki lub zapalenie spojówek. Zmiany w obrębie narządu wzroku są częstsze u chorych z zajęciem jelita grubego i zmianami stawowymi. Zmiany te, aczkolwiek dokuczliwe, odpowiednio leczone nie prowadzą do upośledzenie wzroku. Agresywna, długotrwała kortykoterapia wpływa na zwiększenie prawdopodobieństwa rozwoju zaćmy oraz przez wpływ na zwiększenie ciśnienia śródgałkowego - jaskry wtórnej. Chorzy z rodzinną historią jaskry, w przypadku stosowania kortykoidów powinni być poddawani regularnym kontrolnym badaniom okulistycznym.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 17 sty 2016, 22:08

Mamcia pisze:Leczysz się w MSW i tam też jest oddział okulistyczny. O powikłaniach poczytaj w poradniku. Niestety są typowa i dla przebiegu choroby i jako zmiany polekowe
Dziękuje za odpowiedź. Mam badania tam 26tego stycznia, to może przy okazji mnie skierują na sprawdzenie oczu. a Tekst powyższy sobie wydrukuje i będę miał w zanadrzu na wizyte u mojego okulisty jak be sie okazał nie kumaty

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 28 sty 2016, 22:33

no coż a jednak.. byłem u okulisty. Doktorka bardzo dobra, w plecaczku miałem wydruk tego co mi napisała Mamcia żeby wytłumaczyć w najgorszym wypadku co to z tym Crohnikiem itd... ona to wszystko wiedziała, więc fajnie. No i diagnoza duży męt w ciele szklistym, wg niej spowodowany przez Crohna. Nie wiele jednak da sie z tym zrobić bo jest tak umiejscowiony że niebezpiecznie bardzo by było laserowo rozbijać. Z jej doswiadczenia pojawiają się takie objawy najczęsciej w okresie jesień zima no i w czasach ala zaostrzeniowych...no nic najważniejsze że nic z poważnych rzeczy nie ma. Także nie ma co, mogłoby być gorzej

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 28 sty 2016, 23:09

chrzanovy pisze:obyty.z.cu, no właśnie tu jest problem, bo pewnie takich okulistów jest mniej niż gastrologów znających sie na nzj , ale zobaczymy
to jest jeden z dowodów na to, że ścisły podział na specjalizacje to ślepy lekarz prowadzący pacjenta we mgle.... Ma leczyć objaw i zmagać się w poprawieniem wyniku badań głuchy i ślepy na możliwe zależności.

chrzanovy, a to nie jest jakiś stan zapalny?
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 29 sty 2016, 10:06

michal_mg pisze:chrzanovy, a to nie jest jakiś stan zapalny?
na szczęscie nie, właśnie pod tym kątem mnie zbadała i wiedziała że stany zapalne oka mogą być wywołane przez Crohna. Jednym słowem chyba mozna powiedzieć że to co mam to jest najlżejszy efekt uboczny tej mojej wesołej choroby

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 05 mar 2016, 19:37

odebrałem wyniki kalprotektyny i jest 1800 !!!, nieco mnie to martwi.

Zastanawiam się co sie dzieje, dokładnie rok temu po zakończonej biologii miałem 130 i praktycznie jelitowo czuje się znakomicie do dzisiaj. Skąd taki cholerny wynik?

albo zbliża się dachowanie, albo co?

Niepokojące objawy które pojawiły się w tym roku to ta plama na oku no i coraz częstsze bóle stawów, pleców itd..

Ale kalprotektyna jest ponoć wynikową czynności choroby w jelitach a nie w stawach?

musze czekać na wizyte do konca kwietnia... może coś ktoś podpowie czy może być tak zły wynik a zupełny brak objawów jelitowych? bo już jestem skołowany

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 05 mar 2016, 22:39

chrzanovy, a czytałeś czasem może o środku MSM - metylosulfonylometan ?
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 05 mar 2016, 22:59

michal_mg pisze:chrzanovy, a czytałeś czasem może o środku MSM - metylosulfonylometan ?
wygóglowałem, tylko czy to nie byłoby zbyt piękne aby było prawdziwe?

masz jakieś doświadczenie z tym?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 mar 2016, 23:03

Chrzanowy chyba wiesz jak przyspieszyć wizytę i konsultację u okulisty. Do kwietnia może się rozbuchać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 05 mar 2016, 23:09

chrzanovy pisze:masz jakieś doświadczenie z tym?
wiadomo, że nic nie jest w pełni czarne, ani różowe. Są to związki siarki potrzebne organizmowi. Związek jest lekiem stosowany w weterynarii dla koni... chcesz być zdrowy jak KOŃ to nie zaszkodzi spróbować :D
Wiele dziewczyn stosuje ten środek też przy problemach tarczycowych. Ja biorę go od kilku dni. Nie spróbujesz, nie dowiesz się.... może będziesz tym, na którego to zadziała.
Wiem jedno. Organizm ma problemy wtedy kiedy mu czegoś zabraknie - o ile nie jest to wadą genetyczną. Inaczej organizm umie sobie poradzić i z wirusami i nowotworami w sposób, że nie zauważamy tego. Wystarczy ubytek w jednym produkcie i leci lawina łańcuchowa. Dla przykładu brak jodu może być problemem z wytworzeniem odpowiedniej ilości kwasu solnego w żołądku co przyczynia się do złego trawienia. Źle trawisz to i nie wchłaniasz, a to już przyczynek do całej palety problemów.
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 10 mar 2016, 11:58

wracając do tematu kalprotektyny to zrobiłem dodatkowe badanie w genloxie bo nei chciało mi sie wieżyć że mam az 1800, dzisiaj przyszło i pisze 683

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 mar 2016, 21:07

A jaką metodą?? Jednak i tak wynik do du...

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 12 mar 2016, 11:12

Mamcia pisze:A jaką metodą?? Jednak i tak wynik do du...
Badanie G test CP - pomiar stężenia kalprotektyny

wynik 683ug/g

a w MSWIA nie wiem jaka metoda napisali mi jedynie >1800

dodam do powyższych że tydzień temu starszliwe bóle miałem myśłałem że zakończe noc z perforacją znowu, zatkało się coś, ale o 4 rano jakoś się rozeszło. Nie mam żadnych innych objawów oprócz lekkich bóli.

Mamcia co to myśleć o tym wszystkim, czyżby czarne chmury coraz bliżej?

wizyte mam dopiero koniec kwietnia

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 29 kwie 2016, 13:53

Ano i się coś psuje, byłem na wizycie u przesympatycznej pani doktor Kaniewskiej i będzie znowu biolo i kolonka na szybciora, swoją drogą był taki ziomek Kaszpirowski który leczył gadaniem przez telewizor, ja sie lepiej czuje juz po samej rozmowie z nią, a to co sie tam dzieje ile ludzi się kłebi, ile sie rzuca jakby nie wiedzieli w jakim kraju zyją. Ona zawsze pogodna, sympatyczna, ja to podziwiam....a dzisiaj sie dowiedzialem ze jest zarąbisty niedobór wit D którą jak wiadomo najlepiej asymilować z gwiazdy zwanej SŁONCEM, a że odrazu dostane swędzenia skóry jak sie zabardzo wystawie na słońce bo biorę Azę to zostają mi kropelki. To może to było powodem dlaczego kościotrup taki słaby?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”